Cola De Mono

Thriller

Chile, 2018, 102 min

• pipapa

Víceméně dílko jen pro geje. Zajímavý námět je podaný velmi povrchně, nezáživně a místy až psychadelicky. Záměnu identity mladšího bratra za již mrtvého staršího bratra v dospělosti, ale se jménem mladšího bratra, jsem moc nepochopila - tedy co tím chtěl autor sdělit - snad že mladší bratr byl v dospělosti stejný jako starší bratr v době, kdy ještě žil, a skončil také tragicky...Jedna hvězda za hezkého Cristóbala Rodrígueze Costabala a jeho narcisticko-erotické zrcadlové exhibice. Krásný Mauro Vaca - ale kromě obličeje z něj neuvidíte ani koleno...Masturbaci jako v non-pornografickém sociálně-kritickém snímku "KenPark" tady ani při té veškeré žhavé sexuálnosti neuvidíte, i když Alberto Fuguet se snažil a šel při točení masturbace až na samou hranici svých neodvážných možností...Tla-produkce jsou opravdu vážně míněny jen pro gej a lesbo komunitu, i když se často tváří jako běžná umělecká díla...Film jako by chtěl geje spíše zastrašit, než ukázat jejich někdy velmi komplikovaný a nebezpečný život.(30.8.2019)