Čas čarodějnic

• Velká Británie A Discovery of Witches (více)
Velká Británie, (2018–2022), 18 h 1 min (Minutáž: 41–47 min)

Předloha:

Deborah Harkness (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Matthew Goode, Teresa Palmer, Owen Teale, Malin Buska, Julian Kostov, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Sorcha Cusack, Lindsay Duncan, Edward Bluemel (více)

Série(3) / Epizody(25)

Seriál vychází z knižního bestselleru od Deborah Harknessové a je milostným příběhem odehrávajícím se na pozadí oxfordského akademického světa. Je to ovšem svět, kde hrstka čarodějnic, upírů a démonů žije a pracuje mezi lidmi, na první pohled skrytá lidským pohledům. Historička a čarodějnice Diana Bishopová objeví v jedné z oxfordských knihoven rukopis, který ji vtáhne do víru nebezpečné záhady a zkříží její cesty s tajemným genetikem Matthewem Clairmontem (Matthew Goode). Ten má také jedno temné rodinné tajemství - je to upír. Diana a Matthew se vydávají na cestu, která má pomoci pochopit tajemství starodávného rukopisu. Postupně se vyvíjí i jejich vztah a události hrozivě poodkrývají, že mezi čarodějnicemi, upíry, démony a lidmi existuje od pradávna jen velmi křehký mír. (HBO Europe)

tuctovychlap odpad!

ti zdochol pes, nie..??? takéto sračky s hodnotením v červenom..? vlastne..aj kopa protopornofantasy anime z ryžových polí má také hodnotenie, že je zrejmá predobrazovková masturbácia hodnotiteliek (od predpubertálnych šťánd po poprechodové vyšeptalé škeble).. ()

Ivuska71

Žijí mezi námi a drží svět pohromadě. Třeba moje sousedka - to je určitě démon. A věřím, že bez nich by se zhroutil svět. Přinejmenším by byla fakt nuda :-) ()

mia.com

Hodnotim jako lepsi prumer. Pribeh je zajimavy, herci fajni, realie s atmosferou a efekty jsou nadherne, ale na muj vkus se to kapku tahlo. ()

babuška

hodně dobře zpracovaná knižní předloha vyšperkovaná terezkou, sjel jsem to najednou a to ten zážitek jen vyšperkovalo ()

BranuliQ

Istí ľudia by kľudne mohli namietať, že príbeh o čarodejnici, ktorá sa zamiluje do upíra a tento vzťah je ako inak prísne zakázaný, či jednoducho svet, kde medzi ľuďmi v tajnosti žijú tvory ako upíri alebo démoni je už po stý krát omieľaná kaša. A majú samozrejme pravdu. Tento seriál ma ale aj napriek tomu prekvapivo bavil. Tie samotné pravidlá sú celkom novinkou a tunajší svet sa mi jednoducho vryl pod kožu. Cítiť z toho tiež silný britský vplyv, čo seriálom neskutočne svedčí, herci sú viac-menej sympatickí, žiadna ohraná teen drama sa určite nekoná a výprava bola na môj veru taktiež solídna. Plusom sú samozrejme aj samotné triky a celkový mysteriózny dospelý nádych. Ku koncu to možno trochu stratí ten začiatočný drive, no chémia medzi ústredným duom a celkom trefne vykreslené charaktery držia seriál po kope až do konca. Na druhú sériu sa tak celkom teším. 1. SÉRIA: 80% ()

Ryorka

ach Matthewe, k čemu ses to upsal. Rejžu a scénaristu (toho hlavně) bych nakopala do koulí nebo teda spíš do vaječníků, páč jak tak koukám, většinou to dělaly ženský. Kniha poskytuje tak krásný materiál a oni z toho udělají Twilight pro starší a pokročilé. Dlouhé pohledy, hloupé dialogy, amatérismus hlavní představitelky. Navíc Teresa je úplnou kopií nanicovaté Belly. Tři výrazy a dost. Jo, je to sice romanťárna, ale kniha rozhodně není takhle naivní a kýčovitá. Druhá série je daleko více konfrontační, konverzační, je v ní více dějových linek, které sou důležité pro třetí knihu a pokud bude scénář veden tímhle stylem, tak to bude jeden velkej průser. Do čtvrtého dílu to ale bylo dobrý......to zas abych jen nekritizovala.. Pak měly dámy režisérky a scénaristky asi premenstruační syndrom . ()

BlackDemon

Po upíroch prichádzajú čarodejníci... A tak skromne tipujem, že ešte dva - tri seriály s touto tematikou na budúci rok vzniknú. A teraz k veci - až tak z toho na zadok nepadám. Pilot výborný, dostal ma do deja, vysvetlil súvislosti a potom...potom to celé išlo do prdele a stal sa z toho teen seriál s neuveriteľne nelogickým konaním postáv. Normálne tu v súboji seriálových čarodejníc Sabrina Spellman versus Diana Bishop musím viac držať Sabrine, Jej svet je prepracovanejší. Sorry Matthew! ()

DobraVila

Je to Twilight pre dospelých :D a dobre mi to padlo, keďže časy Twilightu sú už dávno za mnou. Je to fajn, má to iskru, nenudí to, aj keď je to v podstate to, čo tu bolo už sto krát a ešte tisíc krát bude, nevadí :) teším sa, na ďalšiu sériu. Matt je vskutku neodolateľný. ()

krasava

Nejsem příliš na seriály a dávno jsem vyrostla ze Stmívání. Stejně jsem se znovu chytla a nedočkavě čekám na další sérii. Děj sám o sobě není nijak převratný, seriál stojí na hlavních představitelích a chemii mezi nimi. Vždyť co věčně romantiky napíná více, než tajemný milostný příběh s překážkami a bojem o lásku? Ona typicky kladná krásná hrdinka, sirota, on chladný gentleman skrývající pod povrchem temnou energii a temperament? Hmmm, kdo by se nechtěl nechat trošičku kousnout, že? ()

AutiXrist

Bohužiaľ alebo skôr vďaka "bohu" nie som 18ročná tínedžerka takže u mňa nič. ⭐Hviezda za lokácie natáčania. Ako mne veľmi blízka osoba bola povedala:" Autorka sa naje🤬ala 🍷🍷🍷a potom písala takéto rozprávky." ()

teri90

Velice líbivý seriál, ale čekala jsem něco trochu jiného. Myslela jsem, že děj bude více orientován na univerzitu a že to bude tak nějak více záhadnější a komplikovanější:). Největší slabinou byly dialogy a laciné obraty typu: "Budu tě milovat, až za hrob!", "nikdy v životě tě neopustím", "když umřeš, tak já taky" apod. Taky mě hrozně nebavila postava Juliette. Asi nejsem úplně cílovka, ale fajn seriál k vaření a žehlení. ()

mato331

Keby mi niekto pred tým než som objavil tento seriál povedal, že ma bude baviť romantické fantasy, asi ho pošlem na vyšetrenie. Ale ono ma fakt baví. ()

aznaho

Slabší a zmatené. Plytký děj, casting divnej. Škoda promarněné šance. Bohužel, seriál patří to do kategorie britských rychlokvašek. Kdysi bejval britskej scénář ve většině případech zárukou kvality a skvělé podívané. V dnešní streamovací době ale člověk opravdu musí být na pozoru... ()

Shakal4972

Prvý a druhý diel zaujali. Namotali. Ale potom to už začalo pripomínať Twilight ságu a voči tej mám poriadnu averziu. Takže skôr pre ženské publikum. Z toho čo som zazrel po preskočení na posledný diel sa dej nijak výrazne nepohol takže za mňa nuda. ()

Kyushonaku

Vždy jsem seriál hodnotil jako celek, ale tady jsem musel udělat výjimku, protože snižující se úroveň byla do očí bijící. První serie mě velmi nadchla a neměl jsem co vytknout. Druhá serie mě nijak nevadila, ale prvotní nadšení lehce vyprchalo a třetí serie byla čiré zoufalství. Herci jakoby zapoměli hrát a děj se stal místy až nezajímavý. V podstatě jsem čekal jen na konec jak to dopadne. ()

planetta

Sme prežraní seriálmi, očakávame stále vyšší level.. Za mňa to nie je vôbec zlé, nič od toho neočakávam a preto s tým nemám väčší problém ()

RichiB

Porad jsem cekal na to, az dojedou do Cech k cisari Rudolfovi. Proc probuh udelali z Cech zemi lezici uprostred velehor s minimalne tritisicovkami? ()