poster

Malé ženy

 • USA

  Little Women

 • Slovensko

  Malé ženy

 • Nový Zéland

  Little Women

 • Velká Británie

  Little Women

 • Austrálie

  Little Women

 • Kanada

  Little Women

Drama / Romantický

USA, 2019, 135 min

Komentáře uživatelů k filmu (175)

 • Dave Lister
  *****

  Film podle předlohy L.May Alcottové Malé ženy, jsou klasickou americkou literaturou . Natočit zdařilý film podle podobné látky, neni vždy úplně sázkou na jistotu. V tomto případě byly obě dvě natočené adaptace úspěšné. Malé ženy z roku 2019, jsou však přeci jen o něco větším překvapením. Na výpravě a kostýmech si dali tvůrci velmi záležet. Vynikající jsou i herecké výkony, hlavních představitelek. Saoirse Ronan (Brooklyn), Florence Pugh (Slunovrat) Emma Watson (Kráska a zvíře). Všechny tři mladé herečky jsou opravdu přirozené a jednou z nich budou opravdu velké hvězdy. V dalších rolích se objeví také mladý herecký talent, Timothée Chalamet (Deštivý den v New Yorku). Film je velmi milou podívanou, pro všechny, kteří mají rádi tuto americkou klasiku a také pro všechny, kteří mají rádi talentované a neokoukané tváře.(13.2.2020)

 • Ladyhawke
  *****

  Asi měsíc jsem se rozhodovala, zda na tento film jít či nikoliv. Vzhledem k tomu, že se jedná o adaptaci jednoho z mých nejoblíbenějších děl ze středoškolské povinné četby, některé herecké obsazení mě spíše odrazovalo, ale nakonec jsem se přesto rozhodla do kina dojít. Jsem ráda, že jsem tito překážky dala stranou, protože filmem jsem byla nadšena. Scénář byl kvalitně napsaný,a ačkoliv se sem tam odchyloval od knižní předlohy, nebylo to až příliš násilné, až na několik situací, kdy se, podle mého, trochu zabila, atmosféra situace (*SPOILER: například: když Amy spálí Joiny povídky, to že je psala pro tatínka jí Jo vpálí, až když se na to přijde a na Amy to dopadne až v okamžiku, kdy už nejde nic vrátit zpět, stejně tak, při nehodě při bruslení si Jo všimne, že Amy bruslí směrem k tenkému ledu, ale nic jí neřekne, jak je uražená a ještě jí to přeje *SPOILER) Pro mě milým bonusem bylo vložení názoru L.M. Alcott do úst Jo, ohledně životního osudu její postavy, který byl vlastně omluvou romantičnosti té situace. Zajímavý byl i formát propojování současnosti s minulostí na základě podobných znaků, možná jsem měla výhodu předchozího čtení, nicméně zmatené mi to nepřišlo. Herecké výkony děvčat do sebe zapadaly a vytvářely pěkný kolektivní herecký výkon, nicméně mě dokonale roztrhala Florence Pugh jako má oblíbená Amy, její přerod z rozmazlené, sobecké holčiky na mladou, až ohleduplnou ženu, byl neskutečný. Timothée Chalamet byl také velmi milé překvapení, protože jsem jej do té doby nikdy neviděla. Suma sumárum je to nádherný film, kterému dávám s plným svědomím 5 hvězdiček.(16.2.2020)

 • psychohippo
  ****

  Casting! Herečky a herci sedí postavám a zjevně si jich užívají. Ano, i Emma Watson, v médiích okázale odmítající partnerský vztah s mužem. Ta tu věrohodně hraje oddanou a milující manželku. Film je přehlídkou nadějné herecké generace pod laskavou supervizí dvou dam z dvou (až tří) předešlých generací. Nehraje si to ani na agitku (dokonce skoro nevidíte černocha) ani na emoční vyděrák. Je to přiznaně divácký film. A funguje...(28.2.2020)

 • blackkocour
  **

  Ryze slepičí záležitost. Zase mužem vidět desátou nahranou formu, ani ne tak zajimavého románu. Mě prostě nepříjde zajimavé, když skvadra pipek, se nahlas všemu smějou a povídají si o tom, že Mařena dostala krámy a viděl ji Pepíček. Hodně tomu dopomáhá ta doba. Když se narodíte jako dívka, pro nikoho nejste takřka ničím výjimečná. Kluci jsou obvykle ti, kteří zdědí bohatství svýho tatínka, kluci jsou ti kteří hodně vydělávají v práci, kde se uplatní jen hoch atd. Samozřejmě žádný normální chlap se tu nenajde. Buď jsou ve válce, i když ve filmu jsem nenašel žádnou spojitost s válkou, nebo že by vůbec byla, maximálka se o tom jen jednou řeklo, a to už ani nevím v jaký souvislosti. Je to prostě až moc okatě vidět, že tohle režírovala a psala žena, kdo asi.. hérečky, jsou v rámci možnostech snesitelný. Jsou pěkné, pro americký trh a aby to kluky zaujalo aspoň něčím. Všechno utíká strašně rychle, děj tu není, jen nějaké slepené příhody nebo scénky, které se navzájem snaží nějak na sebe navazovat. Nejsem cílovka, abych u toho bulel jak pes, a žral u toho bonboniéru, ale dokážu si představit, že někoho to bude bavit, a ocení to víc než já. Protrpěl jsem si to, ale na závěrečný produkt není vůbec špatný. Je to hezky natočené, herecké výkony jsou přijatelné, jen mi to přijde strašně zbytečný dělat o tom znovu a znovu dalšího degeneračního mutanta, pro nové publikum. Kniha mi nikdy nepřišla zajímavá, je nudná. Takže, proto takové hodnocení..(11.3.2020)

 • Pete
  ****

  Od žen o ženách a pro ženy. Přesto je tahle svižná moderní adaptace románu jak od Austenové přístupná i pro muže. Má své kouzlo, zajímavou narativní strukturu, a díky výborným hereckým výkonům si může užít tenhle malý milý film každý, kdo bude chtít.(3.4.2020)

 • Vera2613
  *****

  Wau wau wau. Na tento film som sa veľmi dlho tešila a som šťastná že ma nesklamal ani v najmenšom. Príbeh sám o sebe je skvelý, drží sa knihy a spracovanie s flashbackmi sa mi taktiež páčilo. Všetky paralely do seba zapadali. Film má skvelé tempo a dynamiku. Stále sa tam niečo dialo. Dostávam sa k hereckému obsadeniu a výkonom. Sestry boli obsadené tak dobre, že ozaj uveríte, že sú to sestry. Saoirse Ronan podáva fenomenálny výkon (ako zvyčajne) a na Oscaroch jej fandím. Florence Pugh zahrala malú rozmaznanú Amy neskutočne! Postava Amy bola aj vďaka jej zásluhe vykreslená pozitívnejšie ako to býva zvyčajne. Divák mohol pochopiť jej charakter. Elizu Scanlen som videla v seriály Sharp objects kde hrala takpovediac malého Satana. Tuto bolo vidieť, že je to úžasná herečka. Beth zahrala podľa mňa dokonale. Nakoniec Emma Watson, ktorá určite mnohých prekvapila jej výkonom. Taktiež skvelá. Ostatok osadenstva na čele s Timothéem klasicky skvelí. Little women si určite pozriem ešte niekoľko krát.(18.1.2020)

 • Ukrizku
  ****

  Bez ohledu na počet replik jsou Malé ženy nadčasové přesně tím, co o románu prohlašoval jeho filmový vydavatel: ukazují všední věci s nevšedním důmyslem. Proto má cenu natáčet dokola knihu Louisy May Alcott. Nadchnout se tím, co může být. A měl ještě jednu pravdu ten vydavatel, že trval na tom, aby konec byla svatba nebo smrt. Kdo by chtěl u romantického dramatu něco jiného? Nové Malé ženy mají navíc krásné šaty, okouzlující prostředí i hudbu. Sama Jo, teta a služebná Hana jsou výrazné, ale ostatní naopak (zde fandím verzi z 94.). Časové přelivy mi spíš překážely, ale celkově i tak výborný zážitek.(2.2.2020)

 • janahorova
  ***

  Je to natočené velmi dobře, tak nejlépe jak šlo natočit předlohu. Na druhou stranu už jsem viděla třídílný seriál a tento remake mi od seriálu nepřišel tolik jiný. K předloze mám zvláštní vztah a i když v něčem je to zajímavé - vidět jak se kdysi žilo - je to prostě taková slaďárna.(4.2.2020)

 • Hashirama
  ****

  Co může být nudnějšího než viktoriánská feministická lobby o pití čaje, vyšívání a utahování korzetů...dnes už evidentně i válečný film od oscarového režiséra. Devizou filmu je, že každé děvče si může najít paralelu mezi svým a životem jedné ze čtyř sester, o kterých příběh vypráví, a identifikovat se i se sufražetkami v kloboučcích upíjejících čajík s malíčkem nahoru a pozvolna přecházejících ve svých malůvkách k impresionismu. A ač to na první dobrou zní jako noční můra toliko známá jako "dobové kostýmní drama", Greta Gerwig se opírá o silné herecké výkony, ze kterých čiší energie a nadšení pro věc. Nebojím se říct, že si se Scorseseho geronto-skvadrou vytírají prdel. Florence Pugh je perfektní a dokonce i Timy už vyrostl ze svého prcání broskví v Emilia Romagna a vytasil svoje charisma mladého DiCapria. Řemeslo je sice poněkud statické a hudební motivy vzhledem k námětu trochu fádní, ale scénář a herecké výkony tomu dávají šťávu. Pro čaj o páté s vašimi obchodními panterkami ideální volba.(6.2.2020)

 • rategod
  *

  25%(8.2.2020)

 • leo430
  ****

  (6.5/10). 9. A poslední zhlédnutý kandidát na Oscara 2020. Tento film mi moc nesedl. Neznal jsem předlohu, ani zákulisí tohoto snímku a byl jsem ze všech těch časových kotrmelců dost zmatený. Herecké výkony byly výborné a casting také. Největší plus vidím v zobrazení tehdejší doby. Kostýmy byly úžasné a pomocí záběrů kamer jste mohli cítit atmosféru tehdejší doby.(9.2.2020)

 • PlayEasy
  ****

  Po zhlédnutí nového remaku jsme dostali ještě větší chuť přečíst si knižní předlohu od Louisy May Alcott, k čemuž také v blízké době pravděpodobně dospějeme :-), byť se nám verze z 90. let líbila přeci jen trochu více především kvůli kouzelné atmosféře, kterou tento film značně postrádá. Další a snad jediná výtka je příliš časté, neočekávané a prudké přeskakování mezi současností a minulostí. Nám to osobně nevadilo, ale lidem, kteří neznají tento příběh, by mohly tyto "skoky časoprostorem" docela vadit a mohli by se přestat ve filmu orientovat. Přesto musíme vyzdvihnout výborně zadaptovaný scénář, podobně jako u předešlé verze přímo výtečnou hudbu, kostýmy (právoplatný Oscar) a celý skvělý casting, jmenovitě pak Saoirse Ronan, jež zvládla svoji náročnou roli Jo Marchové s nadhledem a pro nominaci si s klidem došla. Dále stojí za zmínku Laura Dern a T. Chalamet - sakryš, ta mladá naděje dnešní doby nám přijde čím dál sympatičtější! ... :-D Jinak letošní Valentýn jsme si především díky návštěvě kina a tomuto film báječně užili a nyní už můžeme doporučit tento dojímavý příběh všem, kteří v sobě zachovali ještě aspoň kouska citu... 4 a 1/2*, 80%(14.2.2020)

 • lektvar
  *****

  Celu prvu polku som odkukala s priblblym usmevom a druhu prerevala s priblblym usmevom...(15.2.2020)

 • Mabfred
  *****

  Nejkrásnější film, který jsem v poslední době viděl. Možná by se mi tak nelíbil, kdybych nebyl obeznámen s předlohou, ale všechno v něm pro mne klaplo - hudba, obraz, adaptace, herci, atmosféra. Od první scény jsem byl pohlcen...(16.2.2020)

 • ForGump
  ***

  Dávám sice tři hvězdy, ale není to rozhodně špatný film, naopak na něm nacházím spoustu vynikajících věcí od režie Grety Gerwig, přes vynikající herecké výkony, a to především všech ženských hereček v tomto snímku až k zajímavé kameře a výpravě. Ale bohužel ta scénáristická konstrukce s mnohačetnými retrospektivami a mystifikacemi, co je a není reálné mi přišlo extrémně překombinované za rámec snesitelnosti, nehledě na tak trochu pomalý úvod, který dokáže donitit k pozyvování. Nicméně až do dnes jsem čekal na ohodnocení Lady Bird a musím říct, že jsem přidal spíše tam než tady. Každopádně Greta Gerwig má vynikající koordinační schopnost poskládat scény extrémně zajímavě a působivě. A Florence Pugh žeru. 60%(18.2.2020)

 • Veeria
  *****

  Po všech stránkách perfektní, umělecké dílo..... skvostný film, kterému velké plátno sluší a vykouzlí nevšední a nezapomenutelný zážitek. Herecké obsazení, dekorace, kostýmy, lokace.....poutavý příběh, který odkazuje na rodinné vazby a přátelství, lidskou jedinečnost a originalitu, různorodost povah, vrtkavost, sílu a nevyzpytatelnost lásky a životního osudu..... ukazuje i na tehdejší postavení žen ve společnosti. Hudba....kouzelná a magická, za níž stojí talentovaný Alexandre Desplat. Vyzdvihnout musím herecký výkon Saiorse Ronan - tuto herečku naprosto zbožňuji a obdivuji její krásu, cit pro kameru, její herecký talent. Když se smála - smála jsem se s ní; když se usmívala - usmívala jsem se s ní.... Přenesla na mě emoce a pro ztvárnění Jo si nedovedu představit lepší herečku. Má dar a jsem šťastná, že její půvab a talent propůjčí tvář mnoha filmových postavám. Z tohoto filmu jsem si odnesla mnoho, musím nad ním přemýšlet i nyní, což vypovídá o tom, že si mě tento film získal. Malé ženy jsou v mých očích velké. Tím, jak každá byla jiná, ale jak stály při sobě a jak přistupovaly ke svému životu. Tím, jak si každá našla to, co ji dělalo šťastnou. Nezapomenutelné. Jsem vděčná, že jsem tento film mohla vidět a ráda se k němu vrátím. Jen bylo matoucí prolínání přítomnosti, budoucnosti a minulosti, ale to je jen nepatrný detail, který nesnižuje moje nadšení.(28.2.2020)

 • VLADEK
  ***

  Asi nezamýšleným kladem tohoto zpracování je, že obnaží jak je Emma Watson mizerná herečka.(11.3.2020)

 • natalanka
  ***

  První malé ženy se mi líbí daleko víc. Tohle je víc zmatené... nevadí mi jiné roviny v posloupnosti příběhu, ale tady mi to nesedlo. Co naplat... víc se mi opravdu líbí ty starší ztvárnění... :-)(3.4.2020)

 • shaacul
  ****

  Nejsem cílovka, ale přesto spokojenost.(30.1.2020)

 • vladi3
  *****

  nadherne spracovanie skveleho romanu... ani mala chybicka krasy Watson tomu neubrala na hodnoteni... Saoirse je dokonala...(1.2.2020)