poster

Atlantic City

 • USA

  Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

 • ad-k
  ***

  Degradace kdysi bájného místa, hodnot / tradice (dejte klidně do uvozovek), tělesné schránky ústřední postavy. Demolice se vším všudy. Obrovská starosvětskost (všeho), netajená pocta městu a jeho historii, také nemohoucnost cokoliv nedoříct, inteligentně vyprávět a povýšit film na něco víc. Scénář a jeho postavy skoupé na uvěřitelnost, Louis Malle a řemeslníci kolem zabředlí do průměru. Dvě hvězdy za dva citróny Susan Sarandon a jedna za drobný genius loci (takové "příbuzné" Las Vegas je oproti Atlantic City odporná příšera)... │50%(23.4.2018)

 • LiVentura
  ****

  Vysloužilý podvodníček Lou se seznámí s půvabnou Sally, která bydlí hned v sousedním bytě díky jejímu povednému manžílkovi, který se až po uši zapletl s "filadelfskou" drogovou mafií. Pomůže láska staršího muže k mladé ženě překonat potíže a zlikvidovat problémové gangstery, kteří se mermomocí snaží dostat k ukradeným drogám...?! Lancatser ke konci nezklamal a udělal z tohoto snímku slušivou podívanou..(19.2.2011)

 • Skip
  ***

  Film se nejdřív jen tak potácel, jako by nevěděl, co si sám se sebou počít. Pak se k něčemu málo rozhoupal a zase se hezky zklidnila hladina. Herci hráli vcelku dobře, nebylo jim co vytknout, ale stejně se i oni tak nějak potáceli, protože nebylo zas tak moc co hrát. Celé to sice nenudí, ale s titulky to jaksi odšumí a tím to hasne.(6.8.2011)

 • Anderton
  ****

  Malle nebol nikdy žiadnym tempárom, skôr sa držal v kľudnom tempe celý čas akoby v pelotóne, aby občas v závere dokázal poriadne zašpurtovať. V Atlantic city zpočiatku tak trochu uspáva diváka, aby v poslednej tretine prišiel s nečakanými zvratmi, akčnejšími scénami, tak trochu absurdným humorom a celkovo o dosť sviežejším poňatím, na aké sme zvyknutí povedzme v jeho umeleckejších európskych filmoch. Pre mňa spoločne s Výťahom na popravisko jeho najzábavnejší film, čím som podľa hodnotenia v rozpore s väčšinou. Lancasterova postava a jej pestrá minulosť je tu prezentovaná takým spôsobom, ako keby na jej motívy vzniklo už niekoľko filmov a Atlantic city bolo jej labutiou piesňou. Scenárista sa dosť pri písaní zaoberal jej minulosťou. Ako tu už niekto spomínal, neprávom opomíjaný a nedocenený film.(13.7.2013)

 • mat.ilda
  *

  Další babkovina, kterou jsem mohla - na své cestě za poznáním 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete - v klidu vynechat... Ve staromódním nostalgickém oparu je divák svědkem zatuchlých pokusů zhmotnit poskokův sen o pozdním gangsteření v mixu se seberealizačním polepšením kanadské venkovanky, čehož sledování je skoro stejně otravné, jako vyslechnutí stokrát proneseného Atlantic City... no, nemohlo se to jmenovat jinak. A oscarové nominace - za co, Pane Bože, za co?(26.3.2015)

 • Kate Reid

 • - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace