poster

Atlantic City

 • USA

  Atlantic City

Krimi / Drama / Romantický

USA / Kanada / Francie, 1980, 104 min

 • Skip
  ***

  Film se nejdřív jen tak potácel, jako by nevěděl, co si sám se sebou počít. Pak se k něčemu málo rozhoupal a zase se hezky zklidnila hladina. Herci hráli vcelku dobře, nebylo jim co vytknout, ale stejně se i oni tak nějak potáceli, protože nebylo zas tak moc co hrát. Celé to sice nenudí, ale s titulky to jaksi odšumí a tím to hasne.(6.8.2011)

 • Anderton
  ****

  Malle nebol nikdy žiadnym tempárom, skôr sa držal v kľudnom tempe celý čas akoby v pelotóne, aby občas v závere dokázal poriadne zašpurtovať. V Atlantic city zpočiatku tak trochu uspáva diváka, aby v poslednej tretine prišiel s nečakanými zvratmi, akčnejšími scénami, tak trochu absurdným humorom a celkovo o dosť sviežejším poňatím, na aké sme zvyknutí povedzme v jeho umeleckejších európskych filmoch. Pre mňa spoločne s Výťahom na popravisko jeho najzábavnejší film, čím som podľa hodnotenia v rozpore s väčšinou. Lancasterova postava a jej pestrá minulosť je tu prezentovaná takým spôsobom, ako keby na jej motívy vzniklo už niekoľko filmov a Atlantic city bolo jej labutiou piesňou. Scenárista sa dosť pri písaní zaoberal jej minulosťou. Ako tu už niekto spomínal, neprávom opomíjaný a nedocenený film.(13.7.2013)

 • Karlos80
  ***

  Film tak trochu vycházející z klasických Hollywoodských gangsterek. Perfektně evokující svou nostalgickou náladu jako takovou baladu z podsvětí. Je to už hodně dlouho co jsem film viděl naposledy. Burt Lancaster byl už hodně starý ale stále výborný. Dlouho se ve filmu nic podstatného nedělo, stále jsem tam postrádal nějakou pěknou action scénu, která by film trochu oživila a mě tenkrát už téměř koprnělého konečně trochu vzpružila. Nakonec jsem se přeci jenom dočkal a byl v tom opět Burt, který neváhal a konečně jako stárnoucí zločinec začal úřadovat ! Když už nic tak aspoň něco, celkem slušný film kterí neurazí, ale jako celek a v rámci žánru žádný velký zázrak.(20.11.2006)

 • Cimr
  ***

  Příběh je opravdu trochu obyčejný, navíc kolikrát není jasné, jestli tu kterou scénu Malle zamýšlel jako tragickou nebo komickou. Na druhou stranu herci, především Sarandon a Lancaster, jsou velmi přesvědčiví - (SPOILER!) když Lancaster zabije svého prvního gangstera, má divák chuť přátelsky ho poplácat po zádech a říct: ,,Bravo dědo!" Celkové trochu nostalgické ladění "Las Vegas Východního pobřeží", kam jezdí všichni lidé, aby si splnili své sny, a pak končí většinou nešťastní, staří nebo mrtví, se mi dost zamlouvalo. Jen škoda, že tu není nic, co by se výrazněji vrylo do paměti. 3,5*(3.2.2011)

 • emma53
  ***

  Michael Piccoli se tam jen mihne, Burt si to jako Lou báječně užíval a Susan byla asi to nejhezčí na Atlantic City. Musím se přiznat, že moc velké nadšení se nekonalo. Na mě to bylo mdlé a zřejmě mně uteklo něco podstatného, co by u mě vyvolalo nadšení pro tolik nominací. Ale já jsem jen pouhopouhý laický divák, který byl zklamaný i z Chrissie, ale na druhou stranu bych takovou fyzioterapeutku přivítala s otevřenou náručí. Budiž tři, víc ne.(19.3.2015)

 • - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Susan Sarandon bola na Oscara nakoniec nominovaná ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe, napriek tomu, že producenti bojovali o jej nomináciu vo vedľajšej úlohe. (moviefilm)