poster

Žárlivost

 • USA

  Jealousy

Mysteriózní / Film-Noir

USA, 1945, 71 min

Režie:

Gustav Machatý

Scénář:

Dalton Trumbo

Kamera:

Henry Sharp

Hudba:

Hanns Eisler
(další profese)
 • liquido26
  ***

  Jednohubka, která je zajímavá českým režisérem a dvěma českými postavami exulantů v Americe, z nichž herec Hugo je hraný Hugo Haasem.(10.10.2015)

 • Jester_X
  ***

  Film, který se snaží naplnit všechny stereotypy, jenž se od jeho žánru žádají. Napětí, zvraty, emoce a nečekaný konec. Schválně jsem použil slovo snažit, jelikož mám pocit, že Machatý se v těchto vodách necítil úplně nejlépe a těchto potřebných faktorů si byl vědom, ale dotknul se jich jen okrajem. Možná právě proto se také nepodařilo dát filmu druhý plán, myšlenkovou hloubku s nějakým přesahem.(19.8.2011)

 • EdaS
  **

  Ten úvod je fajn a pak taky záběr z krbu, ale jinak? Jedna velká křeč. Nedivím se, že tohle nikdo vidět nechtěl.(6.4.2010)

 • NinadeL
  **

  Po tomto fiasku se budu tvářit, že Machatého hollywoodská kariéra neexistuje. Co to bylo? Detektivní noir? Ed Wood leda tak. Trpím, že toto je výsledek znásilnění Machatého kariéry v Hollywoodě. Jedině snad mezi zoufalce nelze počítat Hjůga from Prague, protože ten alespoň sehrál několik kratičkých sólových výstupů bez ohledu na ostatní třeskuté figuríny. Nadto mám slabost pro jeho báječnou angličtinu s přízvukem... A z toho jediného nebolely oči a uši. Ne, jednoduše nelze akceptovat takovou laxní hru se stíny, nulovou atmosférou... zde selhalo naprosto vše, včetně zadní projekce a naprosto základního make-upu. Hrozné, po tom co měl Gustl za sebou. Věřím, že jedině Maria Ray by to dokázala vylepšit. A stačila by v roli Dr. Anderson.(10.3.2011)

 • WANDRWALL
  ***

  Není snadné se k tomuhle filmu asi dostat. ale kdo se hodně snaží, tak se mu to povede. Film je snivý, zdánlivě iracionální, tudíž u takových filmů lze těžko hledat logiku. Buď to diváka osloví či to zavrhne. Jak ostatně každé dílo.(8.6.2010)