Possum

Velká Británie, 2018, 85 min

Matthew Holness

Matthew Holness

Kit Fraser

Surrealistický film na spôsob Lynchovej Mazacej hlavy, akých je vo filmovom svete ako šafranu. Je prirodzené, že takýto film neosloví masy a jeho hodnotenie iba dokazuje, prečo tejto databáze kraľujú skvosty od Marvelu. Neopísateľná atmosféra, zúfalstvo hlavného hrdinu, ktorého celý život je poznamenaný týraním strýčka Maurica až si vytvoril svoj vlastný svet, z ktorého neunikol ani ako dospelý je výborne doplnené skvelou kulisou a prostredím schátraného anglického vidieka. V poslednom období nepochybne jeden z najlepších filmov pre náročného diváka. A ostatní? Dajte si 2500 pokračovanie Neslušného Slovenska s rovnako primitívnym scénarom a tými istými primátmi v hlavných úlohách. A konečne prestatne otravovať skutočných slušných ľudí...(16.11.2018)

• Kingjiri

Díky výpravě na anglickej vidlákov, hudbě nebo Seanu Harrisovi v hlavní roli s přesvědčivym výrazem divnýho blázna se občas dařilo zaujmout působivou atmosférou. Závěrečná pointa předchozí děj jakž takž vysvětlila (nějaký otazníky však stále jsou), jenže sledovat přes hodinu různý jinotaje navíc vyprávěný v několika dějovejch rovinách najednou bylo občas fakt dost náročný na mojí trpělivost. Když při takhle skromný stopáži několikrát kouknete na hodiny, nelze hovořit o povedenym bijáku. Škoda, že je děj tak překombinovanej a neni víc přímočařejší, kdesi v dáli jsem totiž viděl potenciál na originální žánrovku. Druhá silnější hvězda za atmosféru.(21.12.2018)

Na to, ako sa príbeh pohrával s diváckou predstavivosťou, pričom človek dlho nevie odkiaľ vietor fúka, tak finálne rozuzlenie bolo vcelku banálne. Veľkým pozitívom je samotná koncepcia a výstavba príbehu, náplň však nebola žiadne terno. Na druhú stranu je tu ale pár znepokojivých momentov spojených prevažne s tou odporne vyzerajúcou a nepríjemnou bábkou, pričom na hlavnú postavu tiež nebol dva krát príjemný pohľad. Z tohto pohľadu celkom dobré. Škoda, že tu nebol ešte nejaký nápad, chodenie po lesoch s kufrom a poflakovanie sa kade tade sa mi zdalo dosť málo. Priemer. 60/100(12.11.2018)

Jako poslední film roku 2018 jsem si zvolil " všemi " vychvalovaný Halloween, kterej pro mě osobně byl celkem zklamáním. Pro změnu v roce 2019 jsem na Nový rok zariskoval a jako první film zvolil tenhle né moc dobře hodnocenej snímek. A musím říct, že nelituju. Possum je depresivním surrealistickým úletem, kterej ale jak je vidět moc lidem nesedne. Za mě to jsou silný 4 hvězdy.(5.1.2019)

• Karamanlis

Z môjho pohľadu nevábna cesta do hlbín čudákovej duše, sprevádzaná jeho pochmúrnymi fantazmagóriami, ktorým som akosi nedokázal prísť na chuť. Pozitívom Possumu je herecký výkon Seana Harrisa, ktorý ma zaujal už v skvelom Deliver Us from Evil. Harris je osobitý zjav, majúci danosti, ktoré ho doslova predurčujú na stvárňovanie duševne narušených postáv.(14.12.2018)