Malé ženy

• Austrálie

• Kanada

Drama / Romantický

USA, 2019, 135 min

Naprosto úžasný film, který se mě dotkl. Greta Gerwig je mistryně v ženských hrdinkách, ať už je zasadí do moderní (Lady Bird) nebo austenovské doby. Saoirse je pro mě ta nejzajímavější a nejkrásnější herečka současnosti, takže vyprávění o jejím dospívání bylo natolik reálné, že jsem začala sama cítit nostalgii a nevěřila jsem, že film má pouze dvě hodiny. Děj vás absolutně vtáhne a vy brečíte, smějete se a prožíváte každý jednotlivý moment na 101%.Třešnička na dortu už pak byly jenom ostatní ženské i mužské (Timothée, oh gosh i melted) výkony. Kdyby se dali Saoirse s tím Timothéem konečně dohromady už bych snad neměla ani co vytknout..(3.2.2020)

Prvních 40 minut je hrozně uskákaných, chaotických, těžko se v nich dá chytit něčeho, co by vzbuzovalo emoce. Na to, aby byly představovány postavy mi to přijde hrozně dlouhá doba. Ale současně mám z toho pocit, že by děj v první části mohl plynout pomaleji. Celková stopáž ve výsledku není přehnaná. Od poloviny dále je děj příjemhý a směrem ke konci i chlap jihne. Být ženská, tak asi bulím. Skvělá Florence Pugh, moc se mi líbila i Saoirse Ronan. Emma Watson pro mě bude navždy ta z Harryho Pottera a nebere mě. Chalamet zraje, Laura Dern má dobrý rok (Manželská Historie), epizodní pěkná role Tracyho Lettse (Henry Ford II. z Le Mans '66). Celkově s přimhouřením oka 4*(4.2.2020)

Z hereček byla nejlepší Meryl Streep jako protivná babizna, děvčata mi připadala moc stará – lepší obsazení má podle mě adaptace z roku 1994 (hluboký hlas Florence Pugh opravdu nesedí k Amy, které je na začátku 12 let). Timothée Chalamet vypadal proti dívkám téměř dětsky. Nakonec byly nejlepší ty scény s nakladatelem, pošťouchly tu látku do moderna.(4.2.2020)

Mohl bych napsat, jak mi vadilo skákáni v čase, jak všichni vypadali pořád stejně, jak jsem Pugh tu malou lehce rozmazlenou holčičku ani na vteřinu neuvěřil, ale hlavní nevýhodu tohoto filmu zůstává bezchybně natočená a zahraná verze s Winonou Ryder z 94 roku, s kterou prostě nejde film nesrovnávat. Ronan i Dern si nominaci bezpochyby zaslouží, byl to krásný doják ... nebýt dokonalejší starší verze hodnotil bych určitě jinak. Hold nevýhoda remaků :)(5.2.2020)

Lidi, já nevím... Na jména cool herecký obsazení. Ale i tím a konkrétním výběrem jmen (e.g. Laura Dern) takový tlačený. Hudba totéž. Dialogy místy toporný, zbytečně nevěrohodný, na stopáži 135 minut je dost času sdělit věci silněji a míň explicitně. Scénář jako by to nemělo, ale to vychází z tématu / předlohy a je to asi autentický. Nakonec dobře, že ty skoky časem tam jsou (epizodičnost je aspoň nějak strukturována a "zábavná", byť prostě nedomrle) + že nejsou podané mnohem víc "pro nepozorné", což by rušilo. Kamera je dobrá. Kompozice "Amy falls in love" a "Jo says no to Laurie" famózní a přesně takhle bych býval chtěl vyladěnej celej ten film. Jenže on je celej spíš takhle inkonzistentní, snad úplně ve všem. Něco jsem od toho čekal a tím se to stalo spíš zklamáním, čímž neříkám, že to nestálo za vidění....(6.2.2020)

jak jsem se těšila na známá herecká jména, nejvíc mě nakonec bavila pro mě do té doby neznámá Florence Pugh v roli Amy (má nejméně oblíbená postava jak v knižní předloze, tak ve filmu z roku 1994).. neříkám, že verze z 1994 je skvělá, ale chronologické vyprávění má prostě něco do sebe.. tady to přeskakování sem tam bylo dost rušivé a matoucí, a to jsem četla knížku a viděla již zmíněný film s Winonou… za mě zklamání; komentář: Unnamed(10.2.2020)

Grety Gervig Male żeny môžeš vidiett raz, dva..tri razy....doknca štyri ......a možno aj pātkrát(10.2.2020)

Malé ženy jako knihu miluju. A zbožňuju filmové zpracování z roku 1994. Proto jsem se na další zpracování těšila, ale zároveň jsem byla celkem skeptická jestli se to povede. Řeknu to takhle....po kostýmové, scénografické a celkově výtvarné stránce je ten film naprosto dokonalej. Bohužel zpracování příběhu a jednotlivých vztahů mezi všemi postavami celkem pokulhává. Obzvlášť v první polovině filmu. Myslím, že člověk, který ten příběh nezná (ať už se jedná o knihu, film nebo serál), nemůže ten příběh vůbec pobrat. Je tam hrozně moc rychlých scén, a některé jsou tak uřvané, že z nich vůbec nedokážu pobrat pocity. Co se týče obsazení... Saoirse Ronan jako Jo zbožňuju a Timothéeho Chalameta jako Lauryho taky zbožňuju. Nicméně jsem mezi nimi necítila takové pouto, jaké ve skutečnosti měli. Myslím že ve verzi z roku 1994 se jim to povedlo víc. Emma Watson jako Meg celkem ušla a Eliza Scanlen jako Beth celkem taky i když jsem si k ní taky během první půlky nedokázala najít vztah. No a jako poslední Amy. Postavu, kterou máte vlastně v její dětské části hrozně nesnášet. Myslím, že to se i celkem povedlo. Ale stějně mi její postava vadila nejvíc a to hlavně z toho důvodu, že v obou časových osách filmu ji hrála jedna a ta samá herečka. Myslím, že Florence Pugh ji hrála skvěle a dokonale se na ni hodila. Jen bych do její asi 13 ti leté podoby zvolila někoho jiného. Florence totiž opravdu nevypadá na 13 a hlavně její hlas je ten nejsilnější a nejdospělejší ze všech sester. A při scéně kdy brečí před okny Teddyho a vzteká se, působí opravdu komicky. Co se týče zakončení...no všichni víme jak to skončí a všichni stejně milujeme Jo a Lauriho dohromady. Proto je opravdu těžké vidět je každého s někým jiným. Pravdou ale je, že oba potřebují ve vztahu někoho jiného s jinou osobností, protože jsou si tak hrozně podobní. Samotné zakončení bylo jedno velký klišé, ale co už. Z filmu odcházíte celkem dobře naladění.(15.2.2020)

Film o pocitech, ženách, normálním životě. Střídání dějových linií a emocí má velký efekt, probulíte celej film a vlastně nevíte proč. Moc hezký :)(19.2.2020)

Staré malé ženy sú lepšie ako nové malé ženy... Toto je nešikovne postrihané, takže sa v tomto blbo orientuje... V každom prípade, tak či tak, Florence Pugh !!!(21.2.2020)

Zatím jsem nečetl předlohu, takže nevím, nakolik jí filmové zpracování odpovídá. Dějem se proplétají dvě časové roviny s odstupem 7 let a je trochu náročné je od sebe oddělit, protože ústřední 4 hrdinky vypadají více méně stejně. Jakmile ale proniknete do děje, dá se to zvládnout. Film nemá klasickou dějovou strukturu "seznámení s postavami - zápletka - rozuzlení - happyend". Epizodně vypráví příběhy 4 mladých sester z doby neodvratně končícího dětství a později, kdy už jako mladé ženy zaujímají pevné místo ve světě dospělých. Kdy každá jedna má ambice a touhy po seberealizaci, po vyjádření vlastní duše, ale nakonec s uspokojením přijímají úlohy, které jim tak nějak vnutí život. Své role přijímají podle svých povah tu s vděkem, tu s bouřlivým vzdorem a občas pod vlivem názoru jejich matky, podle níž se pro dobrou věc má obětovat co nejvíc. Citlivější kousky budou na nejednom místě zatlačovat slzu dojetí. Herecké výkony dobré. Ani jsem netušil, že Chris Cooper je schopný role klaďase :-D. A Emma Watson nepotřebuje vůbec k hraní tělo. Všechno obstarají grimasy a mimika, což jediné mě na filmu trochu štvalo. Rád jsem viděl po čase Lauru Dern, které role vyloženě sekla, a Meryl Streep se úlohy uštěpačné tety zhostila také na 1.(5.3.2020)

Předem upozorňuji, že budu převážně prskat. Bála jsem se, že nezkousnu Hermionu-Meg, ale ta nakonec docela sedla a překvapivě se ukázal jiný problém. Kterého chytráka, ptám se, napadlo zpřeházet časovou osu příběhu?! Taková šance, takových kladů - krásné prostředí, konečne rozvedené příběhy mladších sester, poetické vyprávění. Ale kdybych neznala starší verzi, úplně se ztrácím. Kamarádka mi potvrdila, že se v tom ději příšerně ztrácela. Věřila jsem jí to. Je mi jasné, že ty střípky nešly jinak spojit a tak je seskládali jak to zrovna vyšlo. Podle mě zatraceně špatně rozhodnutí. A co nejmladší sestřička, která skončí s Teddym? Proč hrála dospělá slečna i svou menší a tudíž i logicky mladší verzi? Vždyť to bylo tak vidět. A co profesor Friedrich? Tohle že je postarší filosof? To je mladý hejsek jak vystřižený z laciných románů. A přitom jsem se tak těšila na novou verzi, všichni to chválili, vypadalo to tak pěkně. Ale bohužel, starému příběhu se nevyrovná. Nechápu co je to teď za módu točit stále dokola ty samé verze (Orient express, Malé ženy,...), a hlavně u těch verzí, které už dokonalé jsou. Nechápu, proč jsou z tohoto filmu všichni tak nadšení, mě to obrovsky zklamalo. Tři hvězdy za dobrý výběr hereček a zajímavé nápady. To ale na skvělý film nestačí.(5.3.2020)

Chtěla bych být stručná. Verze z roku 94 mě nějak dvakrát nedostala (skalní fanoušci prominou), hlavně kvůli obsazení, fakt nemusím Winonu a Batman Laurie mě taky vůbec nepřesvědčil, pro mě průměrný film, kde vyniká tak snad akorát začínající Claire Danes, která ale zas nemá tolik prostoru. Tady nemůžu vytknout absolutně nic, obsazení je naprosto bezchybné do nejmenší roličky, Saoires by si oskara zasloužila, dostatek prostoru, který naplno využila,pecka, bohužel dostala přednost stárnoucí Bridget..a a ten sladký Laurie, trefa. Herminona už víc není Hermionou, vyrostla ze škatulky, už v Krásce se vyloupla z ulity "ta z Harryho Pottera" a Florence s Elizou také skvělé. Skákání v čase mě nerušilo ani trochu, naopak bylo tak nenásilně zakomponované, vše mi sedělo, ani jednou jsem se v ději neztratila. Milý film přitom nepřeslazený, takto nevypadá červená knihovna, ale vyspělé skvěle uchopené a ztvárněné dílo. Tleskám. Jinak teda čumím, jak se z nás i našich bratrů z východu stali znalci filmového průmyslu dle některých komentářů..Ale vlastně, já zapomněla, vždyť my vlastně víme všechno nejlíp a jak se to má správně dělat VŠECHNO..(12.3.2020)

Greta Gerwig je geniální režisérka. Dvě dějové linky které se v paralelách proplétají představují nový pohled na americkou knižní klasiku. Obsahuje pasáže, které jsou vtipné, ale zároveň i smutné bez toho aby tlačily na pilu. Nic není zbytečně vyumělkované, postavy se chovají lidsky. Saoirse a Timotheé mají skvělou chemii a do těchto rolí se podle mě náramně hodí. Přijde mi trochu škoda, že v konečném zúčtování Oscara získaly pouze kostýmy. 5/5(21.3.2020)

Spousta klišé zaobalené do pěkné výpravy, kostýmů a s plejádou tříáčkových hollywoodských hvězd. Právě herecké výkony dávají známému příběhu přidanou hodnotu a divákům, znajícím snímek z roku 1994 důvod, proč vidět novou verzi. Trvalo mi uvědomnění si, jaký typ filmu sleduji, proto jsem měl chvíli problém s jakousi patetičností a s již zmíněnými klišé. Nakonec však zafungovaly i ty emoce a z kina jsem odcházel spokojen. Slabší 4 hvězdy.(21.3.2020)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>