poster

Zloději zelených koní

 • anglický

  Green Horse Rustlers

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2016, 86 min

Diskuze k filmu (6)

  • 9.2.2018  20:09
  Skarface
  (hodnocení, komentáře)
  • 9.2.2018  20:08
  Skarface
  (hodnocení, komentáře)

  co s tím má společného toto že to je označený jako související ? :D Strom

  • 4.2.2017  08:55
  moriaty
  (hodnocení, komentáře)

  Wlodarzyku, Wlodarzyku (režie, scénář) ... Wlodarzyková a Jarchovský ( scénář) ... Vy jste tu knígu Jiřího Hájíčka, ale docela zabili a promarnili jedinečnou atmosféru  konce osmdesátých let .... jen ten  nádech podhůří novohradských hor Vám tam zůstal ... ehm ... ale i to se počítá k dobru, ámen

  • 6.9.2016  17:52
  Oxymoron5
  (hodnocení, komentáře)

  Boková je tam jen proto, aby ukázala kozy? No dobře podívám se...

  • 28.9.2015  14:56
  Danarny
  (hodnocení, komentáře)

  Dnes se natáčely scény na parkovišti v Mladé Boleslavi, v hlavní roli zelený favorit, Jenovéfa Boková a Marek Adamczyk. Mihl se tu i Pavel Liška.

  • 25.8.2015  21:07
  sator
  (hodnocení, komentáře)

  Pavel Liška točí příběh nelegálního hledače vltavínů
  25. srpna 2015 18:13

  Režisér Dan Wlodarczyk začal natáčet film Zloději zelených koní, v němž hlavní role hraí Marek Adamczyk, Pavel Liška, Jenovéfa Boková, Gabriela Míčová a Šárka Vaculíková.
  Následující článek
  Průzkum ukazuje, že děti čtou jednu knihu měsíčně. Je to alarmující?
  Pavel Liška

  Pavel Liška | foto: malypan.cz

  Příběh o hledačích vltavínů vznikl podle stejnojmenné knihy Jiřího Hájíčka, nositele ceny Magnesia Litera za román Selský baroko, která vyšla v roce 2001. Scénář s Hanou Wlodarczykovou a Petrem Jarchovským psal sám režisér, který jinak točí spíše seriály, od Kriminálky Anděl přes Ulici po Vinaře.

  „Jižní Afrika má diamanty a zlatokopy, my tady v jižních Čechách máme vltavíny a jejich ilegální kopáče," tvrdí Wlodarczyk, který ve Zlodějích zelených koní vidí regionální i sociální prvky. Kritici ocenili v předloze zejména drama vášně, jíž tajní sběrači polodrahokamů propadnou, podle režiséra však komunita ilegálních prospektorů, jakkoli je barvitá, jedinečná a jinde neopakovatelná, nevypráví jenom o moderních dobrodruzích 21. století. „Vypovídá též o venkovanech v holínkách a montérkách, kteří se musí ohánět, aby uživili rodinu, a hledání vltavínů se věnují z důvodů čistě hmotných," míní Wlodarczyk.
  Venkov na blátě

  Sen o nezávislosti a svobodě spojený s obživou za hranicí zákona sledují tvůrci na osudu dvou kamarádů, které představují Pavel Liška a Marek Adamczyk. Liškovu filmovou manželku hraje Gabriela Míčová, přítelkyni jeho kamaráda ztvární Jenovéfa Boková. Propletenec vzájemných vztahů obsáhne lásku, zradu, zklamání i vystřízlivění.

  Snímek, který vzniká v produkci Viktora Schwarcze ze společnosti Cineart v koprodukci s Českou televizí, se vedle Prahy, Příbrami či Berouna bude točit zejména v okolí Českého Krumlova. „Nikde jinde než na jihočeském venkově se Zloději zelených koní totiž ani odehrávat nemohou," tvrdí režisér. Zároveň však upozorňuje, že nemá na mysli venkov z romantických představ: „Náš příběh se odehrává na rozblácených polích, mezi kravíny a prasečáky, mezi statky zničenými novými přístavbami a zrezlými vraky traktorů."

  Kameramanem filmu je Richard Řeřicha, střihačem Marek Opatrný, zvukařem Lukáš Moudrý a výtvarníkem Petr Pištěk. Premiéra snímku se předběžně plánuje na příští rok.

  Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/pavel-liska-zlodeji-zelenych-koni-dlh-/filmvideo.aspx?c=A150825_181255_hudba_vha

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace