Americký veterán Shang poznamenaný prožitím válečných hrůz ve Vietnamu se navrací domů, do malého texaského městečka, kde pracuje jako rybář. Ruku v ruce s příchodem vietnamských emigrantů se ale rozhoří pochodeň nenávisti a rasismu... (oficiální text distributora)

Martin741

Reziser Louis Malle natocil tymto svoj najlepsi film, tematicky ide o to, jak Americania prijali vojakov prichadzajucich z Vietnamu a z tamtej vojny. Vyborne je zobrazena postupujuca nenavist a silnejuci rasizmus ... uz hend v uvode filmu je to jasne naznacene o co pojde. Ze slo o skutocne udalosti som sa dozvedel az neskor : 70 % ()

Svadbos

Dobre urobený, ale zvláštne neumocnený film, založený na skutočnej udalosti - konflikte medzi vietnamskými emigrantami a americkými rybármi na pobreží Texaského zálivu. ()

skipercak

Lepšie 3 hviezdy. Celkom dobry film s opat vynikajucim Harrisom. Jedinou velkou slabinou filmu, je neuveritelne otravny mlady vietnamec Dinh, s neuveritelne otravnym ksichtom. Strasne zla volba pre takyto film. O to viac som fandil Harrisovi. ()