The Witch in the Window

USA, 2018, 77 min

Justin Kane

Scénografie:

Sam Hensen

Andy Mitton sa ukázal ako chytrý scenárista aj dobrý režisér. Nízkorozpočtový thriller ktorý sa spočiatku javí ako komorná ducharina, no nakoniec sa dočkáme zaujímavého twistu pri ktorom fakt mrazí....niečo podobné som zažil naposledy u filmu Tí druhí takže Mittona fakt chválim. Dobre dopadol aj casting ústrednej dvojice. Žiaľ dej je priveľmi jednoduchý a pomalý, chcelo by to väčšiu dramatizáciu deja ale za pozretie to určite stojí.(8.11.2018)

• Asia_Power

Já už se na to ale fakt zvysoka vyjebu...pokaždý jak mrknu na horor, co má v názvu magický slovíčko BITCH ééé WITCH, tak je to nebetyčná píčovina u který akorát hystericky brečím v koutě žalem nad umírajícíma mozkovýma buňkama a prosraným časem. Viděla jsem The Witch - píčovina, Prokletí čarodějnice - kundovina a teď The Bitch in the Window - sračka. Ve filmu jsem byla nucená sledovat prapodivnej vztah otce se synem, kdy tatík je labilní a synek debilní, takže k sobě pěkně pasujou. Po zjištění, že maj v baráku Ježibabu, je nenapadne nic lepšího, než v baráku dál setrvávat, aby mohli s řevem z baráku zdrhat, pak se do něj vracet, opět s řevem zdrhat a zase se vracet jako nějakej posranej bumerang. Čarodějnice buď má utaženou gumičku ve vlasech nebo zrovna sere páč má neustále vyvalený kukadla a místo hrůzy budí smích, lítost nebo prostě nasrání. Když už se ,absolutně náhodou, jedna scéna povede tak to rejža spolehlivě zazdí zblitkem. A pokud je čarodějnicí stará bába, co denně čumí z okna, tak jich kolem mě bydlí asi dvacet, takže buď jsem nechtěně uprostřed sabatu, nebo jich je na světě kurevsky moc.(30.11.2018)

Zajímavý mix poklidného a stresujícího filmového žánru, který v hororových okamžicích mrazí až do morku kostí, v těch dramatických ale rezignovaně nejde zcela na dřeň. Finišovou páskou se navíc probíhá ve zcela odlišném... ehm... duchu, než jaký slibuje dosavadní stopáž. I tak ale rozhodně stojí za hodinku a čtvrt života.(4.11.2018)

Priemerná dráma a priemerný horor. Vzťah medzi otcom a synom s prvkami desivej atmosféry nebol síce na zahodenie, ale nič unikátneho od filmu nečakajte. Na druhej strane ide o zaujímavý experiment, ktorý do klasického haunting house hororu skúša zakomponovať vzťahovú drámu. Vo výsledku nejde o žiadnu extra záležitosť, ale uminimálne o sledovateľnú jednorázovku.(14.12.2018)

Dosavadní filmy Andyho Mittona mě vždy nudily, ale tentokrát se alespoň za mě trefil. Aneb jak pojmout profláklej haunted house subžánr originálně i za mrzkej peníz. Bavily mě postavy, které se chovají vždy trochu jinak než v obdobných filmech, bavilo mě hledat přízrak čarodějnice, která kolikrát jen tak postává kdesi v záběru, aniž by režisér měl potřebu na ni upozorňovat halasnou lekačkou. A bavil mě i příběh, který se nakonec vyvine v překvapivě emočně fungující drámo s jedním moc pěkně zrealizovaným mrazivým twistem. Možná film není natolik divácky vděčný, aby dostal Mittona v širší známost, nicméně jako ukázka nezávislé žánrové filmařiny je skoro perfektní.(26.10.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. července 2018 na Fantasia FF v Kanadě. (Varan)

• - Natáčelo se ve Vermontu v USA. (Varan)