poster

Zloději zelených koní

 • anglický

  Green Horse Rustlers

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2016, 86 min

Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Zloději zelených koní je snímek, který na diváka zapůsobí několika způsoby. Zaprvé jde o příběh z autentického českého prostředí a lokací, které nelze opominout. Krásná příroda jižních Čech je prostě okouzlující. Film je unikátní i z jiného pohledu, zabývá se motivem antihrdinů, protože Pavla a…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Potenciálně dobré podzápletky související s vltavíny (třeba když hrdiny okradou jiní kopáči, nebo když je rozkmotří nález opravdu velkého kusu) jsou omezeny do pouhých krátkých epizodek, na nichž se posléze již nestaví a jsou opomenuty, což je škoda. Zajímavější by v tomto ohledu mohl být nějaký…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Kniha i film mě zau­jaly. Kniha víc, pro­tože vykres­luje postup­nou změnu cho­vání hlav­ního hrdiny i jeho stálé návraty k vlta­ví­nům. Film roze­hrál tro­chu jiný pří­běh, ale poda­řilo se mu zob­ra­zit nebez­pečné a napí­navé chvíle při hle­dání vlta­vínů i jejich pod­ma­ni­vou krásu." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Haním sice scénář, tohle všechno si ale uvědomíte až ke konci. Do té doby se jedná o příjemně tajemnou jízdu se zajímavými, leč civilními postavami a bez přehršle otravných odboček a nelogičností. Stejně tak hercům či technickým profesím nic vytýkat nebudete, na Zloděje zelených koní se kouká…" (více)

 • 25fps.cz (Veronika Jančová)

  "Jihočeské westernové drama o honbě za zeleným bohatstvím nás zavádí do bizarní komunity kopáčů vltavínů, kteří při této ilegální činnosti riskují zdraví, svobodu a v konečném důsledku také vzájemné a partnerské vztahy. Poutavý dramatický příběh je obohacen nejen westernovými prvky, ale také…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace