Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život človeka, ktorý musí vraždiť len preto, aby prežil, je náročný. To je jednou z mála vecí, ktoré sa Drew (Bill Oberst Jr.) za dlhé roky strávené v telách svojich obetí naučil. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď stretne ženu svojich snov a odhodlá sa zmeniť svoj život. To nebude vôbec jednoduché, keďže jeho zdravotný stav je stále horší a potrebuje zabíjať ďalšie obete aby prežil. (Marceloo)

(více)

Recenze (21)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

První letošní novinka patří Kanadě a rozhodně nevšední a zajímavý úlovek. Jedná se o silně festivalový Indie levný počin, který je však velmi originální a v jistých momentech i dost znepokojivý. Hlavní hrdina je tzv. Shapeshifter, tedy rozkládá se a hnije zaživa, ale jediné, co ho zachrání je převtělení se do jiné osoby a tak je na neustálé vražedné misi, kdy téměř každých 6 hodin nabírá jinou identitu a zanechává za sebou shnilá vycuclá těla. Plyne to sice pomalejším tempem a vizuálem film neuchvátí,ale masky jsou poctivé a finální sekvence mi připomněla Vetřelce. Film určitě stojí za pozornost kvůli originálnímu námětu. 60% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„I don’t know if I even consider myself a person..“ Sympatická, lehce zlomyslná love story zasazená do creepy rámu. Příznačně ve vánočním čase dohání stále rychleji hnijícího skin-walkera jeho sobecká posedlost; cronenbergovský závěr pak přináší ten nejkrutější trest. Vyklube se motýl, kterého až do konce života bude sžírat pocit viny a promarněnosti.. Není to bezchybné, ale (indie) horor s nápadem a dá se říct i myšlenkou je vzácná komodita.. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět v levném zpracování, byť nijak viditelně neošumtělém. Drew to nemá jednoduché. Ač se snaží pomocí antibiotik a kokainu čelit svému prokletí, osud ho nakonec vždy dožene. Jeho tělo začne po krátké době, často jen v řádu hodin, podléhat zkáze, a tak ho musí vyměnit za jiné. Člověka při sledování napadne, kolik by jich za ty dlouhé roky musel vystřídat.....oběti připomínají vysáté z Lifeforce (1985), jelikož i jejich životní síla je vysáta. Až setkání s Julií všechno změní. Jenže jak zůstat se ženou, když tělo má krátkou dobu spotřeby? Psychologické drama nemůže skončit dobře. Přesto závěr je překvapivý i pro samotného Drewa. Komorní záležitost. Já bych uvítal nechutné orgie rozpadu a zrození, kde by se maskéři vyřádili. Takhle zůstala většina proměn mimo kameru, i když naopak nechybí práce s nožem či vývrtka vražená do krku. V rámci divné Kanady standardní, v provedení však krotké. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Jo, ten film má pár nedostatků. Třeba by mě zajímalo, co má být jako tak spešl na té banální slepičce Julii, že ji onen těloměnec miluje spoustu let napříč všemi svými těly. Nebo ta přílišná orientace na vztahovou, dialogovou rovinu filmu a ne na tu, která by pokleslé diváctvo zajímala nejvíc, tedy na naturalistické detaily vražd, zahlazování stop a hnilobného tělesného rozkladu... Ba ne, trochu žertuju, je to zatraceně povedený a nápaditý kousek a na Julii je přece spešl ta její úžasná schopnost lásky, jak vyjde najevo ke konci... Každopádně i když vím, že by se takovýhle extraligový námět dal zpracovat určitě mnohem košatěji a atraktivněji, s víc filmovým než televizním lookem, s vydatně delší stopáží a hlavně s podstatně lepším koncem, tak hlavně když kape a lepší než holub na střeše. Dokud někdo nevyrobí nějaký zásadně vytuněnější remake, má ode mne tohle obrovské kanadské překvapení plný počet hvězd jistý. 90%. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Život človeka, ktorý musí vraždiť len preto, aby prežil, je náročný. To je jednou z mála vecí, ktoré sa Drew (Bill Oberst Jr.) za dlhé roky strávené v telách svojich obetí naučil. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď stretne ženu svojich snov a odhodlá sa zmeniť svoj život. To nebude vôbec jednoduché, keďže jeho zdravotný stav je stále horší a potrebuje zabíjať ďalšie obete aby prežil. - Od spojenia Uncork'd Entertainment a Bill Oberst Jr. som vela nečakal, ale zostal som príjemne prekvapený. Pán Bill našťastie vo filme nehrá, len má na starosti vnútorný hlas hlavného hrdinu. Ten je shapeshifterom a práve vďaka tomuto faktoru ide o velmi osobitý námet, ktorý som v horore ešte nevidel. Každých pár minút totiž hlavný hrdina dostáva inú podobu, a tú samozrejme nedokáže získať príjemnou a legálnou cestou. Prekvapili aj poctivo spracované masky, dynamický priebeh a celkovo to celé dokáže u diváka, alebo teda aspoň u mňa, vyvolať zvláštne pocity, ktoré ešte umocní záverečná sekvencia, ktorá ponúkne zaujímavé otázky týkajúce sa existencie. Aj vďaka vhodne zvolenej stopáži ide o podarený horor, ktorý jednoznačne nebude vyhovovať každému, ale mne sa dosť páčil. + Bill Oberst Jr. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama