Srdce Zóny (amatérský film)

Drama / Thriller

Česko, 2018

• ZHODNOTITEL

Problém tohoto filmu je především v obsazení. Ve filmu hrají samé děti, co si hrají na dospěláky. A když s nimi ke všemu někdo natočí apokalyptický film, tak to zkrátka bude vždycky působit minimálně humorně. Druhý problém je potom jejich často nesrozumitelná výslovnost a třetí inteligence postav. Nicméně, pokud se film odehrává v roce 2018, očekával bych, že chlapci budou mít k dispozici mobilní telefony a ne stará rádia z minulého režimu. U holek bych potom neočekával, že budou po lese běhat s dětským lukem a šípy. Hodnotím především práci, kterou jim to muselo dát.(17.10.2018)

Srdce zóny hned na začátku nastaví velice dobrou atmosféru, kterou podkresluje opravdu brilantní hudba. První polovina je pomalejší, zato atmosféričtější. Ve druhé polovině se tempo ale podstatně mění a až do konce nedá vydechnout. Krom hudby je ještě nutné vyzdvihnout práci s kamerou, které vlastně nemám co vytknout a za zmínku stojí i výborně vybrané lokace v regionu. Každopádně z kina jsem odcházel spokojen a vzhledem k otevřenému konci se těším na případné pokračování. P.S. Napsat že ve filmu nebylo nic dobře je pouze neobjektivní výkřik použitý za účelem pošpinit jméno jak filmu tak celému Goldenview Films. Toť vše...(4.10.2018)

• pursulus

Amatérský velečin aneb přísnost musí být.¬         Pustil jsem si pouze snímek na uvedeném odkazu (v diskusi 'Amatérský film' uživ. 'Fr3nk', k YouTube), neboť dílo hovoří — takže o další činnosti tvůrčí skupiny jsem se nezajímal (tudíž mi před shlédnutím nebyly známy na příklad ohlasy na snímek).¬                 Provedeno, vše, školským, nenápaditým způsobem. Herci promlouvají toporně, jako by byli amatéry na první či druhé zkoušce, jejich projev je nepřirozený, nepřesvědčivý. Střih školsky předvídatelný. Ukazované se vleče zbytečnou a nevyváženou délkou záběrů. A příběh sám? Směšné, scénář je dosti trapný, naprosto neprofesionální; ostatně jako vše, čiší to z celého projektu na všecky strany.¬                 Rada tvůrčím skupině: Mládenci, před natočením hodinového počinu je dobré učit se na malých projektech, které se DOKONALE zvládnou. K tomu máte hodně daleko.¬                 (A malý dodatek: Nadšení a celé to haló okolo tohoto snímku považuju za drzost ve smyslu přísloví "Drzé čelo — poplužní dvůr".)(13.10.2018)

Bohdana osobně znám a naprosto mu fandím, stejně jako celému týmu Goldenview films. Nicméně upřímná recenze je víc než zdvořilá pochvala. I když nejsem fanoušek postapo žánru, bylo mi od začátku jasné že pro tenhle námět je náš kousek republiky jedním z nejlepších. Atmosférická a ponurá, až melancholická atmosféra se dere na povrch, když si představím film jaký by mohl z této myšlenky vzniknout. Proto jsem se na něj dost těšil. Srdce zóny má podle mě zásadní díru - a to scénář. Ano, herci občas neartikulují, je vidět že ani jeden z nich nemá ambice být profesionálním hercem (a pokud ano, zatím se tomu nevěnoval), ale to mi tolik netrhá žíly. Nikdy není výmluvou, že jde o bezrozpočtový amatérský film. Ale pro mě to jde do pozadí, pokud do popředí přijde scénář. A ten mě tady dost potrápil. Chápu, že ambice směřují spíše k tvorbě blockbusteru než artového filmu, ale už úvodní scéna mi přišla naprosto zvláštní. Jakoby bylo třeba ve dvou minutách na sílu říct: "Čau jak se máš, tady je havárie nemožná!" a vzápětí "aha tak asi ne, už je to tu". Nedává mi to prostě smysl. Ve filmu byli i nápady, které oceňuji. Celkově mi přišlo fajn zakomponovat kytaru, přidat ten zpěv, když kempovali a dát tomu ten správnej "feeling". Ale mimo to, jsem si kladl stále jen otázky. Proč ze zóny nemůžou odejít? Proč by nějakou obrovskou zónu kolem elektrárny uzavřeli a nemohli pomoci ani civilistům? Mimo zónu je tedy svět při starém, jen tady se formuje nová společnost? Nemluvě o neuvěřitelných dialozích, hláškách jako z učebnice hollywoodských klišé a detailům jako když Zack nechá zbraň při vstupu do místnosti hned vedle dveří. A to není nějaké hledání detailů, to vás udeří během sledování. Při scénáři, obzvlášť tady při tvorbě menšího "univerza" je třeba klást si otázky. Aby vše zapadalo a příběh měl pravidla, která ho budou držet pospolu. Nicméně konec se špatně hodnotí, protože tady není žádné vyvrcholení příběhových linií. Podle všeho je to přímo psané pro pokračování. Tak tedy snad se druhý díl poučí z chyb jedničky.(14.10.2018)

Myslím, že když někdo hodnotí tento film, měl by si nejprve říct, že jde o amatérský film nadšenců, kteří do filmového světa dávají vše. Nelze hodnotit jen samotný výkon některých herců, protože celkově film působí velmi dobře. Samozřejmě, jsou zde nějaké nedostatky, ale ty lze bez jakýchkoliv neduhů přejít, jelikož střih oproti předchozí tvorbě, lze zde hodnotit jako opravdu povedený. Ačkoliv děj lze předpovídat, kdy samotné vyprávění příběhu lehce zavání určitým amatérstvím, hodnotím za pět hvězd, protože Goldenview se netají tím, že se jedná o amatérskou tvorbu. Sám můžu uvést, že znám veškerou tvorbu, která je na internetu ke Goldenview dostupná, kdy tuto skupinu nelze házet mezi nicky, nýbrž mezi opravdové nadšence, kteří dokázali s téměř nulovým rozpočtem zázrak. Za mě tedy pět hvězd.(17.10.2018)