To byl můj život?? (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2018, 3 h 27 min (Minutáž: 4x51 min)

Viktor Polesný

Viktor Polesný

David Ployhar

Kamil Holub

Pavel Kohout
  • carl.oesch

Arogance a sebestřednost této osoby snad ani za komentář nestojí, ale přece jen - viděl jsem pouze první díl (víc už opravdu nešlo) a znovu a znovu se mi vybavovala Trefulkova kritika (z padesátých let!), která dodnes platí na Pavla Kohouta spisovatele, jako na něj v oné době platila na Pavla Kohouta básníka. Mimochodem, Trefulka na přímý zásah svazáckého básníka za svoji kritiku "zaplatil" a koho zajímá skutečný Kohout, ať sáhne po skvělé knize Pavla Kosatíka Fenomén Kohout. Tam je ta konfrontace Kohoutových vlastních slov a toho, co se snaží s oním úžasným "rozhledem, vtipem a šarmem" vnucovat poněkud jednodušším jedincům (i zde...) a fakty provedena velice poctivě a důkladně. A pokud Pavel Kohout někomu nastavuje zrcadlo, tak to není rozhodně náš nešťastný národ, ale především ona samozvaná elita neuvěřitelně samolibých a sebevědomých jedinců, kteří se vyznačují ve skutečnosti jak absencí inteligence a deficitem vzdělání, ale především absolutním nedostatkem slušnosti, morálky a svědomí. Vlastní dokument byl(na základě prvního dílu) přesně tím, čím se dneska dokumenty stávají - propagandistickou prací, kde není účelem umělecky podat fakta a alespoň nastolit otázky (když odpovědi často nikdo nedokáže najít...na tom není nic špatného), ale patřičně "plebsu" podat obraz, jehož kontury jsou předem dány. Nakonec - Viktor Polesný je svým dílem stejný konjunkturální řemeslník, jako předmět jeho "díla".(16.8.2018)

Hm nedávno jsem s Kohoutem viděl celovečerák který mě uspal... Muž bez emocí... A teď 4 dílný cyklus, čímpak si to zasloužil?!😱 https://www.csfd.cz/film/391807-ctyri-dny-v-hotelu-pavouk/ https://www.csfd.cz/film/264200-pribehy-slavnych/230188-v-zaru-moci/ https://www.csfd.cz/film/347115-pavel-kohout(21.7.2018)

Pan Kohout je v svých devadesáti letech v záviděníhodné kondici tělesné i duševní. Samotný dokument je pěkně prostříhán dobovými záběry, které rozbíjejí a osvěžují páně Kohoutovo vyprávění. Ale pro mne má ten dokument jednu základní chybu. Pan Kohout má nepochybně velký talent sebeprezentace, který spolu s jeho inteligencí, šarmem a vypravěčským umem dokáže diváka ovinout a dostat ho na páně Kohoutovu stranu. Snad tomu podlehl i pan režisér. Takhle ale spíše vznikla Legenda o Kohoutovi dle Kohouta. Uvítal bych, kdyby byl pan Kohout konfrontován s tím, jak ho viděli jiní. Třeba by to narušilo tenhle až příliš hladce hladce tekoucí příběh.(5.8.2018)

90letý (!!!) Pavel Kohout vypravuje o svém životě - jak jinak, než duchaplně, přehledně, vtipně a pravdivě. 1) Je dojemné a neobyčejně poučné poslouchat člověka, který hodně prožil a o jehož zážitky se díky jeho talentu můžeme podělit i my, ať už jako čtenáři, posluchači nebo diváci. 2) Sebevědomý starý provokatér svou bezelstnou upřímností nastavuje zrcadlo nám všem, ať už jsme se v popisovaných dobách chovali tak či onak. Pro jeho mladický dobový budovatelský zápal mám pochopení. O to bolestnější muselo být pozdější prozření. Se vším se vyrovnal tak, jak od spisovatele očekávám - situaci popsal a umožnil poučit se tomu, kdo je schopen a ochoten naslouchat. 3) Líbila se mi cover verze písně Zítra se bude tančit všude, tuším, že od skupiny WWW.(2.8.2018)

Kdyz chces s vlky byti, musis s nimi vyti.(20.7.2018)