Reklama

Reklama

Possum

Drama / Horor / Psychologický
Velká Británie, 2018, 85 min

Obsahy(1)

Muž či pavouk? Psychologický profil prázdné duše, kterou požírá temný démon. Jenže jsou tu vzpomínky na mládí, ale také na utrpení, kterým si musel projít. Jak se dostat z toho kolotoče, aniž by (se) musel zabít?! (Rodriguez)

Videa (1)

Recenze (25)

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Hororově laděné psychologické drama o dvou postavách a jedné hrůzně vypadající loutce, na kterou jen tak nezapomenete. Possum v mnoha ohledech nápadně připomíná film Spider od Davida Cronenberga – ten ale klade větší důraz čistě na psychologickou stránku věci, kdežto Possum je mnohem více znepokojující záležitostí, která vám může slušně pocuchat nervy, pokud se do ní náležitě ponoříte. Příběh je dost surrealistický, ale pokud budete pozorní, tak ho bez větších problémů rozklíčujete. Vše je navíc na konci srozumitelně vypointované a žádné zásadní otázky nezůstávají nezodpovězené – akorát nečekejte, že vám film odpovědi naservíruje na stříbrném podnose. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Na to, ako sa príbeh pohrával s diváckou predstavivosťou, pričom človek dlho nevie odkiaľ vietor fúka, tak finálne rozuzlenie bolo vcelku banálne. Veľkým pozitívom je samotná koncepcia a výstavba príbehu, náplň však nebola žiadne terno. Na druhú stranu je tu ale pár znepokojivých momentov spojených prevažne s tou odporne vyzerajúcou a nepríjemnou bábkou, pričom na hlavnú postavu tiež nebol dva krát príjemný pohľad. Z tohto pohľadu celkom dobré. Škoda, že tu nebol ešte nejaký nápad, chodenie po lesoch s kufrom a poflakovanie sa kade tade sa mi zdalo dosť málo. Priemer. 60/100 ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Boj s vnitřními démony má všechny znaky filmu pro menší okruh diváků. Osobně mám tyhle podivnosti rád, ale tentokrát jsem byl naladěn na jinou vlnu. Řada obrazů má svůj dekadentní půvab, jako celek však snímek vyžaduje od diváka spolupráci a hlubší ponor. Tak příště třeba budu na stejné vlně a hodnocení zvýším. 2,5* ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Dívať sa na tohto odporného hlavného hrdinu, ktorý tam trištvrtinu filmu pobehuje s taštičkou a s úchylným výrazom po lesoch a poliach, to bol fakt jeden horor. Ani ten smiešny pavúčik na mňa veľký dojem neurobil. Až som prekvapený, že to malo aj nejakú pointu. Neviem, na mňa to nemalo nejaký veľký psychologický dopad, a ani znepokojivé mi to neprišlo. Keď si to porovnám povedzme s takým austrálskym Babadook, ktorý bol po tej psychologickej stránke vyhrotený na maximum... ale to sa ani kvalitami porovnávať nedá. Občas sa tu vyskytla nejaká atmosféra a možno ešte dokáže trochu upútať hudba, myšlienka, či celé to špinavé vidiecke prostredie, ale film samotný ma nezaujal, nudil, dokonca až vyčerpal. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Jako poslední film roku 2018 jsem si zvolil " všemi " vychvalovaný Halloween, kterej pro mě osobně byl celkem zklamáním. Pro změnu v roce 2019 jsem na Nový rok zariskoval a jako první film zvolil tenhle né moc dobře hodnocenej snímek. A musím říct, že nelituju. Possum je depresivním surrealistickým úletem, kterej ale jak je vidět moc lidem nesedne. Za mě to jsou silný 4 hvězdy. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama