How It Ends

Thriller / Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2018, 113 min

Toto putovanie nevyspytateľnou, katastrofou zdecimovanou krajinou mi pripomínalo Cestu z roku 2009. Tá sa mi mimochodom nejako zvlášť nepáčila a podobne tomu bolo aj v prípade How It Ends. Hlavní hrdinovia si počas svojej odysei síce občas aj vystrelia, veľa času však zabíjajú spomínaním na minulosť a profilovaním svojho dovtedy nie zrovna ideálneho rodinného vzťahu, uprostred práve prebiehajúcej apokalypsy. Forest Whitaker tu tradične podáva solídny herecký výkon, jedna lastovička však ešte leto nerobí a v sumáre je How It Ends iba priemernou záležitosťou.(13.8.2018)

• Lacike

Dalsi nepodarok z Netflixu. Tentokrat mix roda movie a zacinajuceho postapo. Bohuzial ma prim nekonecne cestovanie dvoch ludi, ktory mi nesadli uz od zaciatku a tym padom mi bolo uplne ukradnute akym vyvojom prejdu. Trochu ma bavil aspon môj oblubenec Whitaker jak cely film skolil to necharizmaticne nemehlo Jamesa v ulohe klasickeho slnieckara, ktory sa nakoniec bude musiet pochlapit a odbachnut konkurenciu. To je teda ponaucenie. Finalna scena mi pripomenula nekonecne utekanie pred CGI katastrofou vo filme 2012. Tiez ma to tak rozosmialo. 4/10.(18.7.2018)

Nový Postapo road movie Thriller s Theo Jamesem a Forestem Whitakerem. Snaživý Netflix tentokrát celkem zaujal slušnou atmosférou, herci i průběhem byť nic zásadního se zde vyloženě nestane. Theo James hledá svou přítelkyňi a Forest Whitaker jakožto její otec mu pomáhá. Celý film se cestuje v autě zničenou krajinou a samozřejmě narazí na pár pochybných lidí, kterým se nedá věřit a tyhle scény jsou rozhodně nejlepší. Komornější finále se mi líbilo. Ve výsledku se jedná o strávitelnou jednohubku, která neurazí a v subžánru se jedná o lepší průměr. 65%(17.7.2018)

• tron

Forest Whitaker tomu dosť dáva. Zo začiatku jeho protivnému svokrovi moc palce veru držať nebudete, ale postupne mu preniknete pod drsnú šupku. Nie je to síce zrovna rola roka, ale vďakabohu aspoň za Foresta, lebo bez jeho prítomnosti by to bolo ešte slabšie/horšie. Theo James je slabý, ale niekomu možno bude stačiť ku šťastiu, že sa podobá na zosnulého Paula Walkera. Niektoré epizódy, ktoré hrdinovia zažívajú, a postavy, ktoré stretávajú, majú niečo do seba. Ale tempo je pomalé a rozvláčne. Napriek občasnej akcii, napätiu a konfliktom sa tu toho vlastne zas až tak veľa nestane a to je škoda, hoci niekomu takéto ležérne tempo rozprávania môže vyhovovať, ako mu vyhovovalo napr. v Monsters od Garetha Edwardsa. Je zaujímavé, že sa tvorcovia rozhodli nešpecifikovať unikátnu situáciu, v ktorej sa svet ocitol. Zároveň tým však idú trocha proti sebe, lebo miestami je to taká nuda, až si prajete béčkarských mimozemšťanov. A tí nepriletia, aspoň nie v tomto filme. Chápem, nebol rozpočet a zrejme ani záujem. Tvorcovia sa na katastrofu národného rozmeru chceli pozrieť takto detailne, formou dialógovej road movie. Ale proste je to nuda. Myšlienka, že v prípade „koncu sveta“ (= keď sa zrúti systém, prestanú fungovať bezpečnostné zložky štátu atď.), tak sa z ľudí stávajú monštrá je logická a pravdivá, ale spracovaná rovnako nezáživne, ako zvyšok snímky.(6.8.2018)

Parádny rozbeh, ale veľmi naivný a lacný koniec. Námet skutočne stojí za to. Niečo sa so svetom deje ale nikto nevie čo. V celej krajine vypadla elektrika aj internet, armáda je v pohotovosti a vo vzduchu lietajú F 22-ky. Presne takto to mám rád. Do toho ešte nebezpečný road trip americkým stredozápadom. Cestou stretávame rôznych ľudí, väčšinou nie práve príjemných. Napätie sa v niektorých momentoch dalo krájať, pričom nad všetkým vysí celý čas otáznik, čo sa to vlastne deje. Potiaľto som bol viac menej spokojný aj keď logika pokryvkáva v tomto filme takmer neustále. Na to ale srať. Čo mi však pozitívny dojem z filmu pokazilo úplne bola posledná polhodina, ktorá je natoľko hlúpa, nelogická a nedotiahnutá, že som myslel, že sa pozerám na lacnú televíznu telenovelu. Škoda toho, pretože potenciál tam bol oveľa väčší. Takto len lepší priemer. 60 %!!(7.8.2018)