Reklama

Reklama

Vraždy podle Agathy Christie

(seriál)
  • Francie Les Petits Meurtres d'Agatha Christie
Rozhovor 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2009–2021), 70 h 52 min (Minutáž: 89–99 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Hrají:

Nancy Tate, Guillaume Bienvenu, Vincent Winterhalter, Quentin Baillot, Cyrille Thouvenin, Josiane Lévêque, François Toumarkine (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(46)

Obsahy(1)

Světoznámé detektivní příběhy spisovatelky Agathy Christie dostaly novou, neokoukanou podobu. Jsou šik jako nikdy předtím! První série seriálu diváky zavede do stylové Francie 30. let 20. století. Zdánlivě přísný komisař Larosiére (Antoine Duléry) a až přespříliš snaživý inspektor Lampion (Marius Colucci) jsou dvojka, které neuteče žádný kriminálník. Vraždy podle Agathy Christie jsou důmyslné, vtipné, sexy, a rozhodně neodolatelné! Čekají vás stylová auta ze 30. let, rozlehlá sídla francouzské smetánky s nádherně upravovanými zahradami i působivé dobové kostýmy... S postavami poněkud nevrlého komisaře Larosiéra, který má rád svůj klid, a především popichování svého mladšího kolegy, a inspektora Lampiona, nesmělého detektiva-začátečníka, který je však chytřejší, než si sám myslí, se diváci poprvé setkali v minisérii Malé rodinné vraždy (Petits meurtres en famille). Ta u diváků sklidila takový ohlas, že se francouzská televize rozhodla natočit dalších jedenáct epizod se stejnými postavami v rámci seriálu Vraždy podle Agathy Christie (Les petites meurtres d’Agatha Christie). Předlohou komisaře Larosiéra a inspektora Lampiona v první sérii byli Hercule Poirot a kapitán Hastings. Seriál byl následně prodloužen ještě o další dvě série, každou z nich však zasazenou do jiného časového období. Zatímco první série se odehrává ve 30. letech 20. století, druhá série představila nové postavy ve Francii na přelomu 50. a 60. let. V roce 2019 pak bylo oznámeno natáčení třetí série, ve které se opět nové postavy představí v letech 70. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele Fido k tomuto seriálu (11)

Malé vraždy Agathy Christie: Zkouška neviny (2009) (S01E02) odpad!

Tak tohle už nemá s Agathou Christie společného téměř nic. Navíc si dali do kanceláře inspektora fotku autorky, to už je přímo výsměch.... Bohužel.... ()

Jsem nevinná (2010) (S01E06) 

Jádro sice věrné a vše ostatní obvyklý hnus... Christie se musí v hrobě obracet. ()

Pět malých prasátek (2011) (S01E07) 

Tak na rozdíl od ostatních uživatelů se mi toto zpracování Pěti malých prasátek (zdá se z některých komentářů, že mnozí sledovali, hodnotí a komentují něco jiného) velmi líbilo. Ano jsou tam některé věci jinak, ale zápletka knihy je dodržena, vrah také a Francouzi se tentokrát zdrželi imbecilně nudných homo motivů z některých předchozích zpracování. Podle mého názoru - zatím nejlepší epizoda celé "francouzské" (obecně velmi slabé až podprůměrné) série. ()

Mrtvá na polštáři (2011) (S01E09) odpad!

Tak tenhle díl je skutečně jen pro otrlé, Agatha Christie se opět obrací v hrobě... ()

Zapomenutá vražda (2012) (S01E10) 

Ano, příběh Zapomenuté vraždy patří k těm velmi dobrým dílům paní Christie. A tak v tom svém pravém příběhu opravdu nepotřebovala takové ubohé holičky, jako milostné avantýry detektivů, větší počet vražd, incest ani změnu osoby vraha. Inu Francouzi to umí vždycky nejlépe, že? ()

Nůž na krku (2012) (S01E11) odpad!

Něco tak odporného a slabého jsem už opravdu dlouho neviděl. Tomu se ani umění nedá říci. Naštěstí hlavní představitelé objevili soudnost a sami z tohoto "projektu" na vlastní žádost odstoupili. Uvidíme, co přinesou noví... ()

Smysluplná vražda (2013) (S02E01) 

O poznání lepší než filmy s původní francouzskou dvojicí (Larosiere a Lampion), na které se už ani nedalo dívat. Zejména humor je daleko inteligentnější, a i když dochází ke změně proti knize, dá se to snést. Uvidíme jak budou vypadat další díly. ()

Rozbité zrcadlo (2017) (S02E18) odpad!

Mohlo to být lepší, ale po těch zbytečných - vlastně z dnešního pojetí filmu už (bohužel) "nezbytných" - vsuvkách typu "vražda navíc, ať to není nudné, přidejme tajnou dceru, drogujícího Lawrence a lesbickou Avrilovou, ať to má šmrnc", musím - bohužel - ubrat. Tudy, tj. směrem k podobnosti s první sérií, cesta k atraktivnosti a úspěchu skutečně nevede.... ()

Reklama

Reklama