Octavio je mrtev

Sook-Yin Lee

Sook-Yin Lee

Kostýmy:

Hanna Puley

Môj divný koment obsahuje aj spojlery, aj názory, aj osobné životné skúsenosti. Film mal svoje slabšie aj silnejšie chvíle, uberalo mu predovšetkým to, že naň o pár dní zabudnem, že občas bol prvoplánový a že vytiahol príliš veľa zbytočných vecí, ktoré nijako nerozvíjali myšlienku, ak som to správne pochopil. Film mal pre mňa dve zaujímavé roviny: 1. vzťah Tyler s matkou (ako ja nemám rád tieto typy „it was to protect you“), chcel som ju roztrhať. Poznám to od niekoľkých blízkych, des. Dobre zachytené (bože a keď sa dovalila do toho bytu, no to bolo na ranu lopatou). 2. Vzťah Tyler(a) a toho Gréka. Tak trochu prežívam podobnú situáciu, tiež sa mi páčil jeden chlapec a upsa, ono to nie je chlapec, ale stále sa mi páči. Nojo, a kam sa podel koniec? Ako toho ducha vyprala? Tým, že jeho knihy dala do knižnice? Alebo že povedala mamke, že bol gay? Alebo tam dodnes straší?(20.3.2019)