poster

Da shi xiong

 • Hong Kong

  大師兄

 • Hong Kong

  Taai si hing

 • Austrálie

  Big Brother

 • USA

  Big Brother

Komedie / Drama / Akční

Hong Kong, 2018, 101 min

Režie:

Ka-Wai Kam

Scénář:

Ka-Wai Kam

Hudba:

Tai Day

Producenti:

Jing Wong, Donnie Yen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  Hongkong reáguje na Německé Fakju Pane Učiteli a je to velmi zábavné, byť fanoušci Donnieho můžou být zklamáni. Donnie hraje přesně toho vysněného učitele, kterého by chtěl mít každý žák a svým přístupem a charismatem odvádí skvělou práci. Trošku mě mrzela odbočka v druhé půlce, která se zaměřuje spíše na jednotlivé vztahy žáků než na samotnou školu. Na akci zde také dojde a zaujme především fight v šatně s MMA zápasníky či samotné finále ve škole, ale o akci zde nejde je to spíš dramedie, avšak velmi zábavná. Možná škoda využívat Donnieho na takovéhle projekty, ale lepší než drátem do oka.65%(24.3.2019)

 • JardoLe
  *****

  Big Brother je mix roznych filmovych zanrov,ktory ma fakt zaujimave spracovanie a dopadol nad ocakavania dobre,Donnie Yen ako ucitel na strednej skole je sice netradicna rola pre neho,ale pristalo mu to a zahral to fajn,predviedol aj svoje bojove schopnosti a i samotny pribeh bol pohodovy,takze za mna plny pocet...:-)(29.1.2019)

 • Ouwen
  *

  Film, kterej se snaží vydírat zejména anglickými rádiovými písničkami a charakterem Donnieho Yena, kterej v tomhle filmu zafixuje problémy všech studentů a zachrání celou školu. To teda bylo fakt naivní. Vedlejší mladý herci kompletně nezvládaj hrát před kamerou (jak se alkoholickej fotřík vyzpovídá před žákama a jeden z nich se nenápadně smál do kamery při tom monologu, lol). Taky jsou problémy vyřešeny kraťoučkými konfrontacemi (takovej potenciál mohl mít rozhovor mezi tátou alkoholikem a učitelem a oni to dvakrát střihnou a jdeme dál, wtf?) Plno problémů a potyček zde je vyvoláno úplně samoúčelně, řekl bych až na sílu. Pokud už dojde na nějakou akci, tak choreografie občas nabídne skutečně super chvat, ale je to celé umělé. Donnie Yen na to pořád má, údery však nezapadaj, je to až příliš očividné a prostředí, ve kterejch se souboje odehrávaj, obsahují židle, skříně, stoly které absolutně nic nevážej a jsou jak z papíru. K tomu se Yen během bitek tváří nezaujatě. Akční režie mi taky nepřijde moc zvládnutá, několik nenavazujících střihů a divné úhly kamer.... stejně se těšim na Sleeping Dogs.(4.1.2019)

 • Lacike
  **

  Neviem preco som od toho ocakaval blaznivu komediu. Pritom to ma stylom blizko k filmom typu Dangerous Minds. Akurat to nie je az take drsne. Co je typ filmov, ktory mam rad. Ale tentoraz ma to vôbec nebavilo. Je to strasne povrchne a pribehy jednotlivych studentov su strasnte klisovite. Take tie najobohratejsie pribehy, ktore ale v tom povrchnom podani vôbec nefunguju. Naviac sa film strasne nasilu snazi divaka poucat pomaly jak v tych najotravnejsich dieloch serialu Krok za krokom. Jediny kto tu funguje je charizmaticky ucitel s odpovedou na uplne vsetko Donnie Yen. Prave kvôli nemu a mensim uloham niekolkych HK veteranov, ktorych som uz dlhsie nevidel, davam filmu aspon 2*. No a aby som nezabudol. Na bitkach film nestoji. Je ich tu minimum. Su bleskovo zostrihane, pôsobia umelo a trikovo. Kvôli nim to fakt nema cenu vidiet. Ani mi do filmu nesedeli a mal som pocit, ze tam su len preto, ze v hlavnej ulohe je Donnie. 4/10.(25.1.2019)

 • raimi
  *

  Tak nám Donnie naskočil na progresivistickou vlnu bojovníků za sociální spravedlnost, a jak to tak mají asiaté ve zvyku, vzal to pěkně zgruntu. Tahle Obecná škola podle Donnieho Yena je naprosto neskutečnej kýč, parodie plná karikatur charakterů a rychlých náprav světa, ve kterém za všechno vždycky může systém, špatní rodiče, zkostnatělá byrokracie, armáda, a další klasičtí viníci. A ti lumpové, zloději, grázlíci, jsou jen nevinné oběti, nemajíc jiných možností, nepopsané listy, které někdo krutě pošpinil. Je tu gangster, který toužil jako dítě hrát na klavír, ale zlotřilý otec z něho chtěl zápasníka taekwondo, tak z něj vyrostl grázl. Děvče, které by chtělo řídit Formuli 1, ale její šovinistický otec ji v tom zrazuje. Pakistánec toužící být zpěvákem, čelící rasistické policii. Nechybí angažovaná přednáška o škodlivosti kouření a o fake news. Prostě téměř každá současná SJW mantra se objeví. Navíc film s tématem zachází tak kýčovitě, až je to za hranou parodie. Nuzné příbytky jsou snímány v nádherných pastelových barvách, na pozadí neustále hrají nevkusný kolovrátkový pop songy, a do toho všeho se tu natřásá vždy perfektně zapravený a vyšňořený narcis Donnie. Jediné, co si zaslouží pochvalu, tak jsou dvě bitky, které měl na starosti Kenji Tanigaki.(15.7.2019)

 • - Natáčelo se v Hulunbuiru v Mongolsku a v Hong Kongu. (BMW12)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2018 na Fantasia International Film Festival v Montréalu (Kanada). (BMW12)