• GIK
  ****

  Nebo snad čtyři? Celkově nesmyslný scénář nahrazuje vynikající Sovák, ale i další kvalitní herci, kterých je zde bezpočet. Všechny role Sovákovi padnou jako ušité. Nejlepší je asi v úloze gaunera a vynikající automobilovou honičku s Citroenem si náležitě užívá. Výborný je i jako novomanžel se svým dobráckým úsměvem. Rozvádějící se cholerik je taky dobrej. A každý z těchto typů se chlubí velice fešnou partnerkou, především kouzelná Kateřina Burianová stojí za to.. A co ten čtvrtý?? Celý film je podbarven výbornou Liškovou hudbou, která se neomrzí. A skvělý vtípek do vlastních řad na konec.(12.2.2017)

 • Oskar
  **

  "Že jsou stejní? Kde jste sehnali dva stejný, dali jste si inzerát?" Jiří Sovák si tento film nemohl vynachválit. Přidělenou trojroli bral jako důvěru ve své schopnosti a dostal za ni tři honoráře, což na Barrandově způsobilo menší skandál. Hraje tři muže podezřelé ze zločinu, který žádný z nich nespáchal, a na jejich odlišení si dal opravdu záležet. Málomluvný kapsář, srdečný novomanžel, agresivní cholerik. Hlavně ten poslední se povedl a je jen škoda, že se tak nestalo v lepším filmu. Tři nevinní jsou totiž mizerná komedie. Místo aby Josef Mach důkladně promíchal osudy nic netušících hrdinů, všechny poměrně záhy shromáždí v jedné cele. Každý z nich ji pak opouští už s vědomím, že má dva dvojníky, takže následné záměny nikoho z nich nemají čím překvapit. 40%(10.4.2007)

 • argenson
  **

  Jiří Sovák se snažil, to se musí nechat. Ale i když se mu nepodařilo úplně odstínovat tři různé charaktery, překvapivě se to celé nezamotalo a dalo se to s klidem chápat až do konce. Nic světoborného, ale pár schopných hlášek se najde. Na závěr klasická socialistická moralita. Ovšem koho dneska ohromí trestný čin poškozování majetku podniku bytového hospodářství? Celkově ale rozhodně lepší než o rok mladší Muž z Londýna s hodně podobnou hudbou Zdeňka Lišky.(10.11.2012)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá komedie v hlavní trojroli s J. Sovákem. Snímek je na první pohled silně podporován komikou J. Sováka, jenž ztvárnil tři údajné pachatele přepadení mladé ženy velmi odlišných charakterů. První postava, zkušený recidivista, se tváří celý film neskutečně drsně, druhý je tajemný podivín vybraného chování, mající těsně před svatbou. Třetí nejvtipnější postavu představuje typický Sovákův cholerický bručoun, jímž se proslavil. Bohužel velmi chabý, místy téměř chaotický scénář, nedokázal udržet zajímavou myšlenku, mistrně herecky podporovanou, a snímek postupně ztrácí na kvalitě. Domnívám se, že zlomový moment filmu se odehrává ve vězení, kde jsou postupně umístěni všichni tři Sovákové a od té chvíle může pouze divák sledovat, jak se režisérovi rozpadá film pod rukama. Ve vedlejších rolích se představili například hlavní vyšetřující J. Bek, nevěsta jednoho z podezřelých půvabná M. Drahokoupilová či okradený německý turista J. Bláha. Za zmínku též stojí charakteristická hudební melodie od Z. Lišky linoucí se celým snímkem. Díky mizerné druhé polovině scénáře nebyl režisér J. Mach schopen vytvořit z Tří nevinných víc než průměrnou záležitost a jeho snímek upadl v zapomění právem, avšak herecký výkon jednoho z našich předních komiků lze s klidným svědomím doporučit.(10.9.2013)

 • Ironfood
  *

  Scénárista zřejmě vycházel z předpokladu, že čím nesmyslnější a chaotičtější bude děj, tím větší to bude legrace. Bohužel se spletl. Za celý film jsem se asi dvakrát pousmál nějaké Sovákově hlášce, což je na komedii opravdu málo. Film nemá žádný spád a v podstatě všechny postavy se chovají naprosto nelogicky. Děj se občas posunuje vpřed tím stylem, že někdo najednou oznámí nové skutečnosti, které v podstatě popírají smysl předchozích událostí.(7.11.2013)

 • Josef Bek

 • - Filmový debut Gábiny Osvaldové. (M.B)

 • - Natáčanie prebiehalo v Babiciach a Kamennom Újezde. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace