How It Ends

Thriller / Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2018, 113 min

• curfew77

Slušná atmosféra, průměrní herci a scénář, který se snaží pohodlnost autorů vydávat za svou vlastní ctnost. Linku z bodu A do bodu B by ale měl dovést každý příběh, ať jde o postapo, animák nebo porno, a autoři HOW IT ENDS se o to vlastně ani nepokusili - dost paradoxně, na to, že jde přitom o prakticky road movie. 40 %. A až se jednou bude civilizace opravdu hroutit, určitě nestihne osm miliard lidí jen tak samo od sebe vyklidit plac za pět dní, aby to bylo dostatečně komorní.(4.8.2018)

(65%) Pro tyhle postapo filmy mám prostě slabost. A ani mi kolikrát nevadí, že jsou dost nízkorozpočtové. Co se týče tohoto snímku, tak v podstatě nemám ani co výrazného vytknout. Sice se nedá hovořit o nějakém velkém nadšení, ale i tak mi to vcelku sedlo. Je to tedy jednohubka, ale na zabití večera výborná. 1/3 je solidní, seznámení s hlavními herci, slušný rozjezd, zajímavý soundtrack, jehož hudební motiv se v průběhu celého filmu několikrát opakuje atd. 2/3 je už slabší, ale furt se tu něco děje, trochu bych přidal brutalitu a nějaké ty více zapamatovatelné scény. Přesto mě potěšilo pár zručně natočených automobilových bouraček. Poslední cca 3/3 je už viditelně slabší, už mě ani nezajímalo, jak to dopadne a konec je takový, jaký je. Herecká sestava je na tom dobře, duo Whitaker a James – super volba. Oddychovka jak vyšitá, lepší nadprůměr.(27.8.2018)

Takových filmů je bohužel poslední dobou nějak moc... což by mi nevadilo, ale raději bych nahradil kvantitu kvalitou. První polovina filmu byla super, gradovalo to, vůbec mě to nechtělo pustit od obrazovky. Občasné nelogické chování postav jsem byl ochoten odpustit. Bohužel od poloviny začal film být čím dál víc nesmyslný a konec mi přišel jako úplná a doslova neuvěřitelná blbost. Což je škoda, protože to rozhodně mělo potenciál.(4.2.2019)

Solidní příspěvek do postapokalyptického žánru. Jednoduchá zápletka, divák dostává naprosté minimum informací o tom co se děje, a z toho tvůrci těží celkem hutnou a uvěřitelnou atmosféru. Solidní obsazení, dobrá hudba a výprava, posledními 10ti minutami, a speciálně závěrem, si to u mě ale trochu pokazili. A jak to teda páni tvůrci končí?!(11.12.2018)

• misbos

S Tchánem skrze Purpurový Zátylkov - aneb - neberte s sebou nativy, celou cestu budou remcat, a nakonec se zhroutěj a vyse.ou se na Vás. Kdyby ubrali opakující se dramatický situace, zbytečně nenatahovali konec, a pojali to jako konverzačku (zeťák i tchán by to potáhli s přehledem), mohlo to bejt lepčejší.(29.5.2020)

• - Spoiler: Za celý průběh filmu se nedozvíme, co doopravdy způsobuje přírodní katastrofy. (NiWi)

• - Někteří vojáci, kteří hlídají uzavírku dálnice, patří ke Kanadským ozbrojeným složkám. (NiWi)

• - Většina filmu se natáčela v okolí Winnipegu v kanadském státu Manitoba. (zbyshek)