Žárlivost

Gustav Machatý

Dalton Trumbo

Henry Sharp
  • NinadeL

Po tomto fiasku se budu tvářit, že Machatého hollywoodská kariéra neexistuje. Co to bylo? Detektivní noir? Ed Wood leda tak. Trpím, že toto je výsledek znásilnění Machatého kariéry v Hollywoodě. Jedině snad mezi zoufalce nelze počítat Hjůga from Prague, protože ten alespoň sehrál několik kratičkých sólových výstupů bez ohledu na ostatní třeskuté figuríny. Nadto mám slabost pro jeho báječnou angličtinu s přízvukem... A z toho jediného nebolely oči a uši. Ne, jednoduše nelze akceptovat takovou laxní hru se stíny, nulovou atmosférou... zde selhalo naprosto vše, včetně zadní projekce a naprosto základního make-upu. Hrozné, po tom co měl Gustl za sebou. Věřím, že jedině Maria Ray by to dokázala vylepšit. A stačila by v roli Dr. Anderson.(10.3.2011)

Není snadné se k tomuhle filmu asi dostat. ale kdo se hodně snaží, tak se mu to povede. Film je snivý, zdánlivě iracionální, tudíž u takových filmů lze těžko hledat logiku. Buď to diváka osloví či to zavrhne. Jak ostatně každé dílo.(8.6.2010)

Film, který se snaží naplnit všechny stereotypy, jenž se od jeho žánru žádají. Napětí, zvraty, emoce a nečekaný konec. Schválně jsem použil slovo snažit, jelikož mám pocit, že Machatý se v těchto vodách necítil úplně nejlépe a těchto potřebných faktorů si byl vědom, ale dotknul se jich jen okrajem. Možná právě proto se také nepodařilo dát filmu druhý plán, myšlenkovou hloubku s nějakým přesahem.(19.8.2011)

• EdaS

Ten úvod je fajn a pak taky záběr z krbu, ale jinak? Jedna velká křeč. Nedivím se, že tohle nikdo vidět nechtěl.(6.4.2010)

Jednohubka, která je zajímavá českým režisérem a dvěma českými postavami exulantů v Americe, z nichž herec Hugo je hraný Hugo Haasem.(10.10.2015)