Mia a bílý lev

Brendan Barnes

Armand Amar

Jacques Perrin

Julien Rey

Ako rodinný film je to skvelé. K skutočnosti to má trošku ďaleko, ale načo si kaziť zážitok. Daniah reálne s malým levíčaťom vyrástla a preto ju bral ako člena svorky. Ostatný komparz bezproblémový. tak si vychutnajte cestu za slobodou bieleho leva a vráťte sa aspoň na pár minút do romantickej Afriky z čias minulých..(18.5.2019)

Milý, ale i dramatický příběh o svobodě a volnosti z krásného prostředí. Pro celou rodinu, milovníky divoké přírody i odpůrce hnusného komerčního, tzv. trofejního lovu zvířat v Africe, kam si turisté jezdí za těžké prachy zbaběle vraždit zvířata, jež jsou k tomuto účelu vychovávána na soukromých farmách, film proti těmto aktivitám doslovně bojuje a vyzývá k podpoře a ochraně divoké přírody. [Kino Citadela - Litvínov](25.4.2019)

Je skvelé, že do kín sa dostal pozitívny film a s dabingom. Aj keď hlas Bianky Buckovej mám už po krk a mohli by angažovať aj inú dabérku. Mia a biely lev je čosi ako safari pre deti s jednoduchučkým, občas nelogickým príbehom. Ten mohli rozvinúť a mohol divákom zdeliť viac, než len prvoplánové rodinné a eko posolstvo.(27.4.2019)

• cingi.t

Toľko nesympatických hereckých výkonov som vo filme už dlho nevidela. Možno ich ani nebolo tak moc, ale dosť na to, aby mi to pokazilo dve tretiny filmu. Hudba, zábery africkej prírody, majestátny biely lev a desivé proroctvo tomu dávajú aký taký zmysel, ale kľudne to mohol byť radšej dokument ako dobrodružný film. 2*(24.5.2019)

Asi nepatřím k úplně té správné cílové skupině, šel jsem na to do kina (kde nás bylo asi 7, což si myslím, že je trochu škoda) hlavně kvůli tomu, že ve filmu hraje Mélanie Laurent, a na tu já slyším. Mélanie tady sice hraje spíš "druhé housle", ale to mi vůbec nevadilo. Dostal jsem film, jakých v dnešní době moc není. Krásný příběh o soužití se zvířaty a lásce dospívající dívky k docela raritnímu bílému lvu. Zvíře se narodilo na farmě, která slouží (aniž o tom matka dětí a děti samy ví) k chovu zvířat, která se prodávají... ne, ani do zoologických zahrad, ani do národních parků pro doplnění stavů šelem, ani soukromým chovatelům, ale na jakousi "farmu", kde jsou vypuštěna do ohrady, kde si na ně vystřelí ten, kdo na to má, a vítězoslavně se se zabitým zvířetem vyfotí a něco si z něj odveze jako trofej. Že se to někde děje, to je něco, čemu se asi nedá úplně zabránit. Že je to ale v jižní Africe zcela legální, to mi přijde dost neuvěřitelné a je jedině dobře, že na to film upozronil. Dospívající Mia chce lva zachránit tím, že ho dostane do rezervace původních obyvatel. Ten příběh má sice svoje trhliny, a tím nemyslím třeba to, že třinácti/čtrnáctiletá holka řídí terénní auto několik možná stovek kilometrů. Proč by nemohla? Vyrůstá-li v takovém prostředí, je asi logické, že dřív nebo později si za ten volnat sedne a zkusí to. Závěr nemusel být tak "za každou cenu akční", kdy střelec na vrtulníku, který má povolení lva zastřelit, čeká, až přejde do rezervace a pak zahlásí, že nemůže střílet, protože lev vstoupil do rezervace:). Taky asi musí být docela rarita vidět lovit samotného lvího samce, který navíc odmala vyrůstá v zajetí a víceméně není naučený lovit. Ale tyhle nedostatky plně vyvážila krásná příroda, hudba, samotný lev, no jasně že i Mélanie, a i na tu Miu jsem si po chvíli zvyknul. Navíc pokud je to všechno skutečně natočené bez triků a Daniah De Villiers skutečně mohla s tím lvem dělat až do jeho dospělosti všechno to, co je ve filmu vidět, tak už to samo o sobě je krásné, klobouk dolů. Jeden z filmů, na který se rád podívám znovu.(15.5.2019)

• - Výjimečný film z africké přírody vznikal plné tři roky a během nich se z filmového příběhu stal skutečný. Jedinou možností, jak film natočit bez filmových triků, totiž bylo, aby spolu malí bílí lvi a dětští herci vyrůstali a stala se z nich jedna smečka. Přípravy a natáčení probíhalo pod dohledem Kevina Richardsona známého po světě jako „Zaříkávač lvů“. „Bylo to úžasné. Kevin a oba dětští herci byli se lvy jedna rodina. Mohli s nimi dělat cokoliv kdekoliv, být s nimi. My ostatní jsme museli myslet na to, že točíme s divokými zvířaty a predátory, museli jsme mít nějakou ochranu, držet se za plotem. Ale oni tři měli to nejdokonalejší zabezpečení. Lásku,“ vzpomíná s dojetím režisér Gilles de Maistre. (Zdroj: Bontonfilm)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. října 2018 na festivalu Cinéfilous. (Stoka)

• - Film se natáčel od května 2015 do prosince 2017 (Stoka)