poster

Possum

Drama / Horor / Psychologický

Velká Británie, 2018, 85 min

Režie:

Matthew Holness

Scénář:

Matthew Holness

Kamera:

Kit Fraser
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RUSSELL
  ****

  Hororově laděné psychologické drama o dvou postavách a jedné hrůzně vypadající loutce, na kterou jen tak nezapomenete. Possum v mnoha ohledech nápadně připomíná film Spider od Davida Cronenberga – ten ale klade větší důraz čistě na psychologickou stránku věci, kdežto Possum je mnohem více znepokojující záležitostí, která vám může slušně pocuchat nervy, pokud se do ní náležitě ponoříte. Příběh je dost surrealistický, ale pokud budete pozorní, tak ho bez větších problémů rozklíčujete. Vše je navíc na konci srozumitelně vypointované a žádné zásadní otázky nezůstávají nezodpovězené – akorát nečekejte, že vám film odpovědi naservíruje na stříbrném podnose.(10.10.2018)

 • Trevor
  *****

  Surrealistický film na spôsob Lynchovej Mazacej hlavy, akých je vo filmovom svete ako šafranu. Je prirodzené, že takýto film neosloví masy a jeho hodnotenie iba dokazuje, prečo tejto databáze kraľujú skvosty od Marvelu. Neopísateľná atmosféra, zúfalstvo hlavného hrdinu, ktorého celý život je poznamenaný týraním strýčka Maurica až si vytvoril svoj vlastný svet, z ktorého neunikol ani ako dospelý je výborne doplnené skvelou kulisou a prostredím schátraného anglického vidieka. V poslednom období nepochybne jeden z najlepších filmov pre náročného diváka. A ostatní? Dajte si 2500 pokračovanie Neslušného Slovenska s rovnako primitívnym scénarom a tými istými primátmi v hlavných úlohách. A konečne prestatne otravovať skutočných slušných ľudí...(16.11.2018)

 • goauld
  *

  Tak toto byla teda kardinální péčovina... taková "typicky britská". Celkem jsem nepochopil smysl vzniku tohoto díla. Polovinu filmu tak běhá jakýsi pošuk s grimasy Mr.Beana s taštičkou sem a tam. Občas je to proloženo dialogem s poněkud infantilním staříkem, který se snaží dopátrat co je v té taštičce (nakonec se to dozví, nicméně to beztak není ani tak podstatné). Jako HORROR bych to rozhodně neviděl, psychologický žánr - možná...teda spíše prychiatrický :-) Drama... snad jedině ta hudba... ta byla zřejmě z toho to nejlepší. Takže jednu hvězdičku si to zaslouží ;-) PS: neměl jsem sílu to dokoukat do konce, ale předpokládám, že ve zbývající třetině jsem asi o nic význameného nepřišel...(6.11.2018)

 • ricci.s
  **

  Dívať sa na tohto odporného hlavného hrdinu, ktorý tam trištvrtinu filmu pobehuje s taštičkou a s úchylným výrazom po lesoch a poliach, to bol fakt jeden horor. Ani ten smiešny pavúčik na mňa veľký dojem neurobil. Až som prekvapený, že to malo aj nejakú pointu. Neviem, na mňa to nemalo nejaký veľký psychologický dopad, a ani znepokojivé mi to neprišlo. Keď si to porovnám povedzme s takým austrálskym Babadook, ktorý bol po tej psychologickej stránke vyhrotený na maximum... ale to sa ani kvalitami porovnávať nedá. Občas sa tu vyskytla nejaká atmosféra a možno ešte dokáže trochu upútať hudba, myšlienka, či celé to špinavé vidiecke prostredie, ale film samotný ma nezaujal, nudil, dokonca až vyčerpal.(28.10.2018)

 • JASON_X
  ****

  Leckterý zvídavý divák si možná bude během sledování Possuma klást všetečné a naléhavé otázky: "Je toto surrealismus? Symbolismus? Psychedelismus? Schizofrenismus? Smyslu nemající vizuální estetismus? Či snad prachsprostý bezobsažný debilismus?" Jen vydrž a nezoufej, milý diváče, vždyť nakonec doznáš pravdy, až zříš hnusného deviantního strýčka i s jeho dlouhými a štíhlými prsty, kmitajícími jako pavoučí nohy... Mimochodem hodně slušná lekačka. A Sean Harris na mém žebříčku oblíbených herců povyběhl o hezkých pár příček nahoru, nejmíň do první dvacky.(15.11.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace