Život je hra (TV seriál)

• angličtina

Match

(festivalový název)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2018–2020, 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar, Anna Císařovská, Pavel Neškudla, Natálie Drabiščáková, Vít Maštalíř, Šimon Bilina, Jan Nedbal, Anna Marie Krušinová, Kateřina Kozinová, Vladimír Škultéty, Šárka Koubková, Ivana Lokajová, Petr Jarchovský, Soňa Křepelová, Martina Babišová, Kristýna Podzimková, Šárka Vaculíková, Barbora Mottlová, Adéla Wernerová, Daniel Mavrov, Petr Besta, Václav Šanda, Martin Bohadlo, Daniel Kadlec, Veronika Vaculíková, Alice Kalová, Jan Komínek, Václav Matějovský, Patrik Böhm, Mikuláš Prošek, Jana Provázková, Michaela Petriláková, Julie Šurková, Martin Kopp, Miloš Čejchan, Sandra Černodrinská, Hanuš Bor, Lumíra Přichystalová, Filip Brouk, Jiří Konvalinka, Vojtěch Machuta, Jaroslav Pšenička

Tak zatím koment po dvou sériích, ačkoliv závěr 2. série evokuje, že je nejspíše v plánu i další řada. Velmi zajímavý a neobvyklý koncept, kdy hlavním nositelem humoru a informací jsou komentátoři, a nikoliv samotní účastníci děje. A právě komentátoři jsou zatím nejsilnější stránkou seriálu, ačkoliv i jim už v několika případech začne ve 2. sérii docházet dech. Možná by z toho byl lepší film, než seriál, kde je v případě dalších sériích značné riziko tvůrčí vyčerpanosti, která se začíná projevovat už ve 2. sérii. Kvalitu také sráží až neobvyklá záliba tvůrců v záchodech, a vším, co s nimi souvisí...(15.6.2020)

Zpracování tohoto seriálů je bezesporu originální a tento formát se mi líbí. Příběhově je to klasika ze života, což je pochopitelné. Některé díly jsou dobré a vtipné, ale v některých dílech řeší strašné píčoviny, které pochybuji že ostatní muži řeší či řešili a moc vtipné mi to nepřišlo. Takže takový seriálový průměr, ale vzhledem k délce a počtu dílů bych seriál spíše doporučil, pokud vás zaujme a sedne vám formát. Hodnocení: 57/100.(6.6.2020)

Nápad dobrý, provedení pokulhává, některé epizody jsou poměrně zábavné, některé strašně trapné, jiné jsou alespoň pohodové a jiné zase bůhvíproč strašně vážné a bez humoru. Na pobavení, proč ne, jen některé epizody jsou prostě takové, jak jsem psal. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabé 3*(16.6.2020)

Škoda těch reklamních bloků. Není to úplná špatná koncepce, hodit nějaké životní situace mladýho kluka, udělat zaplétku a nechat to komentovat dva debily (Suchoše a Marka). Nejlepší díl "nezkazit to holubem" a "neukázat pindíka" tam se zahláškovalo velmi slušně.Samozřejmě situace v "utopit bobek" to je díl natočený vysloveně pro uživatele malarkey, ten si užije i když dostat do hajzlu korkáče je noční můra nás všech.(15.1.2019)

Kreativní, zajímavý nápad, často vtipné, ústřední dvojice milá a šikovná, především Anička Fialová. Přeci jen však vztah není závod ani sport. Komentátoři děj neskutečně urychlují a dělají z něj trochu psycho, což pro mě bylo hodně nepříjemné. Soudcovat vztah mi nepřijde úplně ok. Pro mě žádná výzva sérii dokoukat.(31.1.2019)

• - Michal Suchánek, který hraje sportovního komentátora Martina Otrubu, říká, že všechny natáčecí dny strávil společně s Petrem Markem v komentátorské budce. „Vlastně jsme se naučili v tý budce žít, a aniž bychom ji opustili, tak jsme jedli, vykonávali potřeby, takže ta budka po nás zůstala, abych tak řekl, umělecky naplněná.“ (SONY_)

• - Po závěrečných titulcích sledujeme nepovedenou scénu. (SONY_)

• - V jedné scéně Eva (Jenovéfa Boková) tancuje „Floss“, což je známý tanec ze hry „Fortnite“. (SONY_)