Banana Fish (TV seriál)

Animovaný / Akční / Drama / Krimi

Japonsko, 2018, 24x24 min

Předloha:

Akimi Jošida (komiks)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Co na to říct? Asi jen to, že budu mezi kolegy prvním, kdo to dropne. Může to být sebelepší detektivka a gangsterka, třeba i top sezóny, ale já už to nezjistím. Jsou věci, které mě sledovat nebaví, nebo je nemusím a Banana Fish jednu z nich obsahuje. Já tedy slušně odcházím a nechávám jen své hodnocení, protože své pravidlo 3 episod, které považuji za minimum pro nějaké zhodnocení (je to víc jak hodina čistého času), jsem si splnil. Drop po 3. dílem a je to slušné, zajímavé, ale zároveň to není pro mě. 5,5/10(20.7.2018)

To, že je klišé animované, z něj ještě nedělá nic jiného než klišé. Těch drsných mužů cedících jednu drsnou hlášku za druhou jsem měla za chvíli plné zuby. Pro mě se seriál rozjel někdy kolem sedmého dílu, ale zanedlouho se změnil v jakýsi až halucinogenní kolotoč neustálých zrad, přestřelek a únosů, ve kterých se nedalo orientovat. ______ Hlavním cílem bylo asi poukázat na něžný vztah mezi supermanským Ashem a čistým Eijim. A taky aby byl důvod Ashe neustále svazovat, mlátit a působit mu další příkoří, prostě jako sexuální hračce, byť smrtelně nebezpečné. Homofobové se nemusí obávat, tyhle hrátky nejsou nijak explicitně ukázané, zato vražd je tu snad na stovky, i když hlavní postavy to většinou schytají do ruky. Nechci se ale jen vysmívat, některé scény měly sílu. Třeba konec, který mě dost překvapil. Ale čtvrtou hvězdu jsem přidala, aby seriál nespadl do modrých čísel, což si podle mě nezaslouží, třebaže za sebe ho hodnotím jen třemi hvězdičkami. SHRNUTÍ: To musí být opravdu každý chlap pedofil?(21.6.2019)

[Shlédnuta 3 epizody] Vkládám zde silné naděje do jinak beznadějné sezóny. A začátek nezklamal. Zaujme určitě velmi neobvykle zběsilý střih, který nám nedává příležitost nadechnout se a představuje nám vše důležité v pouhém jednom díle, aniž by to vypadalo na sílu tlačené. Tempo sviští jak bičem mrská v plně 80tkovém gangsterském hávu: Cool zlomyslné úšklebky, přehnanější akce či drobnosti jako botou típlé cigárko. Nemůžů nevyzdvihnout i jako sako padnoucí hudbu; je to takové "Bebopovské" v dobrém slova smyslu. Čeho se mírně obavám jsou 2 věci: Částečná gay tématika a tradiční neschopnost MAPPY podržet příběh na konstantní úrovni. Tak či onak, po první epizodě nemůže nepanovat nadšení. Edit po 3. díle: Pánové, je to hrozně gay. Banány tu, banány tam, až mě na mé oblíbené banány zašla chuť. Nejsem si jistý, jestli to s touto kadencí ustojím.(10.7.2018)

[First Impressions 1EP] Chvilku jsem měl strach, že to bude pokračování Bananya, neboli kočky v banáně... Naštěstí ne. Prozatím to vypadá na pohádku o gay mafii :-) Ale v dobrém světle. Animace na velmi dobré úrovni, dynamické scény, svět je krásně živý, příběhově taky dost zajímavé, není tam žádný zbytečný popis, kdo je kdo, ale je to sdělané příběhem, jediné, čeho se děsím, je "funkčnost" obou hlavních hrdinů... Hey! He's a blond Banana! 70 %(5.7.2018)

Má to pěkný retro kabát, zajímavé postavy a pořád se tam něco děje, ale ve výsledku je to jen další průměrná gangsterka, která kromě homosexuálního podtextu nemá moc co nového nabídnout. A i když věřím, že časem se to určitě zlepší, teď se do toho musím nutit násilím a každá epizoda mi přijde, jako by měla 3 hodiny, takže drop po 4. epizodě a zavolejte mě až to začne být dívatelné. 6/10(7.7.2018)