Life As It Is: Miloš Forman on Miloš Forman (festivalový název)

• Německo

Life As It Is: Miloš Forman on Miloš Forman

Dokumentární

Německo, 2018, 115 min

Miloš Forman

Robert Fischer

Trošku mě zaskočilo, že kino bylo poloprázdný. Přece jen to po jeho smrti vypadalo, že Miloš má v ČR moře fanoušků, vyjadřovali se k němu i české pseudocelebrity na MFFKV a i tady na csfd má hrozně fanoušků, každej znalec a milovník a pak se nenaplní ani malý pražský kino ? Nevadí, protože to nic neztrácí na dalším krásným zážitku ve společnosti pana Miloše Formana, který opět potvrdil, jaký umí být poutavý vypravěč. Dokument působí plynule, kontinuálně a i když o Milošovi víte hodně z jiných dokumentů nebo knížek, tak si troufnu říci, že se stejně dovíte nové věci. Nebo snad už víte, co vezl Pucholt v letadle do Londýna, co řekl Larry Flint Miloši Formanovi ? Jaký dvě scény má Miloš v Přeletu nejraději ? Která věta v Hoří má panenko rozzuřila komunisty ?, Atd, atd. Navíc to jak Miloš vnímá filmy, režii, práci s herci i neherci, to se neoposlouchá nikdy.(23.10.2018)