poster

Ethan Frome

 • Velká Británie

  Ethan Frome

Drama

Velká Británie / USA, 1993, 99 min

Režie:

John Madden

Předloha:

Edith Wharton (kniha)

Kamera:

Bobby Bukowski

Producenti:

Stan Wlodkowski

Scénografie:

Andrew Jackness

Kostýmy:

Carol Oditz
(další profese)
 • Anglie
  ***

  Klasická variace milostného trojúhelníku. Nic moc, i když atmosféra je skutečně výborná.(1.2.2003)

 • Radyo
  ****

  V podstatě banální příběh milostného trojúhelníku je tady podán nesmírně procítěně a sugestivně. Film je příjemný i svou "zimní" atmosférou. Doporučuji ke shlédnutí.(3.8.2002)

 • k212
  ****

  Myslím si, že tento film se opravdu řadí do vyšší kategorie milostných dramat. Liam Neeson odvádí perfektní výkon, nicméně ne zvláště přesahující nad ostatní zúčastněné (dělá to asi jeho civilně příjemný zjev). Film tak působí komplexně a vyváženě, obzvláště velmi zajímavé je zasazení do severského zapádákova, motiv jízdy na saních mi také přijde docela originální (obzvlášť, co se amerických klišé týče tak zřetelně vybočuje). Takže i přestože se jedná o celkem zastrčený a neúspěšný kousek, mě docela padl do noty.(2.4.2003)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $296,081Tržby Celosvetovo $-(29.3.2009)

 • Phobia
  ****

  Svou melancholickou až depresivní atmosférou se tenhle film liší od žánrově podobných snímků. Izolovanost hlavních hrdinů, stejně jako všudypřítomný sníh a chlad + vhodně zvolená hudba výborně podtrhují beznaděj, bezútěšnost toho tragického příběhu jedné lásky. Nečekejte žádnou akci či slaďoučkou romantiku, pokud však chcete atmosféru jako řemen, skvělé herecké výkony a trochu si pobrečet, "Ethan Frome" je dobrá volba. Já jsem si teda napoprvé pobrečela hodně, ale to jsem měla pár hodin po operaci očí:-). 75%(5.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace