Film "Octavio je mrtev" nabízí intenzivní filmový zážitek, který vás přenese do jiného světa. Sleduje bojácnou mladou ženu Tyler na její nezapomenutelné cestě z bezpečí domova na předměstí do pulzujícího a chaotického města Shelton, kam se vydá zjistit něco o svém zesnulém otci, kterého nikdy nepoznala. Nachází zde však pouze jeho ducha uvězněného v bytě, z něhož se nemůže dostat ven. Jejich vztah je zpočátku poněkud rozpačitý, ale když Tyler začne s otcem komunikovat a poznávat jeho bouřlivou a tajemnou minulost, objeví nové způsoby, jak se stát součástí tohoto světa, hledat lásku na nečekaných místech a užívat si života na nových a neznámých územích. (Cinemax)

Arsenal83 odpad!

Najprv potešenie, veď pozriem si niečo so Sarah Gadon. Potom spozornenie: film mal premiéru na LGBT festivale, fíha, bude asi horúco. A bolo, prazvláštnym spôsobom. Samozrejme sme sa nevyhli aj tradičným homo techtle mechtle, aby sme z filmu niečo mali, no celková premisa je asi taká: pekná ženská sa oblečie do mužských šiat a zaľúbi sa do nej gay, lebo si myslí, že je chlap. Po prvé, na prvý pohľad pri tvári Sarah vidieť, že asi nebude celkom muž. Po druhé, film ma poukázať na to, koľko gayovstva je v každom z nás. Po tretie, je to oslava myšlienky, že na pohlaví vlastne nezáleží, všetko je v hlave, je to o chemických procesoch a vták nevták, to je jedno. A vlastne pravda, veď každý už má ten ritný otvor, tak čo tam potom čo je pred ním. Film pre tých, ktorí od rána do večera, od svitu do mrku a v podstate neustále aj v spánku nemajú, čo na práci, len premýšľajú nad svojou sexualitou, aby vlastne zistili, že oni sú nebinárni a bezpohlavní. A tak to premýšľanie bolo celkom nezmyselné a vhodné na ústavnú starostlivosť. ()

Danqo

Môj divný koment obsahuje aj spojlery, aj názory, aj osobné životné skúsenosti. Film mal svoje slabšie aj silnejšie chvíle, uberalo mu predovšetkým to, že naň o pár dní zabudnem, že občas bol prvoplánový a že vytiahol príliš veľa zbytočných vecí, ktoré nijako nerozvíjali myšlienku, ak som to správne pochopil. Film mal pre mňa dve zaujímavé roviny: 1. vzťah Tyler s matkou (ako ja nemám rád tieto typy „it was to protect you“), chcel som ju roztrhať. Poznám to od niekoľkých blízkych, des. Dobre zachytené (bože a keď sa dovalila do toho bytu, no to bolo na ranu lopatou). 2. Vzťah Tyler(a) a toho Gréka. Tak trochu prežívam podobnú situáciu, tiež sa mi páčil jeden chlapec a upsa, ono to nie je chlapec, ale stále sa mi páči. Nojo, a kam sa podel koniec? Ako toho ducha vyprala? Tým, že jeho knihy dala do knižnice? Alebo že povedala mamke, že bol gay? Alebo tam dodnes straší? ()