Svérázné chování zvířat

• Velká Británie BBC Animals Behaving Badly (více)
Velká Británie, 2018, 2 h 56 min (Minutáž: 58–60 min)

Epizody(3)

Všichni živočichové mají stejné životní poslání najít si partnera a odchovat mláďata. To však není ani zdaleka snadný úkol. Aby toho docílili, uchylují se některé druhy ke svéráznému způsobu chování. Dnes vám ukážeme ta nejzajímavější řešení, jaká v přírodě najdeme. Zvířata bojují, podvádějí, předstírají, a dokonce kradou. Je však jejich svérázné chování klíčem k úspěchu. Poslední vědecké výzkumy odhalují, jak jsou při hledání partnera a zakládání nových generací úspěšná... Aby zvířata přežila, musejí téměř každý den najít dostatek potravy. V přírodě to však zdaleka nemusí být snadný úkol. Aby přežila, uchylují se některé druhy ke svéráznému způsobu chování. Ukážeme vám ty nejzajímavější, jaké jsme v přírodě našli. Kradou, klamou, předstírají a neváhají použít ani hrubou sílu. Je však jejich svérázné chování klíčem k úspěchu? Poslední vědecké výzkumy odhalují, jak jsou tito živočichové v boji o každé sousto úspěšní... Zvířata na celém světě téměř každý den bojují o přežití. V přírodě to však zdaleka nemusí být snadný úkol. Aby přežila, uchylují se některé druhy ke svérázným způsobům chování. Seznamte se s těmi nejvynalézavějšími jedinci, které ve volné přírodě najdeme. Kradou, klamou, předstírají a neváhají použít ani hrubou sílu. Je však jejich svérázné chování klíčem k úspěchu? Poslední vědecké výzkumy odhalují, jak jsou přizpůsobiví jedinci v každodenním boji o přežití úspěšní. Volně žijící zvířata bojují o existenci každý den. (Česká televize)