How It Ends

Thriller / Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2018, 113 min

Sice ten film vypadá jako kdyby měl žloutenku, díky všudepřítomnýmu žlutýmu filtru, ale žánrovka je to mimořádná. Díky výtečný spolupráci kamery a hudby z toho jde atmosféra na míle daleko. Film není ani tak o dění, protože většinu filmu se vlastně koná nedění, ale nedění, kdy každý setkání s lidmi, každá zastávka auta vyvolává nepříjemné očekávání. Asi bych si to dal i v kině, fakt spokojenost a velký překvapení a nic na tom neměni fakt, že kolem pointy příběhu máme kouřovou clonu.(20.7.2018)

• Pitryx

Přes sto minut naprosto o ničem. Dám deset procent za pár pokusů o jakž takž zajímavou kameru, ale jinak to byla sračka první třídy. A nebudu tu ze sebe dělat intelektuála, co se mu to líbí. Dal jsem čtyřicet minut, a pak razantně sáhl na rychlo posun. Doufám, že bude následovat dalších patnáct dílů.(1.8.2018)

Toto putovanie nevyspytateľnou, katastrofou zdecimovanou krajinou mi pripomínalo Cestu z roku 2009. Tá sa mi mimochodom nejako zvlášť nepáčila a podobne tomu bolo aj v prípade How It Ends. Hlavní hrdinovia si počas svojej odysei síce občas aj vystrelia, veľa času však zabíjajú spomínaním na minulosť a profilovaním svojho dovtedy nie zrovna ideálneho rodinného vzťahu, uprostred práve prebiehajúcej apokalypsy. Forest Whitaker tu tradične podáva solídny herecký výkon, jedna lastovička však ešte leto nerobí a v sumáre je How It Ends iba priemernou záležitosťou.(13.8.2018)

Průměrný post apo počin s nadprůměrným Forestem Whitakerem o katastrofě, která není nijak specifikována, pohledem hlavních hrdinů, kteří se setkávají s jejími následky a samozřejmě postupně do chaosu upadající společností. Průměrná, ale nikoli špatná road movie, která potěší milovníky tohoto žánru ale nic nového jim nedá. V podstatě nízká očekávání naplní, vysoká zase zklame. Já měl ty nízké a tomu odpovídá i mé hodnocení. 65%(10.11.2018)

Nový Postapo road movie Thriller s Theo Jamesem a Forestem Whitakerem. Snaživý Netflix tentokrát celkem zaujal slušnou atmosférou, herci i průběhem byť nic zásadního se zde vyloženě nestane. Theo James hledá svou přítelkyňi a Forest Whitaker jakožto její otec mu pomáhá. Celý film se cestuje v autě zničenou krajinou a samozřejmě narazí na pár pochybných lidí, kterým se nedá věřit a tyhle scény jsou rozhodně nejlepší. Komornější finále se mi líbilo. Ve výsledku se jedná o strávitelnou jednohubku, která neurazí a v subžánru se jedná o lepší průměr. 65%(17.7.2018)

• - Někteří vojáci, kteří hlídají uzavírku dálnice, patří ke Kanadským ozbrojeným složkám. (NiWi)

• - Spoiler: Za celý průběh filmu se nedozvíme, co doopravdy způsobuje přírodní katastrofy. (NiWi)