Diana bojuje s rostoucím zájmem o magii a odvrací se od svého čarodějnického dědictví. Události však naberou nečekaný spád, když Peter Knox pošle Satu, aby ji zastrašila. (HBO Europe)

Lenka.Vilka

Pokračujeme v krasojízdě prvního dílu. Jo, knihu jsem přečetla, takže mohu sledovat. Dostáváme se už trochu hlouběji bez toho, aby scénář vyházel všechny trumfy a prozradil všechna tajemství. Jenom mi přišlo, že jsem u toho musela přemýšlet víc než u knihy, protože to berou trochu z rychlíku. Což způsobil nízký počet epizod, to je mi jasné. Ale na druhou stranu to je vtipné, protože tam je dost věcí, které v knize nejsou. Ale co tam je, se dost drží předlohy. Takže tomu plus :) ()

Necrotongue

Ještě pořád za tři hvězdičky, ale mé obavy narůstají. Mám neblahý pocit, že nevyhnutelná romantická dějová linie postupně pohřbí veškeré tajemno i zábavu. Za velké plus považuji to, že se v hlavních rolích zase neprezentují nějací načančaní mlaďoši, takže se mi na Dr. Bishop docela dobře dívá a profesor Clairmont mi zatím taky neleze na nervy. ()

Tom10000

2.díl. Mathhew se rozhodne odjet k sobě domů, když pozná, jak moc ho Diana Bishopová přitahuje. Doslova po ní touží, samozřejmě, z hlediska krve, jelikož on sám je velmi starým upírem. S pomocí svého sluhy, Démona, představujícího jeho vlastní svědomí, se vydá na lov, kde zabije jelena. Jenomže poté, co si s kamarádem z dávných časů zahraje šachy, a pochopí, jak moc důležitý je Ashmoleův svazek 782 i sama mladá čarodějnice, rozhodne se zabojovat se svými slabostmi a ženu znovu vypátrat. Na Dianu dopadají stále větší starosti. Poté, co se o ní dozvěděl Peter Nox, stárnoucí muž s nesmírně velikou mocí rozhodnutý vyhladit všechny bytosti jiného než čarodějného druhu, rozhodne se vyrazit přímoza ní, a klidně i násilím z ní vymámit onen důležitý svazek. Blondýna však projeví nejen silnou elementární magii, jež ho vyvede z míry, ale též i tvrdohlavost podobnou její matce. Když zjistí, že i její největší kamarádka se spřáhla s tímto nebezpečným individuem, jedinou spásou ve všem chaosu nachází u Mathhewa. Nejen, že se umí chovat dost galantně, ale též dokáže žertovat na dobu dávno zapomenutou, již zažil. Na konci schůze ji políbí na ruku, čímž vyjádří nejen vděčnost za její přístup k němu, ale i kontrolu nad svým hladem (...). 90 procent, druhý díl ještě o kus lepší než první. ()