Await Further Instructions

Alan Latham, Jack Tarling

Richard Smither

Scénografie:

Niina Topp

Dokud se servíruje rodinný psychologický teror, je vše v naprostém pořádku. Dokonce bych i klidně napsal výborné! Jakmile se ale v posledních dvaceti minutách začnou konečně vykládat karty na stůl, jde uvěřitelnost stranou. Přehnaná hororová škatulka si začne vybírat svou daň, OMG střídá WTF a padá to celé do tupého žánrového průměru. 5/10. P. S. Jinak jsem ale nadšen režisérovým atmosférickým průletem v posledním záběru, a jen za tuhle ani ne minutu bych mu někdy v budoucnu klidně svěřil filmovou adaptaci The Evil Within. Modří vědí.(5.11.2018)

• Houbiczska

Děláte si prdel, tohle byl jednoznačně nejhorší film, co jsem za poslední rok viděl. Celý film si říkám, fakt super nápad, vypadá to dobřé. Co mi hodně vadilo byl fakt absurdní scénář postav, a ještě horší jejich výkony, bylo to jako by našli bezdomovce s IQ 50 a hodili ho do hlavních rolí... Hloupé a nepromyšlené postavy a jejich chování, a co je vrcholem téhle píč*viny, tak je to finále, které vypadá, jak by efekty dělal středoškolský student informatiky s rozpočtem 50kč na celou akční sekvenci v závěru. Hrůza, celou dobu jsem tomu dával naději, ale to, co přišlo bylo absolutní hovno kinematografie. 2 hvězdy za hodně originální a neotřelý nápad, nejzbytečnějších 90 minut mého života(7.12.2018)

Fantastický nápad a obrovská porcia napätia a atmosféry, ktorá bola živená zvedavosť dráždiacimi otázkami. Len škoda, že tie odpovede na ne neboli podľa môjho gusta. Záver bol pre mňa dosť veľkým sklamaním - nedoriešené, nedomyslené a hlavne totálna konina. Na druhú stranu som sa ale skoro celý čas kráľovsky bavil, napnutý ako guma od trenírok. Slabší nadpriemer. 70/100(29.10.2018)

• honajz

Mám neodbytný pocit, že o sci-fi prvek tady ani tak nešlo, i když si úvodní premisu bere z britské televizní Dětské hry nebo pozdější Kingovy Kupole. Ale že tvůrcům šlo o tom, poukázat na všechny britské neduhy ohledně multikulturalismu a poukázat na vyhrocených charakterech britských primitivů, jak jsou strašně netolerantní. Celé je to samozřejmě podané stylem ideologické agitky, kdy Indka je zde pojatá jako klaďas ze všech největší a nejchytřejší. Chvílemi je celé to pojetí až směšné. Myslím, že až tenhle film dostane do ruky Hřebejk, natočí remake o českých zaprdlých lůzrech z hospod, kteří nepřijímají migranty a pěkně jim to natře. Co se samotného tématu týče, už víme, že není nijak originální, takže záleží na věrohodném chování postav a na pointě. Pointu bych ještě jakž takž zkousl (SPOILER - televize jako náš hýčkaný, přitom nepřátelský mimozemšťan), ale stupidní chování postav vážně ne. Každá z postav představuje buď nějaké trauma, nebo nějakou ctnost, takže nemají vlastní charakter, a navíc, když dojde na situaci, nikoho nenapadne dát hlavy dohromady a hledat možnosti řešení situace, ale jen se všichni poměřují, kdo má větší koule. O nějakém pudu sebezáchovy minimálně po první smrti a useknutých prstech není ani vidu ani slechu. S tímhle běžte, milí tvůrci, do háje. Slabá hvězda za sice taky trochu omšelou, ale aktuální pointu. Btw, teď mne napadlo - SPOILER - fakt, když vám jde o uctívání, zabijete jako prvního svého největšího uctívače?(31.10.2018)

Za relativní originalitu tomu nechám čtyři hvězdičky, o nichž jsem byl přesvědčen po většinu stopáže, a přimhouřím oko nad závěrem, který se podle mne rozjel až do moc béčkových vod. Respektive, ono to má celé dost béčkový nádech, ale přitom to není hloupé. Atraktivní námět jako z polozapomenuté osmdesátkové Dětské hry slouží jako katalyzátor velmi napjatých vztahů mezi poměrně dobře načrtnutými postavami. Právě v tom je hlavní pnutí, ten mysteriózní / scifi element je po většinu dobu pouhým doplňkem. Tematicky se pak Kevorkian zabývá soubojem mezi kritickým myšlením a slepým následování rozkazů autorit a pasivním přijímáním informací, konzervativními předsudky a otevřenou liberální myslí, generačním střetem, kunzumerismem, patriarchátem. A činí tak poměrně zábavně a divácky vděčně.(5.10.2018)