Život je hra (TV seriál)

• angličtina

Match

(festivalový název)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2018–2020, 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar, Anna Císařovská, Pavel Neškudla, Natálie Drabiščáková, Vít Maštalíř, Šimon Bilina, Jan Nedbal, Anna Marie Krušinová, Kateřina Kozinová, Vladimír Škultéty, Šárka Koubková, Ivana Lokajová, Petr Jarchovský, Soňa Křepelová, Martina Babišová, Kristýna Podzimková, Šárka Vaculíková, Barbora Mottlová, Adéla Wernerová, Daniel Mavrov, Petr Besta, Václav Šanda, Martin Bohadlo, Daniel Kadlec, Veronika Vaculíková, Alice Kalová, Jan Komínek, Václav Matějovský, Patrik Böhm, Mikuláš Prošek, Jana Provázková, Michaela Petriláková, Julie Šurková, Martin Kopp, Miloš Čejchan, Sandra Černodrinská, Hanuš Bor, Lumíra Přichystalová, Filip Brouk, Jiří Konvalinka, Vojtěch Machuta, Jaroslav Pšenička

Kreativní, zajímavý nápad, často vtipné, ústřední dvojice milá a šikovná, především Anička Fialová. Přeci jen však vztah není závod ani sport. Komentátoři děj neskutečně urychlují a dělají z něj trochu psycho, což pro mě bylo hodně nepříjemné. Soudcovat vztah mi nepřijde úplně ok. Pro mě žádná výzva sérii dokoukat.(31.1.2019)

Zpracování tohoto seriálů je bezesporu originální a tento formát se mi líbí. Příběhově je to klasika ze života, což je pochopitelné. Některé díly jsou dobré a vtipné, ale v některých dílech řeší strašné píčoviny, které pochybuji že ostatní muži řeší či řešili a moc vtipné mi to nepřišlo. Takže takový seriálový průměr, ale vzhledem k délce a počtu dílů bych seriál spíše doporučil, pokud vás zaujme a sedne vám formát. Hodnocení: 57/100.(6.6.2020)

Přirozeně se nabízí otázka, nakolik jednotlivé epizody vychází z norského originálu a co už je vlastní invence. Přece jen, když se někdy děj až přehnaně točí kolem tělesných výměšků, tak negativní pocit v určité chvíli převyšuje nad potěšením ze základního nápadu se sportovním komentářem, i faktem, že takové situace se nám v životě stávají a i tehdy jsou velmi vtipné. Aneb jak je řečeno v jedné z epizod druhé série - "kdo z nás se někdy"... Kdo viděl, tak ví. To je však z mojí strany jediná výtka směrem k tvůrcům. Jinak je totiž seriál povedená oddechová záležitost, kdy se ve mě stěží zapře letitý sportovní fanoušek, oceňující ono propojení i parodii klišé z tamního prostředí. To celé doplňuje přiměřená stopáž jednotlivých epizod a typově dobře vybraný casting - po "Trpaslíkovi" další sympatická role pro Michala Suchánka, kterého jsem už mockrát odepisoval (jasně, hraje v zásadě pořád stejným stylem, ale sem pasuje), doplněného hostákovským Petrem Markem, a Václavem Marholdem, kdy jsem až z "making of" o seriálu pochopil, že je za troubu jen v rámci inscenovaného děje. I přes vlastní pozitivní naladění bych však nerad, aby se příběh dále protahoval třetí a jakoukoli další sérií, myslím, že se vyčerpal tak akorát. 80%(11.8.2020)

Opravdu mě překvapuje, že je to poprvé, co něco takového vidím. Originální nápad, vtip, sympatičtí dementi, retard, sex, šňoply, (a pravá hovna) se dají syntetizovat do deseti dílů o deseti výstižných minutách. Tenhle výpis svědčí o tom, že každý si v nich najde to své, a i kdyby ne, tak si může alespoň lámat hlavu nad vertikálem a horizontálem ;) . Přes všechny klady si ale musím přiznat, že je to totální hovadina, a tudíž nakonec nejvíc cením to, že Štěpán vypadá jako můj brácha a mám se mu za co tlemit :) .(23.1.2019)

Nápad dobrý, provedení pokulhává, některé epizody jsou poměrně zábavné, některé strašně trapné, jiné jsou alespoň pohodové a jiné zase bůhvíproč strašně vážné a bez humoru. Na pobavení, proč ne, jen některé epizody jsou prostě takové, jak jsem psal. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabé 3*(16.6.2020)

• - Michal Suchánek, který hraje sportovního komentátora Martina Otrubu, říká, že všechny natáčecí dny strávil společně s Petrem Markem v komentátorské budce. „Vlastně jsme se naučili v tý budce žít, a aniž bychom ji opustili, tak jsme jedli, vykonávali potřeby, takže ta budka po nás zůstala, abych tak řekl, umělecky naplněná.“ (SONY_)

• - Herec Václav Marhold říká o svém hlavním hrdinovi: „Štěpán je infantilní hovado, který by potřebovalo nějaký návod na to, jak má komunikovat s lidmi.“ (SONY_)

• - Petr Marek, který hraje sportovního komentátora Daniela Novotného, prozradil, že „vůbec nikdy“ nesleduje sport, proto pro něj bylo poměrně těžké se do role vžít. Nezbývalo než si trochu pomoct: „Tak jsem si vymyslel, že je můj komentátor hobby rybář a občas propašuje do sportovní terminologie terminologii rybářského sportu.“ (SONY_)