poster

Srdce Zóny (amatérský film)

Drama / Thriller

Česko, 2018

 • Skejpr
  ***

  Srdce zóny, jakožto doposud nejambiciózní projekt skupiny filmařů vystupujících pod značkou Goldenview Pictures, má objektivně spoustu chyb typických pro poloamatérskou produkci - sklony ke schematičnosti, slabý scénář, nevyvážené herecké výkony i problémy s vyprávěním. Přesto si ale zaslouží pozornost. Jednak je film s postupující stopáží tak nějak lepší a lepší, ale především proto, že jsou si pánové plně vědomi svého statusu a daří se jim poměrně solidně kompenzovat nedostatek zkušeností správným uchopením technologie, s níž pracují (točilo se na iPhony) a především velkou láskou k tématu. Je vidět, že autoři nemají příliš zkušeností s filmovým vyprávěním, nakoukáno (a nahráno) mají ale více než dost. Tři hvězdy jsou maximální možné hodnocení, dát méně by ale nebylo fér, protože kontext zde hraje mimořádně důležitou roli. A v rámci kontextu se rozhodně jedná o nadstandard, který sice objektivně má mnoho chyb, ale přesto jsem si jej užil. Kromě solidní kamery si zaslouží vyzvdihnout především pánové Bláha a Formánek, kteří předvádí velmi slušný herecký nadstandard a také hudba Filipa Čermáka.(5.10.2018)

 • janespeare
  ****

  Srdce zóny bych označila jako zatím nejvíce uchopitelný projekt, který Goldenview films zatím natočili. Ano, má spoustu chyb, uteklo spoustu věcí, ale když se vezme v potaz, že to byl bezrozpočtový film, dokázali z toho vytřískat co nejvíce dokázali. V první řade musím zmínit hudbu. Rozhodně je zatím nejlepší ze všech projektů, naprosto ukázkově hudba doplnila příběh a dala mu správný šmrnc, čímž částečně vyvážila ne přímo dobrý scénář. Prostředí a atmosféra filmu byla uvedena dobře, ale pozadí dění už tak propracované nebylo. Naskytla se spousta otázek, které i po zaznění odpovědi kolikrát potrápili hlavu, než vás jejich smysl napadl nebo jste si určité věci propojily. Na tom by asi chtělo trochu zapracovat a věřím, že projekty pak budou zase o krok blíže výraznému zlepšení. Občas mi tam také některé skryté hlášky působili do tak "vážného" žánru až příliš komediálně a bijící do uší, ale na tohle může mít každý svůj názor. Herecké výkony byly chvílemi dost dobré, některé ukázkové, jiné zase dost špatné. Ale jelikož se jedná o pouhé lidi bez hereckého vzdělání, nedá se na to pohlížet jako na totální fiasko, jen by většina herců měla více zapracovat na artikulaci. Občas nebylo ve filmu rozumět a až po několikátém puštění se dalo rozeznat, co vlastně za slova tam mělo být. Nicméně, další věc, na které Goldenview films dobře zamakali a dostalo to správný směr jsou kostýmy! Ano, možná občas někde něco ulítává a systematicky to neladí, ale v každém filmu jsou chyby. A líbí se mi, jak se kluci snažili spousty detailů vychytat (Dopravní značka, masky, staré kožené bundy...). Rozhodně za tenhle film dávám palec nahoru a hodnotím velmi pozitivně. Protože málo kdo by si troufl na takové velké sousto a ještě ho dotáhnout do konce. Dobrá práce, jen tak dál!(17.10.2018)

 • Vikyy98
  odpad!

  Já zkoukl hodně špatných filmů, ale v kině jsem takovou sračku ještě neviděl. Věděl jsem, že to bude špatné, protože tahle skvadra snažílků natočila na iPhnone mafiánskou trilogii, jenž vykrádala hudbu z tarantina a přitom pobíhali po Karlovarském kraji. Skřípe to jak svině, když parta čecháčku stojí na koupališti Rolava v saku a hraje si na goodfellas - samej Frank a Tony. Divákovi je jasný, na čem stojí. Kluci chtěj hrozně moc natočit Kmotra, ale nemaj dostatek sebereflexe, aby si řekli: "Hele jsme jen banda kluků s nulovým rozpočtem. Přece nemůžeme točit něco takového. Proč se nepustit do nějakých komorních dramat na způsob Pozemšťana?" Čermák si ale myslí, že je Coppola a tak pokračuje ve svých amciózních projektech. mafiánskou trilogii jsem už zmínil. Pak je tu nějaké motivační kraťas o štěstí a radostech (já bych tedy doporučil spíše Patersona od Jarmusche, než Šťastnou Myšlenku od čermáka, která samozřejmě vůbec nefunguje). Vnitřní Hlas o vzepření se svému strachu má též myšlenku, ale celé je to tak fádní, protože Čermák je neprozíravý normie, je to průměrný člověk a není schopný podat věci trefně, chytře, vkusně. Šíleně mě ty filmy nebaví, otravují mě, ale na Srdce Zóny jsem šel s přáteli, které prý fascinuje neschopnost "Golden"view Films udělat cokoliv dobře. Film selhal v každém aspektu. Hned v prvním dialogu se ukáže suchar Holman, který je neschopný normálně artikulovat (zřetelně mluvit by mělo být základním předpokladem každého herce). Asi si dokážete představit, jakých kvalit bude zbytek filmu. Nechápu, jak "tvůrci" můžou s klidným svědomím vyprávět na projekci, jak se poučili z kritiky a tento projekt dotáhli k dokonalosti. Banda duševních paniců si myslí, že jsou filmaři. Čermák by si měl uvědomit, že predispozicí k natočení dobrého filmu musí být estetický cit pro věc a nějaké technické znalosti v oboru filmařiny, ale ten člověk je fakt poleno. Rád se do nich opřu, protože oni tu ostrou kritiku potřebují. Nevím, kde nabrali to sebevědomí, ale já tohle prezentovat lidem, tak se propadnu hanbou. Páni z Goldenview Films jsou však kritikyvzdorní a reagují stylem "Až sám natočíš film, který bude bavit stovky diváků..." což už obecně vypovídá o jejich intelektu. Nemam k nim ani ten nejmenší respekt a kdyby jejich fanoušci nebyli stejně tupý maloměšťácký ovce, tak by o Srdci Zóny nikdo nepronesl dobré slovo. Lidi se toho však chytli, protože šlo o takovou lokální akcičku. Nezapomínejme však na to, že ceněný jsou i "lidi" jako FattyPillow, PTK, Lucas Dope...proč by si v takovém světě neurval špetku uznání i neschopný kus unylého hovna jakým je Čermák? A vysvětlí mi někdo, proč je Srdce Zóny plné tak nepěkných nýmandů? (looser Holman, neschopný degen Čermák, chrapoun Kloc, upištěná bukvice Bláha).(28.9.2018)

 • alexwill
  ***

  Bohdana osobně znám a naprosto mu fandím, stejně jako celému týmu Goldenview films. Nicméně upřímná recenze je víc než zdvořilá pochvala. I když nejsem fanoušek postapo žánru, bylo mi od začátku jasné že pro tenhle námět je náš kousek republiky jedním z nejlepších. Atmosférická a ponurá, až melancholická atmosféra se dere na povrch, když si představím film jaký by mohl z této myšlenky vzniknout. Proto jsem se na něj dost těšil. Srdce zóny má podle mě zásadní díru - a to scénář. Ano, herci občas neartikulují, je vidět že ani jeden z nich nemá ambice být profesionálním hercem (a pokud ano, zatím se tomu nevěnoval), ale to mi tolik netrhá žíly. Nikdy není výmluvou, že jde o bezrozpočtový amatérský film. Ale pro mě to jde do pozadí, pokud do popředí přijde scénář. A ten mě tady dost potrápil. Chápu, že ambice směřují spíše k tvorbě blockbusteru než artového filmu, ale už úvodní scéna mi přišla naprosto zvláštní. Jakoby bylo třeba ve dvou minutách na sílu říct: "Čau jak se máš, tady je havárie nemožná!" a vzápětí "aha tak asi ne, už je to tu". Nedává mi to prostě smysl. Ve filmu byli i nápady, které oceňuji. Celkově mi přišlo fajn zakomponovat kytaru, přidat ten zpěv, když kempovali a dát tomu ten správnej "feeling". Ale mimo to, jsem si kladl stále jen otázky. Proč ze zóny nemůžou odejít? Proč by nějakou obrovskou zónu kolem elektrárny uzavřeli a nemohli pomoci ani civilistům? Mimo zónu je tedy svět při starém, jen tady se formuje nová společnost? Nemluvě o neuvěřitelných dialozích, hláškách jako z učebnice hollywoodských klišé a detailům jako když Zack nechá zbraň při vstupu do místnosti hned vedle dveří. A to není nějaké hledání detailů, to vás udeří během sledování. Při scénáři, obzvlášť tady při tvorbě menšího "univerza" je třeba klást si otázky. Aby vše zapadalo a příběh měl pravidla, která ho budou držet pospolu. Nicméně konec se špatně hodnotí, protože tady není žádné vyvrcholení příběhových linií. Podle všeho je to přímo psané pro pokračování. Tak tedy snad se druhý díl poučí z chyb jedničky.(14.10.2018)

 • A.Fish
  ****

  Srdce zóny hned na začátku nastaví velice dobrou atmosféru, kterou podkresluje opravdu brilantní hudba. První polovina je pomalejší, zato atmosféričtější. Ve druhé polovině se tempo ale podstatně mění a až do konce nedá vydechnout. Krom hudby je ještě nutné vyzdvihnout práci s kamerou, které vlastně nemám co vytknout a za zmínku stojí i výborně vybrané lokace v regionu. Každopádně z kina jsem odcházel spokojen a vzhledem k otevřenému konci se těším na případné pokračování. P.S. Napsat že ve filmu nebylo nic dobře je pouze neobjektivní výkřik použitý za účelem pošpinit jméno jak filmu tak celému Goldenview Films. Toť vše...(4.10.2018)

 • - První film režiséra Bohdana Čermáka na kterém se nepodílí pravidelný představitel hlavních rolí Daniel Gresl. (Cermbo)

 • - Herec Filipa (Daniel Holman) se nadšeně zajímá o Černobylskou událost již spoustu let a účast na takovém projektu označil jako svůj splněný sen. (Cermbo)

 • - Jeden z hlavních banditů – Renner (David Rendl) za celý příběh nesundá svojí plynovou masku, tudíž vůbec neodhalí svoji tvář. (Cermbo)