poster

Erotikon

 • anglický

  Eroticon

 • anglický

  Seduction

Drama / Romantický / Poetický / Psychologický

Československo, 1929, 85 min

 • Anderton
  ****

  Erotikon ma bavil o dosť viac, ako Extáze a nechápem ani prečo, ale veď to je jedno. Erotikon je taká kvalitne a inteligentne spracovaná červená knižnica. Má viacero dejových zvratov, má rýchlyspád a pôsobí psychlogicky dôveryhodne. Respektíve veríme postavám ich emócie a je to asi aj preto, že riešia to isté, čo ľudia digitálneho veku. Aj dnes sa ženy rýchlo zaľúbia do nablýskaného bonvivána a často robia tú istú chybu dvakrát. A muži sú proste stále všetci rovnakí, že...(5.9.2016)

 • sportovec
  *****

  Machatý vyniká objevností kamery a obdivuhodnou invencí pro symbolické, víceznačné okamžiky. Fascinující jsou pasáže naznačující započetí a vyvrcholení intimního aktu. Je škoda, že tento velký, stále nedoceňovaný muž naší kinematografie nemohl realizovat všechny své projekty. Svou samozřejmou světovostí jako by byl naším současníkem.(28.2.2008)

 • kaylin
  ****

  Zajímavý český kus, který si rozhodně zaslouží pozornost, a to nejen proto, že jsem si až s ním uvědomil tu strašnou výhodu němého filmu - můžete angažovat i herce zahraniční a nemusíte si dělat starosti s tím, že je budete muset dabovat. Na svou dobu ale velmi skandální, v současnosti stále aktuální, i když ne už tak překvapivý film. Tematicky překvapivě pořád živý.(14.1.2015)

 • Superpero
  ***

  První český němý film co jsem viděl, a nedopadlo to vůbec špatně. Příběh by obstál i dnes, vizuální stránka je jak už je zvykem hodně dobrá. A režisér se taky nemá za co stydět. Hlavní herečka je pěkná i podle dnešních měřítek a vůbec celej tenhle film je good. Líbil se mi i dobře vypointovanej konec.(24.4.2006)

 • zette
  *****

  Z nasich predvalecnych filmu se zcela urcite jedna o film s jednim z nejlepsich scenaru. Neskutecne nadcasovy film, ac nemy, tak dodnes ma divakovi co rict. Postava svetaka, kterou ztvarnil Olaf Fjord je vyborna a Ita Rina jen dokazuje, ze zeny byly sexy uz pred 90-ti lety. Film, ktery prekonal me ocekavani.(23.6.2013)

 • - První československý film s "nahou" scénou. (džanik)

 • - Krátko po uvedení filmu podľahol režisér Gustav Machatý nervovému vyčerpaniu a niekoľko týždňov strávil v psychiatrickej liečebni. (Raccoon.city)

 • - Natáčelo se v Praze, ale také v Karlových Varech. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace