Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Enšpígl
  odpad!

  Marjá pano co to jako mělo bejt ? Skupina Evženů tajtrlíkuje Prahou s nějakým kufrem a tváří se při tom, jako kdyby v něm měli přinejmenším Hitlerův penis. A ten kdo rozhodoval o tom, kdy se bude mluvit německy a kdy česky by to neměl tolik přehánět s travičkou, kdo pak má rozeznávat německý komunisty od těch českej a to už vůbec nemluvím že se tam vyskytovali i německý nacisti. No pěkná svoloč se nám v tom filmu sešla, jen co je pravda. Zajímalo by mě, co by na tenhle film řek docent Chocholoušek(29.6.2011)

 • Malarkey
  odpad!

  Panebože, to zase byl film, nad úrovní, na kterou ani komunista v tehdejší době neměl. CSFilm ve vysvětlivkách tvrdil, že Praha nultá hodina je film, na který se rychle zapomnělo, že se o něm vlastně ani neví....a ono je to vlastně docela dobře. Ona to není ani tolik propaganda, jako brutální nesmysl. Ve filmu se objeví českej komunista, německej komunista a německej nacista. Průser je, že já vlastně nevím, kdo je kdo, protože tam pořád někdo chodí s kuframa a pro jednou si myslim, že to je Čech a pak najednou rozjede docela dobrou němčinu. V tu chvíli nevím, jestli machruje, nebo je jenom debilní, protože aby mluvil komunista německy, to se mi ani nechce věřit. Taky je to natočený v době, kdy komunista byl člověk s nejrozumnějšími názory na světě, a tak to taky asi tak dopadlo. Sračka. Odpad jí je málo.(30.6.2011)

 • Rosomak
  ****

  Překvapivě to drží pohromadě a nutí vás to čím dál tím víc se s hlavními protagonisty ztotožňovat... pro mě to bylo 77 intenzivních minut, které mě kupodivu ani ideologicky neobtěžovali (tendenčnost ve filmu sice je, ale nijak nevadí postavám ani příběhu).(4.12.2008)

 • roswelll
  *****

  Zajímavý snímek posazený do začátku obsazení naší země německými okupanty. V závěru filmu symbolicky z kufru vypadává jeden pas, když v tu chvíli přichází o život jeden z německých komunistů.(22.4.2018)

 • sator
  ***

  Je to zdlouhavé, a vadí mi,že se tam babičkám říká soudružko ....(20.10.2009)

 • waits
  **

  Čekal jsem to mnohem horší. Vlastně šlo o ne úplně dynamickou, ale přece jen historku ze dne definitivní likvidace ČSR. Osobně bych z onoho dne raději viděl film o přesunu Františka Moravce a celé jeho zpravodajské služby do Londýna, ale to bych chtěl od roku 1962 příliš. Identifikovat se s hrdiny se mi nepodařilo - nechci být úplně nespravedlivý, ale velkou skupinu anitfašistů bych taky nechtěl potkat večer v parku, stejně tak samozřejmě fašisty, to je bez debat. Nicméně, skupina německých antifašistů v Praze je vykreslena celkem civilně a nikterak okázale, úderná skupina fašistů nedémonicky a popisně zřejmě adekvátně (až na trochu homosexuální poskakování mladíků, vzpomněl jsem si na Viscontiho Soumrak bohů). A Josefa Beka - záporáka často nevidět. Hlavní výtka je obecná - o jiném než komunistickém odboji se téměř nemluvilo (čestnou výjimkou třeba Atentát),jinak jde o normální průměrnou podívanou.(16.5.2020)

 • Pitryx
  **

  No nic moc. Ze začátku i dost hlucho, než se ti dva milenci přestali vykecávat. Pak už to ušlo, místy to mělo i spád. Podruhé možná ano.(24.1.2018)

 • JSYSMHJF
  *

  Tak nějak mě to nepřitáhlo, pořád jsem čekala, že se bude něco dít a on konec bez většího zaujetí...snad jen odlákávání nácků pro záchranu Krále s kufrem mělo jakýsi náboj, jinak nepřehledně nudné nic moc.(7.10.2012)

 • contreras
  ****

  Pokud vám vadí propaganda, nedívejte se na filmy z produkce Československo/ Východní německo. Nebudete vypadat jako idioti co vidí jen propagandu a ne historická fakta, střízlivost a důvěryhodné herecké výkony. Film nepatří mezi ty nejlepší, ale není to kokotina. Málokdo to bohužel dokáže přiznat, ale oni soudruzi zas moc kokotin nenatočili...Komise kokotiny nepouštěla ven a pokud jim něco proklouzlo, stejně to šlo do šuplíku. jo a ještě jedna věc, za protektorátu mluvilo hodně lidí plyně německy, blbečci.. :D(13.3.2015)