Da shi xiong

Hong Kong, 2018, 101 min

Ka-Wai Kam

Ka-Wai Kam

Jing Wong, Donnie Yen

Donnie Yen zůstává věrný absurdním, ale dojemným dramediím. Typicky přepjatý Hongkong v tom nejlepším smyslu. Několik krátkých odstavců v katalogu pro San Diego Asian Film Festival.(10.11.2018)

• Ouwen

Film, kterej se snaží vydírat zejména anglickými rádiovými písničkami a charakterem Donnieho Yena, kterej v tomhle filmu zafixuje problémy všech studentů a zachrání celou školu. To teda bylo fakt naivní. Vedlejší mladý herci kompletně nezvládaj hrát před kamerou (jak se alkoholickej fotřík vyzpovídá před žákama a jeden z nich se nenápadně smál do kamery při tom monologu, lol). Taky jsou problémy vyřešeny kraťoučkými konfrontacemi (takovej potenciál mohl mít rozhovor mezi tátou alkoholikem a učitelem a oni to dvakrát střihnou a jdeme dál, wtf?) Plno problémů a potyček zde je vyvoláno úplně samoúčelně, řekl bych až na sílu. Pokud už dojde na nějakou akci, tak choreografie občas nabídne skutečně super chvat, ale je to celé umělé. Donnie Yen na to pořád má, údery však nezapadaj, je to až příliš očividné a prostředí, ve kterejch se souboje odehrávaj, obsahují židle, skříně, stoly které absolutně nic nevážej a jsou jak z papíru. K tomu se Yen během bitek tváří nezaujatě. Akční režie mi taky nepřijde moc zvládnutá, několik nenavazujících střihů a divné úhly kamer.... stejně se těšim na Sleeping Dogs.(4.1.2019)

• Lacike

Neviem preco som od toho ocakaval blaznivu komediu. Pritom to ma stylom blizko k filmom typu Dangerous Minds. Akurat to nie je az take drsne. Co je typ filmov, ktory mam rad. Ale tentoraz ma to vôbec nebavilo. Je to strasne povrchne a pribehy jednotlivych studentov su strasnte klisovite. Take tie najobohratejsie pribehy, ktore ale v tom povrchnom podani vôbec nefunguju. Naviac sa film strasne nasilu snazi divaka poucat pomaly jak v tych najotravnejsich dieloch serialu Krok za krokom. Jediny kto tu funguje je charizmaticky ucitel s odpovedou na uplne vsetko Donnie Yen. Prave kvôli nemu a mensim uloham niekolkych HK veteranov, ktorych som uz dlhsie nevidel, davam filmu aspon 2*. No a aby som nezabudol. Na bitkach film nestoji. Je ich tu minimum. Su bleskovo zostrihane, pôsobia umelo a trikovo. Kvôli nim to fakt nema cenu vidiet. Ani mi do filmu nesedeli a mal som pocit, ze tam su len preto, ze v hlavnej ulohe je Donnie. 4/10.(25.1.2019)

Donnie míří před katedru a dokazuje, že mu jdou i jiné role, než drsňácký policisti, kteří se probitkaří celým filmem. Já jsem spokojená, dostala jsem to, co jsem očekávala. Filmů na podobné téma jsem viděla už víc a i HK zpracování se mi líbilo. Donniemu ta role sedla, na filozofování, poučování a sypání fakt z rukávu u něj nejsem moc zvyklá, ale působil přirozeně a prostě to podával po svém :) I ostatní herci byli fajn, i když valná většina z nich mi byla neznámá. Plusem pro mě byly také pěkné exteriéry a hudba, mísí se tam anglické písničky s čínskými. Akce moc není, ale přišla mi nápaditá vzhledem k námětu filmu. Přeloženo.(24.1.2019)

• Trustme

Kýč jako bič. Guláš všemožných "nápadů" vykradených z jiných filmů o učitelích a žácích. Moralizující agitka pro čínské školáky a školství. Ale neboj, dočkáš se i pěkné bojové choreografie nestárnoucího Donnieho. Pokud ti je 14 a baví tě asijská moderní kinematografie bude se ti film možná líbit.(10.2.2019)

Úžasná dramatická komedie s Donnie Yenem. Úžasný film s dobrou atmosférou a perfektní podívanou se skvělými hereckými výkony. Děj filmu je docela parádní a taky i dobře zpracovaný a Donnie do role třídního učitele se skvěle hodil a taky ho i perfektně zahrál. Filmu nemám nic vytknout od filmu jsem dostal přesně to co jsem očekával.(5.11.2018)

• Vykuk

Náhodou jsem narazil na nový kousek s Donniem a raději jsem to měl minout.. naivní stupiditka pro čínské teenagery nebo nevim, co tím chtěl autor říct.. možná trochu napodobenina amerických komedií o správné úče.. no je to paskvil s akčními prvky.. škoda mluvit či psát.(25.1.2019)

Big Brother je mix roznych filmovych zanrov,ktory ma fakt zaujimave spracovanie a dopadol nad ocakavania dobre,Donnie Yen ako ucitel na strednej skole je sice netradicna rola pre neho,ale pristalo mu to a zahral to fajn,predviedol aj svoje bojove schopnosti a i samotny pribeh bol pohodovy,takze za mna plny pocet...:-)(29.1.2019)

Donnie nám asi stárne, ale není se čemu divit. Klišoidní story, málo bitek a místy až přepálené tlačení na pilu - ale ve výsledku se na to dobře kouká a film má celkem dobré tempo. Jako jednohubka rozhodně dobré.(25.1.2019)

• Ja.Malachi

bohove rozdielne komentáre...rozhodne si to idem pozrieť a uvidím:)a kedže mám donnieho rád tak to menej ako 3* isto nebude mať..:D(25.1.2019)