Nově postavenou jadernou elektrárnu potká podobný osud jako Černobyl v roce 1986. V rámci záchranné evakuace se však zdaleka nedostane na všechny a vláda celou poškozenou oblast zvanou “Zóna” uzavře. Armáda okolo celé Zóny postaví hlídané hranice a vojáci nepouští nikoho dovnitř ani ven, tudíž zbývající přeživší jsou tak odkázáni sami na sebe. Hlavní hrdinové Filip (Daniel Holman) a Zack (Lukáš Formánek) se z této poškozené oblasti snaží za každou cenu dostat a vrátit se tak k normálnímu životu. Ovšem kromě dlouhé cesty ještě musí unikat Cranovi (David Král) a jeho skupině nebezpečných a agresivních banditů, kteří si Zónu hodlají celou přizpůsobit podle svých pravidel. Cestou potkávají dalšího přeživšího Samuela (Tomáš Bláha) a pokud se chtějí dostat do bezpečí, musí společně projít přes nejkontaminovanější místo, zvané Srdce Zóny. (Cermbo)

honajz2

Jsem čekal něco vážnějšího a on to nakonec byl akčňák... To mě zklamalo, ale jedná se jen o můj vlastní problém a do hodnocení ho zahrnovat nebudu. I tak to na víc jak 3* nevidím, i s ohlédnutím na to, že je to amatérský film (a těší mě, že na rozdíl od jiných tvůrců se to nebojí tak tady i označit). Kamera sice není špatná, stejně jako práce se zvukem a na amatérské úrovni ujdou i herecké výkony (ačkoli u některých (ne)herců by se o tom dalo polemizovat), hodně se mi líbil výběr lokací, líbila se mi hudba a ani akční scény nebyly špatné, ale s příběhem je to horší. Zóna mi nepřišla pořádně představená, třeba bych rád věděl, jak v ní ti lidi takovou dobu přežili, kde shání nějaké jídlo, kde vůbec spí, jak moc je velká, jestli se za ní vůbec nachází normální civilizace, kde v ní sehnali tolik zbraní, atd. Příběh taky mohl být víc rozvedený, takhle mě zrovna moc nebavil a k postavám jsem si taky nenašel bůhvíjaké sympatie, když o nich skoro nic nevím. A ve finále se objevilo tolik postav, že jsem chvílemi měl problém určit, kdo z nich je na jaké straně (a třeba příchod té ženy s lukem byl tak strašně náhlý, že jsem vůbec nepobíral, kde se tam vzala). Nezachraňují to ani dialogy, které nejsou zrovna uvěřitelné. Jako ten nápad sám o sobě špatný není, ale na scénáři podle mě chtělo ještě hodně zamakat, ale jinak to na amatérský film není špatné a Bohdan Čermák něco určitě umí. O talentu ale mluvit zatím nebudu, dle jednoho filmu se to těžko posoudí. 3* ()

Skejpr

Srdce zóny, jakožto doposud nejambiciózní projekt skupiny filmařů vystupujících pod značkou Goldenview Pictures, má objektivně spoustu chyb typických pro poloamatérskou produkci - sklony ke schematičnosti, slabý scénář, nevyvážené herecké výkony i problémy s vyprávěním. Přesto si ale zaslouží pozornost. Jednak je film s postupující stopáží tak nějak lepší a lepší, ale především proto, že jsou si pánové plně vědomi svého statusu a daří se jim poměrně solidně kompenzovat nedostatek zkušeností správným uchopením technologie, s níž pracují (točilo se na iPhony) a především velkou láskou k tématu. Je vidět, že autoři nemají příliš zkušeností s filmovým vyprávěním, nakoukáno (a nahráno) mají ale více než dost. Tři hvězdy jsou maximální možné hodnocení, dát méně by ale nebylo fér, protože kontext zde hraje mimořádně důležitou roli. A v rámci kontextu se rozhodně jedná o nadstandard, který sice objektivně má mnoho chyb, ale přesto jsem si jej užil. Kromě solidní kamery si zaslouží vyzvdihnout především pánové Bláha a Formánek, kteří předvádí velmi slušný herecký nadstandard a také hudba Filipa Čermáka. ()

A.Fish

Srdce zóny hned na začátku nastaví velice dobrou atmosféru, kterou podkresluje opravdu brilantní hudba. První polovina je pomalejší, zato atmosféričtější. Ve druhé polovině se tempo ale podstatně mění a až do konce nedá vydechnout. Krom hudby je ještě nutné vyzdvihnout práci s kamerou, které vlastně nemám co vytknout a za zmínku stojí i výborně vybrané lokace v regionu. Každopádně z kina jsem odcházel spokojen a vzhledem k otevřenému konci se těším na případné pokračování. P.S. Napsat že ve filmu nebylo nic dobře je pouze neobjektivní výkřik použitý za účelem pošpinit jméno jak filmu tak celému Goldenview Films. Toť vše... ()

pursulus odpad!

Amatérský velečin aneb přísnost musí být.¬         Pustil jsem si pouze snímek na uvedeném odkazu (v diskusi 'Amatérský film' uživ. 'Fr3nk', k YouTube), neboť dílo hovoří — takže o další činnosti tvůrčí skupiny jsem se nezajímal (tudíž mi před shlédnutím nebyly známy na příklad ohlasy na snímek).¬                 Provedeno, vše, školským, nenápaditým způsobem. Herci promlouvají toporně, jako by byli amatéry na první či druhé zkoušce, jejich projev je nepřirozený, nepřesvědčivý. Střih školsky předvídatelný. Ukazované se vleče zbytečnou a nevyváženou délkou záběrů. A příběh sám? Směšné, scénář je dosti trapný, naprosto neprofesionální; ostatně jako vše, čiší to z celého projektu na všecky strany.¬                 Rada tvůrčím skupině: Mládenci, před natočením hodinového počinu je dobré učit se na malých projektech, které se DOKONALE zvládnou. K tomu máte hodně daleko.¬                 (A malý dodatek: Nadšení a celé to haló okolo tohoto snímku považuju za drzost ve smyslu přísloví "Drzé čelo — poplužní dvůr".) ()

Melios

Za tých pár rokov od vydania prvej amatérčiny sa viditeľne tvorcovia zlepšili, za čo si určite zaslúžia pochvalu. Prvé post-apo v Československu a pravdepodobne aj zatiaľ najlepšie. Ako aj pri predchádzajúcom projekte je očividné, že bol tvorený hlavne pre zábavu, no pobral aj dosť kvality. Holt niekedy, keď sledujete úspešnejších tvorcov je super nápad sa inšpirovať. A nielen inšpirovať, no prísť aj s celkom dobrým príbehom a slušnou zápletkou, ktorá už za niečo stojí sa v amatérskych kruhoch tiež moc nevidí. Týmto kusom ste u mňa prekonali Andersonov Resident Evil. A to už pre mňa z filmového hľadiska niečo znamená. Držím palce aj do budúcna a dúfam v podobne zdarené projekty. "Toť všetko..." ()

• Prarodič režiséra Bohdana Čermáka v roce 1986 vskutku patřil mezi účastníky Černobylské katastrofy. V rámci evakuace jako řidič autobusu odvážel civilisty do bezpečí. (Cermbo)
  • Radioktivní oblast ve filmu zvaná „Srdce Zóny“ je ve skutečnosti těžební lom Jiří na Sokolovsku. (Cermbo)
  • Bohdan Čermák zůstává posledním hercem, který účinkuje ve všec svých doposud vydaných filmech. (Cermbo)