Atlantic City

Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

Další (alespoň pro mě) skvostný FILM, který tak jako třeba jiné nádherné počiny (Modrá Electra Glide,Ride Lonesome,Dlouhé Loučení,-apod.) zůstane i tomu českému koukači,který by ho i ocenil,skryt,-protože trh asi vždy bude žádat víc komerčnější počiny než je tohle. S tím prd nadělám, a tak díky všem možným encyklopediím (nebo třeba csfd),kde občas natrefím na něco takovýho. A že nejen tenhle FILM,ale i jemu podobné je u nás podhodnocen? S ohledem na obecný vkus se fakt nedivím.---Jen tak na okraj,-nikde v žádným jiným filmu neuvidíte bejka Lancastera hrát takovýho ,,uzdisráče".A hraje ho skvěle!(23.3.2011)

• Hejtmy

{660/1001} Malle si asi řekl, že filmů z Las Vegas je už moc, tak se přesunul na západ směrem k Atlantic City a natočil film tam. Atlantic City je naprosto tuctová gangsterka, trochu zkřížená s romantikou, to ale v podobných filmech není nic neobvyklého. Burt Lancaster se tu objeví v jedné z posledních větších rolí, Susan Sarandon naopak v jedné z prvních, ale společně jim to moc nefunguje. Nuda a šeď, žádné silné scény k zapamatování. 15 %(13.12.2010)

Film se nejdřív jen tak potácel, jako by nevěděl, co si sám se sebou počít. Pak se k něčemu málo rozhoupal a zase se hezky zklidnila hladina. Herci hráli vcelku dobře, nebylo jim co vytknout, ale stejně se i oni tak nějak potáceli, protože nebylo zas tak moc co hrát. Celé to sice nenudí, ale s titulky to jaksi odšumí a tím to hasne.(6.8.2011)

Malle nebol nikdy žiadnym tempárom, skôr sa držal v kľudnom tempe celý čas akoby v pelotóne, aby občas v závere dokázal poriadne zašpurtovať. V Atlantic city zpočiatku tak trochu uspáva diváka, aby v poslednej tretine prišiel s nečakanými zvratmi, akčnejšími scénami, tak trochu absurdným humorom a celkovo o dosť sviežejším poňatím, na aké sme zvyknutí povedzme v jeho umeleckejších európskych filmoch. Pre mňa spoločne s Výťahom na popravisko jeho najzábavnejší film, čím som podľa hodnotenia v rozpore s väčšinou. Lancasterova postava a jej pestrá minulosť je tu prezentovaná takým spôsobom, ako keby na jej motívy vzniklo už niekoľko filmov a Atlantic city bolo jej labutiou piesňou. Scenárista sa dosť pri písaní zaoberal jej minulosťou. Ako tu už niekto spomínal, neprávom opomíjaný a nedocenený film.(13.7.2013)

Příběh je opravdu trochu obyčejný, navíc kolikrát není jasné, jestli tu kterou scénu Malle zamýšlel jako tragickou nebo komickou. Na druhou stranu herci, především Sarandon a Lancaster, jsou velmi přesvědčiví - (SPOILER!) když Lancaster zabije svého prvního gangstera, má divák chuť přátelsky ho poplácat po zádech a říct: ,,Bravo dědo!" Celkové trochu nostalgické ladění "Las Vegas Východního pobřeží", kam jezdí všichni lidé, aby si splnili své sny, a pak končí většinou nešťastní, staří nebo mrtví, se mi dost zamlouvalo. Jen škoda, že tu není nic, co by se výrazněji vrylo do paměti. 3,5*(3.2.2011)

• Kate Reid

• - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)