How It Ends

Thriller / Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2018, 113 min

Jeden z těch lepších snímků o tom, co by se třeba mohlo klidně stát, kdyby se naše civilizace prostě a jednoduše ze dne na den zhroutila jak domek z karet, což se ve větší či menší míře stalo v historii již několikrát a je jen otázkou, jestli se toho dožijeme my, nebo naše děti znovu. Tvůrci do tohoto světa zasadili nepříliš přirozenou inteligencí obdařeného chlapce s jeho láskou a jeho tchána ve velmi a jak jinak než charismatickém podání Foresta Whitakera. Ten si uměl poradit ve světě před i po katastrofě, asi nejlepší postava celého snímku a po mém oblíbeném žánru road movie + nemám vůbec nic proti post apu došlo i na docela realné situace i když to bylo vše trošku uhlazené, myslím, že by to byla ve skutečnosti větší řež. Potenciál využit určitě né do uplna tak za nějakých 7.5/10 ..(22.7.2018)

• Pitryx

Přes sto minut naprosto o ničem. Dám deset procent za pár pokusů o jakž takž zajímavou kameru, ale jinak to byla sračka první třídy. A nebudu tu ze sebe dělat intelektuála, co se mu to líbí. Dal jsem čtyřicet minut, a pak razantně sáhl na rychlo posun. Doufám, že bude následovat dalších patnáct dílů.(1.8.2018)

• Lacike

Dalsi nepodarok z Netflixu. Tentokrat mix roda movie a zacinajuceho postapo. Bohuzial ma prim nekonecne cestovanie dvoch ludi, ktory mi nesadli uz od zaciatku a tym padom mi bolo uplne ukradnute akym vyvojom prejdu. Trochu ma bavil aspon môj oblubenec Whitaker jak cely film skolil to necharizmaticne nemehlo Jamesa v ulohe klasickeho slnieckara, ktory sa nakoniec bude musiet pochlapit a odbachnut konkurenciu. To je teda ponaucenie. Finalna scena mi pripomenula nekonecne utekanie pred CGI katastrofou vo filme 2012. Tiez ma to tak rozosmialo. 4/10.(18.7.2018)

Naprosto neškodná Road Movie na pozadí neznámé apokalypsy ve které se představí sympatický Whitaker a nesympatický gumák James. Netflix sice sype do filmů slušné rozpočty, ale až na pár přestřelek a celkem povedenou mikro CGI pasáž zničeného města se ničeho nedočkáte. Dialogová nuda o pár postavách. Emoce nebo napětí nehledejte. Navíc konec je opravdu o ničem. Na nudnou neděli ok, ale stihnete u toho ještě pověsit prádlo a vyndat maso z trouby. Doporučuju raději tuhle alternativu https://www.csfd.cz/film/330639-these-final-hours/videa/ , to je postapo jak má být. 55%.(18.7.2018)

Parádny rozbeh, ale veľmi naivný a lacný koniec. Námet skutočne stojí za to. Niečo sa so svetom deje ale nikto nevie čo. V celej krajine vypadla elektrika aj internet, armáda je v pohotovosti a vo vzduchu lietajú F 22-ky. Presne takto to mám rád. Do toho ešte nebezpečný road trip americkým stredozápadom. Cestou stretávame rôznych ľudí, väčšinou nie práve príjemných. Napätie sa v niektorých momentoch dalo krájať, pričom nad všetkým vysí celý čas otáznik, čo sa to vlastne deje. Potiaľto som bol viac menej spokojný aj keď logika pokryvkáva v tomto filme takmer neustále. Na to ale srať. Čo mi však pozitívny dojem z filmu pokazilo úplne bola posledná polhodina, ktorá je natoľko hlúpa, nelogická a nedotiahnutá, že som myslel, že sa pozerám na lacnú televíznu telenovelu. Škoda toho, pretože potenciál tam bol oveľa väčší. Takto len lepší priemer. 60 %!!(7.8.2018)