Atlantic City

Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

Další (alespoň pro mě) skvostný FILM, který tak jako třeba jiné nádherné počiny (Modrá Electra Glide,Ride Lonesome,Dlouhé Loučení,-apod.) zůstane i tomu českému koukači,který by ho i ocenil,skryt,-protože trh asi vždy bude žádat víc komerčnější počiny než je tohle. S tím prd nadělám, a tak díky všem možným encyklopediím (nebo třeba csfd),kde občas natrefím na něco takovýho. A že nejen tenhle FILM,ale i jemu podobné je u nás podhodnocen? S ohledem na obecný vkus se fakt nedivím.---Jen tak na okraj,-nikde v žádným jiným filmu neuvidíte bejka Lancastera hrát takovýho ,,uzdisráče".A hraje ho skvěle!(23.3.2011)

Film se nejdřív jen tak potácel, jako by nevěděl, co si sám se sebou počít. Pak se k něčemu málo rozhoupal a zase se hezky zklidnila hladina. Herci hráli vcelku dobře, nebylo jim co vytknout, ale stejně se i oni tak nějak potáceli, protože nebylo zas tak moc co hrát. Celé to sice nenudí, ale s titulky to jaksi odšumí a tím to hasne.(6.8.2011)

Burt Lancaster jako zestárlý mafiánský poskok, který to nikdy nedotáhl dál než na vybírání sázek a který má hodně daleko k drsnému pistolníkovi. Susan Sarandon jako chudá, ale ambiciózní servírka, která by to zase chtěla dotáhnou dál než k prodávání ústřic, plány jí ale komplikuje její vlastní minulost v podobě nezodpovědných a naivních příbuzných. Atlantic City jako zdánlivě poklidné, sychravé město ztracených nadějí. Atlantic City jako film, který stojí za vidění.(9.6.2011)

Film tak trochu vycházející z klasických Hollywoodských gangsterek. Perfektně evokující svou nostalgickou náladu jako takovou baladu z podsvětí. Je to už hodně dlouho co jsem film viděl naposledy. Burt Lancaster byl už hodně starý ale stále výborný. Dlouho se ve filmu nic podstatného nedělo, stále jsem tam postrádal nějakou pěknou action scénu, která by film trochu oživila a mě tenkrát už téměř koprnělého konečně trochu vzpružila. Nakonec jsem se přeci jenom dočkal a byl v tom opět Burt, který neváhal a konečně jako stárnoucí zločinec začal úřadovat ! Když už nic tak aspoň něco, celkem slušný film kterí neurazí, ale jako celek a v rámci žánru žádný velký zázrak.(20.11.2006)

Vysloužilý podvodníček Lou se seznámí s půvabnou Sally, která bydlí hned v sousedním bytě díky jejímu povednému manžílkovi, který se až po uši zapletl s "filadelfskou" drogovou mafií. Pomůže láska staršího muže k mladé ženě překonat potíže a zlikvidovat problémové gangstery, kteří se mermomocí snaží dostat k ukradeným drogám...?! Lancatser ke konci nezklamal a udělal z tohoto snímku slušivou podívanou..(19.2.2011)

• Kate Reid

• - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)