Atlantic City

Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

Michael Piccoli se tam jen mihne, Burt si to jako Lou báječně užíval a Susan byla asi to nejhezčí na Atlantic City. Musím se přiznat, že moc velké nadšení se nekonalo. Na mě to bylo mdlé a zřejmě mně uteklo něco podstatného, co by u mě vyvolalo nadšení pro tolik nominací. Ale já jsem jen pouhopouhý laický divák, který byl zklamaný i z Chrissie, ale na druhou stranu bych takovou fyzioterapeutku přivítala s otevřenou náručí. Budiž tři, víc ne.(19.3.2015)

Film tak trochu vycházející z klasických Hollywoodských gangsterek. Perfektně evokující svou nostalgickou náladu jako takovou baladu z podsvětí. Je to už hodně dlouho co jsem film viděl naposledy. Burt Lancaster byl už hodně starý ale stále výborný. Dlouho se ve filmu nic podstatného nedělo, stále jsem tam postrádal nějakou pěknou action scénu, která by film trochu oživila a mě tenkrát už téměř koprnělého konečně trochu vzpružila. Nakonec jsem se přeci jenom dočkal a byl v tom opět Burt, který neváhal a konečně jako stárnoucí zločinec začal úřadovat ! Když už nic tak aspoň něco, celkem slušný film kterí neurazí, ale jako celek a v rámci žánru žádný velký zázrak.(20.11.2006)

Vysloužilý podvodníček Lou se seznámí s půvabnou Sally, která bydlí hned v sousedním bytě díky jejímu povednému manžílkovi, který se až po uši zapletl s "filadelfskou" drogovou mafií. Pomůže láska staršího muže k mladé ženě překonat potíže a zlikvidovat problémové gangstery, kteří se mermomocí snaží dostat k ukradeným drogám...?! Lancatser ke konci nezklamal a udělal z tohoto snímku slušivou podívanou..(19.2.2011)

• mat.ilda

Další babkovina, kterou jsem mohla - na své cestě za poznáním 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete - v klidu vynechat... Ve staromódním nostalgickém oparu je divák svědkem zatuchlých pokusů zhmotnit poskokův sen o pozdním gangsteření v mixu se seberealizačním polepšením kanadské venkovanky, čehož sledování je skoro stejně otravné, jako vyslechnutí stokrát proneseného Atlantic City... no, nemohlo se to jmenovat jinak. A oscarové nominace - za co, Pane Bože, za co?(26.3.2015)

Degradace kdysi bájného místa, hodnot / tradice (dejte klidně do uvozovek), tělesné schránky ústřední postavy. Demolice se vším všudy. Obrovská starosvětskost (všeho), netajená pocta městu a jeho historii, také nemohoucnost cokoliv nedoříct, inteligentně vyprávět a povýšit film na něco víc. Scénář a jeho postavy skoupé na uvěřitelnost, Louis Malle a řemeslníci kolem zabředlí do průměru. Dvě hvězdy za dva citróny Susan Sarandon a jedna za drobný genius loci (takové "příbuzné" Las Vegas je oproti Atlantic City odporná příšera)... │50%(23.4.2018)

• Kate Reid

• - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)