Čas čarodějnic

• Velká Británie A Discovery of Witches (více)
Velká Británie, (2018–2022), 18 h 1 min (Minutáž: 41–47 min)

Předloha:

Deborah Harkness (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Matthew Goode, Teresa Palmer, Owen Teale, Malin Buska, Julian Kostov, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Sorcha Cusack, Lindsay Duncan, Edward Bluemel (více)

Série(3) / Epizody(25)

Seriál vychází z knižního bestselleru od Deborah Harknessové a je milostným příběhem odehrávajícím se na pozadí oxfordského akademického světa. Je to ovšem svět, kde hrstka čarodějnic, upírů a démonů žije a pracuje mezi lidmi, na první pohled skrytá lidským pohledům. Historička a čarodějnice Diana Bishopová objeví v jedné z oxfordských knihoven rukopis, který ji vtáhne do víru nebezpečné záhady a zkříží její cesty s tajemným genetikem Matthewem Clairmontem (Matthew Goode). Ten má také jedno temné rodinné tajemství - je to upír. Diana a Matthew se vydávají na cestu, která má pomoci pochopit tajemství starodávného rukopisu. Postupně se vyvíjí i jejich vztah a události hrozivě poodkrývají, že mezi čarodějnicemi, upíry, démony a lidmi existuje od pradávna jen velmi křehký mír. (HBO Europe)

teuwik

No, s ohledem na knihy můžu říct, že se vcelku drželi knižní předlohy, za což mají plus. (Některé serialy mají s knižní předlohou společný tak možná název). Věc, která mě ale opravdu štvala je to, jak hrozně moc sprintovali s dějem, hrozně moc toho přeskočili a některým scénám vzali to původní kouzlo. Kdyby místo 8 dílů udělali třeba 12, myslím, že by to seriálu jen prospělo. Pokud ale opomenu knižní předlohu, je seriál na dobré cestě a jsem zvědavá na další 2 série. ()

Lolos

Tuctovka svého žánru s trochu lepší výpravou, nicméně scénářem to tvůrci často sešlapávají a dělají to tak zbytečně debilní. Sem tam se ale seriálu daří vymanit z onoho petstotisíckrát recyklovaného tématu upírů, démonů a čarodějnic originální myšlenkou či zápletkou. Tak třeba koho by napadlo, že nás v druhé sérii zavedou na dvůr Rudolfa II.? Příjemné překvapení, které seriál vyhouplo lehce nad tříhvězdičkový průměr. ()

Sharleen

Tak po 4 časť to bolo celkom zaujímavé, ale na jej konci sa už, bohužiaľ nezastaviteľne, Diana začala chovať ako Bella z Twilight a čím ďalej slabší scénár tomu nepomohol. Ale hrá tam Matthew Goode, na ktorého sa môžem dívať hocikde a druhá zaujímavá postava je čarodejnica Satu. Plus má to naozaj krásnu scenériu. Asi dám šancu aj ďalšej sérii. ()

ervina

První dva díly vypadaly slibně. Pak se to začalo tvářit jako nekonečný natahovaný seriál o ničem. Moje první a poslední série. ()

Katka232

Tady u tohoto jsem udělala vyjimku. První jsem si přečetla všechny 3 díly románů a pak teprve jsem si dala první dvě série. Výtku mám k druhé sérii. Tam mi vyloženě chyběla Rudolfínská Praha. A ať mi nikdo netvrdí, že se to nedá v Praze natočit. Protože v knize je vysloveně jmenovaný Ungelt, Pražský hrad , Jelenní příkop a tak dál. Ale jinak kniha je víc komplexnější a hlavně lépe vysvětluje milostné vztahy protagonistů. Tady se to jaksi moc nepovedlo. ()

rashaverak

Harry Potter 5-13, Buffy premozitelka upiru 13-20, Cas Carodejnic 20+. Serial je v prvni, druhe a treti rade cervena knihovna vytvorena zenou pro zeny. Vsechna romanticka klise upir versus neupir jsou zde, k nim jeste pejsek s kocickou primichali do dortiku neobjeveny carodejnicky super talent na bazi Karate Kida. Herecka v hlavni roli sice neni prvoplanovite krasna, ovsem nastesti reziser i kameraman jsou velkymi fandy Baywatch a oba dobre vedi jak veci 'rozpohybovat'. Jak rekl klasik, nektery motion pictury jsou hezci nez jiny motion pictury a tyhle byly moc hezky. ()

IZFNP

To vysoké hodnotenie väčšiny ma zaráža, predsa len ide skôr o červenú knižnicu než o nejaký kvalitný či originálny počin na poli urban fantasy seriálu. Problém mám hlavne s hlavným postavami a ich predstaviteľmi, ktorí sú nemastní, neslaní - a to ako jednotlivci, tak v interakciách. Druhý problém mám s jednotvárnosťou a zvláštne vystavaným scenárom, ktorý mi nedovolil postavy spoznať či si ich obľúbiť. K trom hviezdam seriálu pomáha jeho britskosť a fakt, že mám pre tento žáner slabosť. Jednohubka, ktorá ma oveľa viac navnadila na knihy, než na druhú sériu. ()

Joe16210

Tohle je přesně podle mého gusta. Žádné teenagerské problémy, ale pořádná dávka magie, intrik a řešení vztahů mezi upíry, čaroději a démony. Vše se v první sérii točí kolem probouzejících se čarodějnických schopností Diany Bishopové a jejím zakázaným vztahem s upírem Matthewem de Clairmontem. Inu, opět jedna skrytá parafráze na Romea a Julii... Seriál je natočený skvěle a osm dílů uteklo jako voda a musíme čekat na pokračování. Naštěstí byl seriál obnoven i pro druhou a třetí sérii podle druhé a třetí knihy z trilogie, takže by to mohlo celé odpovídat ději v knížkách. Zatím jsem nečetl, ale určitě budu. Doporučuji všem, kdo mají rádi kouzla a magii a chtějí si je dopřát v dospělém a nepřibarveném naivním podání. ()

ZHODNOTITEL

Hezké obrázky s hezkými barvičkami, ale mentalitou postav mi to připomíná Bylo, nebylo, čímž se z toho opět stává seriál spíš pro náctileté. ()

Elisson

Ušetrím vám pozeranie troch sérii tejto telenovely a rovno vám poviem že..... sa máte bezhlavo krížiť! Rôzne národnosti, rasy, etniká, ľudia, čarodejníci, upíri i démoni. Čim viac a čím častejšie, tým lepšie! Inak zdegenerujete! Takže pozor.... Zjavne nie som duševne celkom v poriadu, keď som to dokázala dopozerať, ale tak boli tam zábery na pekné mestečká, dedinky, hrady, cintoríny i prírodu (hlavne v prvej sérii) a na hlavnú herečku sa dalo pozerať pokiaľ práve nemala ťažké záchvaty "slniečkárstva", ale nebojte sa, napriek tomu, že je žltovlasá a modrooká bolo jej dovolené nájsť si modrookého chlapa (!) Inakosť sa v tomto prípade odbavila "len" na tom, že je iného druhu, má násilnícke sklony a ešte k tomu je Francúz. No a dúfam, že tu nemusím písať o tom akou prirodzenou súčasťou nášho života by mali byť rasovo zmiešané homosexuálne páry. Skrátka - kurvite sa kade chodíte a snažte sa pri tom čo najmenej myslieť. Určite pri tom nemyslite na predkov, potomkov alebo vedu, leda tak na "vedecké štúdie", ktoré ukončujú tento seriál a hovoria o tom, že sa máme krížiť ;-) ()

ztracenyDen

Každým dílem horší a horší. Je to především romantika, ale je to hloupé, nebo spíš podceňující inteligenci diváka. Vizuální efekty jak z před dveceti let. ()

kiler1983

tento serial som si pustil ako podmaz pri hrani hier. velmi rychlo som ale hru vypol a pozeral som co sa odohrava na obrazovke. necakajte strielanie ohnivych striel alebo podobne "haluze" je to o laske, zrade, tajomne, a boji o nadvladu. odporucam kto si chce pozriet dobry serial ()

CatherineDL

První 2, 3 díly super. Pěkná atmosféra a prostředí potemnělé Anglie. Na mě je v tom až moc romantiky jako z Twilightu. Navíc postavy a celý děj nemá pořádnou hloubku. ()

alisek87

Na seriál jsem začala koukat ze dvou důvodů - 1. Matthew Goode a 2. četla jsem knížku, dala bych 5 hvězdiček, ale scénáristi si to trochu upravili, takže jsem zvědavá, jak z toho vybruslí do další řady. Jinak za mě super, Matthew a Teresa jsou za mě skvěle zvolení, oproti knize je tam dobře rozpracovaná dějová linie s podpůrnými příbehy. ()

GinaT

Upíři, čarodějnice, Oxford, Matthew Goode... slušný základ pro seriál. Přestože už nějaký ten pátek nejsem náctileté děvče, tak tenhle seriál zaujme, i když v podstatě je to taková roztomilá pohádečka. Diana a Matthew by mohli sem tam být né až tak idylický páreček, tady trochu zas skřípe to cpaní "silných" hrdinek naprosto všude, protože jakoukoli kravinu Diana udělá tam Matthew je s tím ok. Ale jinak, za mně dobrý. ()

Nemezzis

Skvělý Matthew a skvělá Diana. Nejlepší série byla jednoznačně druhá a to díky cestě do minulosti. První jí šlapala na paty. ()