Gekidžóban Non non bijori: Vacation

• Japonsko 劇場版 のんのんびより ばけーしょん (více)

Letní prázdniny jsou již skoro u konce. Malá Renge se však nehodlá jen tak vzdát. Pořád se přeci dá zažít ještě nějaká legrace a dobrodružství! Je na čase dát hlavy dohromady a vymyslet nějaký plán. Jenže nikoho nic nenapadá. Náhle a nečekaně se ale všechno změní. Ještě že má Natsumi tak hodného staršího bratra. Stačí totiž, aby jednou zatočil v obchodním centru kolem štěstí a vyhrál čtyři lístky s výletem na prázdninový ostrov Okinawa, a vše je najednou jinak. A tak, za doprovodu dospělé Kaede a Kazuho, vyráží naše dobře známá čtveřice – Hotaru, Komari, Natsumi a Renge, a spolu s nimi i další, za velkým dobrodružstvím vonícím neznámem a oceánem. (EMIA)

Jeoffrey

"To jsme zase na vesnici?" " No, je to Okinawa...". Dlouho očekávaný výlet z malebné vesničky do možná ještě krásnějšího přímořského letoviska je konečně tady! Nádherný film plný kouzelných scenérií, ryze prázdninových zážitků (kajak, šnorchlování, výlety...) a hlavně neskutečné pohody, mě dokonale chytl za srdce. Taková krása, legrace, příjemná atmosféra, díky které jsem měl na obličeji úsměv skoro celou hodinu (že mě ještě teď bolí koutky...). Pokud máte rádi původní seriál, pak budete i tady hodně často na vrcholu blaha a celý film vám v tom poklidném a odpočinkovém tempu uteče jak jeden krátký a příjemný sen. 9,5/10 ()