Reklama

Reklama

Vraždy podle Agathy Christie - Série 2 (2013) (série)


Karty na stole (S02E06)

(epizoda)
  • Francie Petits meurtres d'Agatha Christie: Cartes sur table, Les

Obsahy(1)

Ti čtyři kdysi spáchali dokonalý zločin, který z nich zavraždil toho pátého? Epizoda z francouzského detektivního cyklu podle Agathy Christie. Komisař Laurence a Alice Avrilová jsou pozváni na večeři výstředním sběratelem Shaitanou. Zároveň jsou na komisařství k Laurencovi předvoláni čtyři podezřelí. Ale nikdo z komisařství je na výslech nepozval! Zanedlouho se na večeři opět všichni sejdou. Shaitana tvrdí komisaři, že všichni čtyři jsou vrazi, kteří v minulosti spáchali dokonalý zločin, ale on je usvědčí. Než skončí večeře, je Shaitana zavražděn nožem přímo do srdce. Každý z pozvaných měl příležitost a každý motiv. Proč rozehrál Shaitana tak makabrózní hru, na kterou sám doplatil? (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

honajz 

všechny recenze uživatele

Mám sice rád nadsázku, ale tady je to dovedené až ad absurdum, a jak vidno, ne všichni - včetně mne - to dokázali vstřebat. Ženské se zde chovají jak pitomé husy, a nejvíc sekretářka pana komisaře, tam snad chtěli využít filmaři všechny vtipy o blondýnkách, na které si vzpomněli, ale ona přitom svého šéfa miluje. A pak ta zrzavá novinářka se asi má chovat střeleně, ale zase chová spíše jako idiot. A samotný komisař sice spřádá nitky, ale jeho chování rovněž připomíná spíš zfetovaného chlápka, než normálního člověka. Do toho stylizace do výrazných modrých, zelených a červených barev jako v komiksu, a najednou zjistíte, že je vám úplně jedno, kdo zabil šejtana, nebo jak se ten chlap jmenoval, kdo zabil manžela, manželku, starou babu, o niž se staráte a pečujete, kdo koho kde a kdy zabil někde na lovu na africké řece.., prostě konsternace tou blbostí podávanou za nadsázku a těmi barvičkami převáží vše. Ještě že na tu zrzku se občas dobře kouká. Jo, a když se nad tím člověk zajistí - vážně by komisaři za jeden den stihli udělat pitevní zprávu včetně podaného léku, a dokonce ještě grafologický rozbor? Jděte k šípku. ()

Reklama

mosem 

všechny recenze uživatele

Agatha Christie je nesporně královna detektivky. Takže za mne ta jedna hvězda patří jí. Je zajímavé také sledovat, jak se s látkou vyrovnávají jiní filmaři, jiní herce. Bohužel, v tomto případě film připomíná spíše parodické zpracování - přihlouplá (skoro bych napsal blbá) sekretářka, přinejmenším necharismatický detektiv, naznačená tupost policejního šéfa, podezřelí jsou naprosto nepřirození. Oběť která je podivínská až k šaškovitosti. Nevím, co kladného bych kromě předlohy měl na tomhle zpracování najít. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama