Do muziky zblázněný medvídek kynkažu vyrazí na životní cestu, aby splnil důležitý úkol a doručil milostnou píseň od starého kamaráda. (Netflix)

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $273,472▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Krásne dojemné dobrodružstvo, plné roztomilých a zábavných momentov a podarenou animáciou, ide pod taktovkou šikovného Kirka DeMicco (zabodoval s prvými Krúdovcami) do úžasnej gradácie. /90%/ ()

*CARNIFEX*

Pre okrajové publikum. Bohužiaľ. Muzikál ako taký z duše nenávidím, dúfal som, že keď pôjde o nejakú vtipne podanú variantu, tak to tak nejak zvládnem, prekúsnem. Bohužiaľ, mýlil som sa .. ()

Davies182

Mám sice vždycky pocit, že se Sony jen přiživuje na Pixaru, a jejich příběhy jsou jak přes kopírák, nuda u nich ale naštěstí nehrozí. Tentokrát jako bonus dokonce i skvěle do češtiny přezpívané songy. [Netflix] ()

filmfanouch

Původně animák Vivo v roce 2010 nabídl Lin-Manuel Miranda DreamWorks Animation, studio ovšem projekt v roce 2015 zrušilo. Vivo se ovšem dočkal v roce 2016 nového života u Sony Pictures Animation, nakonec byl ovšem v době pandemie prodán Netflixu, kde se po více než dekádě konečně dočkává svého uvedení. Stálo ovšem ono čekání za to?   Dle očekávání má Vivo povedenou hudbu Lina-Manuela Mirandy. Animace je poměrně slušná, rozhodně ovšem nejde o strop animované tvorby. Trošku slabší je to s příběhem, který ve finále není kdovíjak světoborný a zamrzí to i díky solidnímu úvodu, který skutečně lákal na příběhově velmi zajímavý animák. A právě s tím příběhem to ve finiši dvakrát slavné není.   Samotný film rozhodně přichází se zajímavým prostředím, které by mohlo skvěle fungovat v o poznání lepším animovaném filmu. Jednotlivé stěžejní postavy mají nápaditý design (ty vedlejší zas tak moc ne) a i hlasové výkony samotného Lina-Manuela Mirandy, Zoe Saldany, Michaela Rookera či Bryana Tyree Henryho jsou velmi slušné.   Skutečně zamrzí, že po velmi slušném úvodu se Vivo vydá do tak trochu méně zajímavé podoby. Přesně do té podoby, která bude bavit dětského diváka a případně vyloženě neurazí jako podívaná pro celou rodinu, šlo z toho ovšem určitě vytřepat o něco víc, přesně něco víc, co by nejspíš dokázal takový Pixar. Úvod až příliš našponuje očekávání k něčemu, co nedorazí a místo toho vlastně skutečně dorazí jen standardní neurážející animák, který má alespoň ty povedené písně od Mirandy. Ani ty ovšem z Viva výjimečnou podívanou neudělají.   Medvídek kynažu Vivo je sympatická postavička, která je hlavním hrdinou fajn neurážejícího animáku s bravurní hudbou, pěkným vizuálem a fajn hlasovými výkony, samotná zápletka ovšem ve finále dvakrát zajímavá není a po krátkém úvodu se ukáže, že jde vlastně o skutečně jednoduchý animák. Pro menší diváky se ovšem nespíš jedná o naprosto vděčnou podívanou...... ()

silentname

"Vivo" je asi najslabším filmom od Sony Pictures Animation, ktorý nám priniesol tohto roku Netflix, no ako zlý film by som ho nehodnotil. V skratke by som povedal, že film má vynikajúci úvod a vynikajúci záver. Stred je moment, kedy film miestami funguje a miestami škrípe. Animácie sú pekné, postavy majú charakter a hlavná myšlienka filmu je tiež dobrá. Hudba je podľa mňa okey, s výnimkou skladby "My Own Drum", ktorá mi príde ako klasický moderný a hlasný pop, ktorý ma irituje. Ostatné skladby sú v pohode. Počúvajú sa dobre, no nemyslím si, že mi ostanú v hlave po dopozeraní filmu. Najlepšia skladba je v úvode a závere filmu počas koncertného vystúpenia. Ale potom je tu aj niekoľko častí počas toho, ako sa naši hrdinovia snažia dostať z "džungle", kde logika mi úplne uniká. Neviem ako sa tam dostali tie skautky a ako sa dostali k predmetu, ktorý potom strážili. Neviem prečo musíme sledovať Viva, ako volá na Gabi a myslí si, že je to skvelý plán a podobné momentky, ktoré nie sú veľmi vtipné a vypália viac do prázdna. Myslím si, že film stojí za pozornosť, no asi ho viac ocení mladšie publikum. Za jedno pozretie ale nič nedáte. Hodnotenie: B- ()

Larrysbride

Neskutečně lituji lidi, co hodnotí film jako špatný jednoduše proto, že se jedná o moderní pohádku a nejsou v ní písničky ve stylu šedesátých či sedmdesátých let... Živá, bohužel však místy dosti předvídatelná, pohádka s hudbou typickou pro Lina Manuela Mirandu a Gloriu Estefan. Pro nedělní odpoledne jako dělaná. ()

Arsenal83

Animované dobrodružstvo, ktoré poskytne dostatočnú farebnosť a deti preto upúta. Čo mňa neupútalo boli nevydarené pesničky, odrapované verše, kedysi boli v rozprávkach nádherné pesničky, dnes sa uspokojíme s recitáciou. Inak je to roadtrip pre deti s kubánskym nádychom a veľkou dávkou akčnosti. ()

Stanislaus

Při sledování filmu mi nejednou při poslechu písniček vytanulo na mysli nedávno uvedené Encanto a není se, čemu divit, jelikož i v tomto případě měl prsty v soundtracku Lin-Manuel Miranda. Vivo obdobně jako Encanto problematizuje rodinné vztahy a místo rozličné magie sází spíše na kamarádství a lásku v různých podobách. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš moc hudebních čísel (ano, vím, že jde o muzikál) a měl jsem trochu problém se přeladit na styl použité hudby - závěrečné číslo se mi však líbilo. Dějově se jedná o prosťoučký a předvídatelný příběh, který má sice hřejivé poselství, ale zároveň si neklade žádné vysoké ambice, aby diváka jakkoli překvapil - nicméně pobaví (zejména při útěku na Miami) a rychle odsýpá. Lepší tři hvězdičky! ()

BMW12

Tento animák mě vůbec nezaujal, nemělo to žádný extra příběh, hlavní postavy mi byly nesympatické a hudba se mi vůbec nelíbila. ()

ARI50

Fenomén pohadek je že prostě tam musí někdo umřít aby to bylo dramatický bolestivé, ale působí to, krásná pohádka kdy opička Vivo jde příběhem skrz kvůli hudby, vzpomínce a lásky pro svého zesnulého. Nejslabší byl asi zpěv což je největší škoda, jinak krásná to podívaná. ()

ScarPoul

Ono je to vlastne taká milá rozprávka idúca si svojim šialeným tempom. Až natoľko šialeným, že tie postavy sú tam len preto aby išli z bodu A do bodu B a pritom spievali. Pesničky od Mirandu sú okej, hoci im nechýba moderný háv. V tomto mi viac imponuje Menken a jeho klasické songy. Ale pravdou je, že od Mirandu som zase toho toľko nepočul, takže sa tento môj názor na neho môže ešte meniť. Vivo je inak tradičný príbeh, bez výraznejšej scény alebo vtipu. Je ale farebný a dynamický a tak sa mu tá jednoduchosť a plochosť dá v mnohom prepáčiť. Hoci na druhé pozretie by asi dopadol horšie. Zapojenie zvierat do príbehu považujem v tomto prípade sa celkom nešťastnú voľbu. Posunie to film na hodnú chvíľu do úplne inej atmosféry. Inak znesiteľná, jednorázová záležitosť, hýriaca farbami a melódiami. Či si ale spomeniem na nejakú pieseň aj zajtra, je otázne. ()

Trevor

Rozprávka vhodnejšia skôr pre dievčatá ako pre chlapcov, skoro 8 ročný synovec ju vydržal pozerať celú ale bolo evidentné že počas väčšiny pesničiek sa trochu nudí a rovnako tak všetky hrdinky (okrem Viva) sú ženy. Ale ako spomína Arsenal83 pestré farby deti upútajú a chlapcov teda aj akčná časť v močiaroch štátu Florida. ()

Aljak

Vivo malo síce dobrý základ a dojemný odkaz, ktorý dominoval prakticky celému deju. Ale ako celok ma to až tak nechytilo. Mám rád, keď animáky majú dosah aj na dospelácke publikum, no Vivo pôsobilo na môj vkus až príliš infantílne a neobratne. Proste ako klasický dobrodružný animák, ktorý zobrazuje určité putovanie s mnohými nástrahami. Malo to zopár vydarených momentov, aj niekoľko dôvtipných dialógov, ale inak to ničím extra nevyniklo. Akurát že kynkažu doteraz asi nikdy nehralo v ničom hlavnú rolu. 2* ()

M.i.k.e

Sony spolu s Netflixem přišlo s dalším animákem a tentokrát to dobře nedopadlo.Nechybí sice pro Sony tolik typická stylizovaná animace,ale jelikož Vivo vypadá podobně jako třeba Zataženo občas trakaře,není to už nic výjimčného.Písničky jsou až na jednu nevýrazné a děj je jednoduchý a chybí mu svěží nápady.Ani humor tu tentokrát nefunguje,protože je ho tu minimum a když už na nějaký dojde,je určen spíš dětskému divákovi...40% ()

vydumnica

Už dávno som nevidela animák, ktorý by ma chytil tak za 💙 ako Vivo. Bavilo ma to od začiatku až do konca. Krásny príbeh, milučké zvieratko, odvážne dievčatko, pekné exotické prostredie, ale úplne najlepšie sú hudba a texty. Lin-Manuel Miranda má veľký talent!!! Vrelo odporúčam. A ešte info pre rodičov, je to vhodné aj pre malé deti, moje dve (dvoj a päť ročné) film náramne pobavil a zaujal. ()

C0r0ner

Netflix má ty animáky spíš horší než lepší, což ovšem neznamená, že to jsou obecně špatné filmy, protože v porovnání s Pixarem je prostě všechno ostatní bída. Ty písničky tady byly teda fakt dost přes čáru, ale jinak celkem fajn pohádka. 70% ()

carly

Slzy sa objavili uz asi v desiatej minute filmu, co nevestilo nic dobre pre moj emotional well being. A bol to dobry odhad. Ked som nemala slzy v ociach, tak som mala na tvari radostny usmev. Film ma krasnu, zivu (no pun intended) animaciu. Aj ked nie je pixarovsky vylestena, velmi dobre sa na nu pozera. Pribeh je trosku naivny, ale emocionalne silny. A koncept rozpravaca, ktoremu rozumie len divak, je tiez dobre spracovany. Herecke obsadenie na jednotku, hlavne Lin si to viditelne uzival. Gloria je potom uz len ceresnickou na torte. Ale co tento film posuva z urovne prijemnej zabavy, na ciru radost, je hudba. Lin holt umi. ()

UhLee

(5,5/10). Dlouho se mi nestalo, abych se u animovaného filmu cítil takhle divně. Bohužel. Vivo ve mně vyvolával dost "cringe" pocit a bylo mi hned jasné, že to je pro opravdu malé publikum. Smál jsem se. Celá rodina jsme se smáli, ale to bylo spíše tím, jak divné a trapné to někdy dokázalo být, než aby to byl upřímný smích nad nějakým vtipem. Vivo byl pro mě přešlap. Po Rodině na baterky mě SONY zase trochu vrátilo z oblaků a uvedlo mě do reality, že všechny animáky prostě nemohou být tak boží. ()