Atlantic City

Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

Další (alespoň pro mě) skvostný FILM, který tak jako třeba jiné nádherné počiny (Modrá Electra Glide,Ride Lonesome,Dlouhé Loučení,-apod.) zůstane i tomu českému koukači,který by ho i ocenil,skryt,-protože trh asi vždy bude žádat víc komerčnější počiny než je tohle. S tím prd nadělám, a tak díky všem možným encyklopediím (nebo třeba csfd),kde občas natrefím na něco takovýho. A že nejen tenhle FILM,ale i jemu podobné je u nás podhodnocen? S ohledem na obecný vkus se fakt nedivím.---Jen tak na okraj,-nikde v žádným jiným filmu neuvidíte bejka Lancastera hrát takovýho ,,uzdisráče".A hraje ho skvěle!(23.3.2011)

Burt Lancaster jako zestárlý mafiánský poskok, který to nikdy nedotáhl dál než na vybírání sázek a který má hodně daleko k drsnému pistolníkovi. Susan Sarandon jako chudá, ale ambiciózní servírka, která by to zase chtěla dotáhnou dál než k prodávání ústřic, plány jí ale komplikuje její vlastní minulost v podobě nezodpovědných a naivních příbuzných. Atlantic City jako zdánlivě poklidné, sychravé město ztracených nadějí. Atlantic City jako film, který stojí za vidění.(9.6.2011)

• mat.ilda

Další babkovina, kterou jsem mohla - na své cestě za poznáním 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete - v klidu vynechat... Ve staromódním nostalgickém oparu je divák svědkem zatuchlých pokusů zhmotnit poskokův sen o pozdním gangsteření v mixu se seberealizačním polepšením kanadské venkovanky, čehož sledování je skoro stejně otravné, jako vyslechnutí stokrát proneseného Atlantic City... no, nemohlo se to jmenovat jinak. A oscarové nominace - za co, Pane Bože, za co?(26.3.2015)

Vysloužilý podvodníček Lou se seznámí s půvabnou Sally, která bydlí hned v sousedním bytě díky jejímu povednému manžílkovi, který se až po uši zapletl s "filadelfskou" drogovou mafií. Pomůže láska staršího muže k mladé ženě překonat potíže a zlikvidovat problémové gangstery, kteří se mermomocí snaží dostat k ukradeným drogám...?! Lancatser ke konci nezklamal a udělal z tohoto snímku slušivou podívanou..(19.2.2011)

Degradace kdysi bájného místa, hodnot / tradice (dejte klidně do uvozovek), tělesné schránky ústřední postavy. Demolice se vším všudy. Obrovská starosvětskost (všeho), netajená pocta městu a jeho historii, také nemohoucnost cokoliv nedoříct, inteligentně vyprávět a povýšit film na něco víc. Scénář a jeho postavy skoupé na uvěřitelnost, Louis Malle a řemeslníci kolem zabředlí do průměru. Dvě hvězdy za dva citróny Susan Sarandon a jedna za drobný genius loci (takové "příbuzné" Las Vegas je oproti Atlantic City odporná příšera)... │50%(23.4.2018)

• Kate Reid

• - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)