Úhoři mají nabito

• Slovensko Úhoři mají nabito (více)

Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?! (Falcon)

JANARYBA

Myslela jsem, že to bude konina, to jsem ani netušila, že se tu všichni předháníte, kdo to víc odsoudí a u vás kluků mě to docela překvapuje, že by se vás to téma dotklo nějak osobně? Viděla jsem ho až hodně opožděně, ale asi v tu správnou dobu (XI/2020). Chytrý a zábavný film, ve druhém plánu leccos vypovídající o naší čecháčkovské povaze.. ()

Matty

Nový produkt Vladimíra Michálka obsahuje tolik rozporů, že prohrává na všech frontách. Marné je úsilí dobře sehraných, ve svém projevu poměrně přirozených herců (Oldřich Kaiser, Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek, Patrik Holubář, Anna Kameníková), vniveč vycházejí peníze, kterými na počin přispěl Státní fond kinematografie a Plzeňský kraj, díky nimž se Úhoři mohou pochlubit dobrou řemeslnou úrovní a množstvím pěkných záběrů krajiny a měst v jihozápadních Čechách. Jde o nahodilý slepenec bezobsažných scén, v nichž herci pět minut improvizují na zadané téma a třicet vteřin řeší něco, co se alespoň částečně vztahuje k zápletce, ale moc to nesouvisí s tím, co jsme už viděli a co teprve uvidíme. Předčasným vrcholem filmu, který žánrově vrávorá mezi temným thrillerem, dojemným dramatem a vidláckou komedií, je cameo Lábusova holého zadku a varlat. Pak už stojí za zmínku jenom Kaiserova hláška „Voníš medem“, vtipná tím, jak strašně chce být cool, ale není, a replika, která pro mě vystihuje, co si tvůrci nejspíš myslí o divácích, kterým se svým „filmem“ vysmívají: „Čím víc pitomců nasereš, tím líp.“ Více zde. 10% ()

Tosim

Petr Pýcha že napsal dost povedený druhý film Omerzuovi? Tady to vypadá, jako kdyby scénář napsalo dítě, dít cokoliv se začne teprv po hodině, do logických děr, jak jsou velké, by se pomalu vlezl dinosaurus. Ten Michálek se asi fakt zbláznil. V devadesátkách a pár let na to jeden z našich nejlepších režisérů a teď tohle?? ()

Enšpígl

Tohle bych pouštěl lidem s koronavirusem, protože kdyby tenhle film viděl koronáč, tak zdrhne a už se nikdy nevrátí. Opravdu na takovouhle hrůzu nepomůže ani vakcína. ()

Radek99

Úhoři mají docela vybito. :-( Tohle se Michálkovi hrubě nepovedlo... A ten toporný pokus o angažovanost v závěrečném titulku? To bylo hloupé jak Magnuskovo Bastardi... ()

Djoker

Když chci kritizovat stav společnosti, tak to řeknu na plnou hubu. Podobné připosrané mumlání mezi řádky na nikoho dojem neudělá. Pýcha potřeboval něco rychle sesmolit po úspěchu jeho předchozího veledíla a Michálek zase potvrdil, že je v posledních letech úplně mimo, když po tom skočil. Skvělá herecká sestava zachránila celý projekt od velkého průšvihu. ()

Gilmour93

Sbor Wohnoutů A Trotlů v „černé komedii s ironickým nadhledem“? Aha.. To první by nespravilo, ani kdyby se Ruppert vztyčil z kriplkáry a hodil nějaký break dance a to druhé jen těžko může fungovat, když se vše kolem nachází v křeči. Brzy zapomenuté světlo Michálkovy kariéry, je třeba zabít dramaturga.. ()

3DD!3

Chatrný scénář s idiotskými hrdiny přispívá k tomu, že se snímek dost špatně sleduje. Nejenže bez znalosti synopse dlouho není jasné, co se děje a proč, ale jednotlivé scény do sebe i velice těžce zapadají. Michálek sice režii zvládá po formální stránce, ale řemeslo utápí ve filmu o ničem. Na komedii je zvláštní že zcela postrádá humor. Škoda peněz. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Michálek má vybito. Všichni tu maj vybito! Parta idiotů s prapodivným militantním hobby se souhrou prapodivných náhod zamotá do hry s několika prapodivnými existencemi a dojdou do prapodivného finále filmu, jehož smysl mi unikal i po závěrečných titulcích. V tomhle filmu je všechno naprosto iracionální. Pohnutky postav nedávají smysl, vývoj jejich logiky je násilně deformován potřebami nesmyslného scénáře a co je nejhorší - není tu ani stopa jakéhokoliv nadhledu, humoru nebo pomrkávání, že je to všechno jenom jako. Nesmyslnost všeho podtrhuje věta po závěru filmu, vysvětlující, že "v ČR vznikají paramilitantní skupiny". Potíž je, že o ničem podobném film nevypráví (zdejší parta "hrdinů" má fake URNU pouze jako zdroj zábavy) a tudíž zůstává divák chvíli zkoprnělý v zamyšlení, zda mu něco uniklo. Úhoři navíc fatálně selhávají i v jednotlivých scénách. Nejednou se stane, že postava X se sejde s postavou Y, provedou nějakou interakci a nevyplyne z toho vůbec nic. Nevíme kdo byla postava Y. Nevíme proč se stala dotyčná interakce. Všechno má sice zjevně naznačovat, že jsou všichni zúčastnění zoufalci, kteří se našli v ještě zoufalejší zábavě, nicméně co z toho, když nejzoufalejší je film o nich? Vtip, smysl, napětí, logika, styl, jakákoliv forma zábavy - všechno tu chybí. Kdysi Je třeba zabít Sekala, Babí léto, O rodičích a dětech... a teď tohle? Co se stalo, Vladimíre? ()

filmfanouch

Takže Úhoři mají nabito.... Od minulého roku jsem začal cítit v českém žánru lehké zlepšení a žádný český film v kinech mě neurazil, nebo mi přišel alespoň průměrný.A i letos bylo zajímavých námětů jako šafránu... Na střeše, Nabarvené ptáče, Úhoři mají nabito.... a právě, že začátkem roku 2019 mně Na střeše dokázalo potěšit a Úhoři mají nabito mně zase dokázali neuvěřitelně zklamat. Jedná se o černou komedii velmi se zajímavým tématem... pětice náhodných dospělých mužů si hraje na URNU a předvádí falešné policejní přepadení. Cítí v tom adrenalin a pomáhá jim to přežívat na tomhle světě. Prostě pro tu hru žijí! Dost mi to připomnělo loňskou komedii Máš ji! kde parta dospělých mužů i ve 40 letech stále hrála na schovávanou. V případě snímku Úhoři mají nabito vydávají trochu jiným a drsnějším směrem... bohužel se ale stane jen to, že je scénář smyčkou neuvěřitelných dějových děr, nesmyslů a WTF okamžiků. A to je jeden z mnoho úrazů tohoto filmu. eÚhoři mají nabito se propagují jako černá komedie což by do jisté míry mělo znamenat, že se člověk bude smát, protože komedie. Jenomže ve filmu Úhoři mají nabito bych ve finále fakt těžko hledal moment kdy jsem vypustil upřímný smích. Spíš jsem se několikrát uchechtl ve smyslu toho jak to absurdní/blbé/přehnané a dost často jsem si říkal, že už reálně nemůžu dál. Nebal bych se tvrdit že téměř 75-80% filmu nedává pražádný smysl. Téměř každý divák bude mít do jisté míry problém jelikož nyní aktuálně po shlédnutí filmu existuje spoustu teorií/možností jak to ve finále ve filmu vše proběhlo. A dává jakákoliv ta teorie nebo možnost smysl? Ne, nedává! Jediné co tak adekvátně šlape jsou herci: Vyorálek, bratři Hádkové, Holubář a Kaiser jsou skvělý tým, kterému člověk celé to kamarádství věří a je to tím nejlepším na celém filmu. Jako vždy dobrá je taky Anna Linhartová/Kameníka a i Martin Sitta má po letech zase zajímavější hereckou úlohu. Cameo Jiřího Labuse neurazí ani nenadchne a neurazí ani Matěj Ruppert. Po herecký stránce fakt není problém ani s jedním hercem.... Režisér Vladimír Michálek prý kdysi patřil k české špičce. Těžko říct jelikož jsem od něj viděl jenom 5 let starého Pohádkáře ze kterého jsem byl tehdy taky hodně rozmrzelý a do jisté míry to ovlivnilo i fakt, že jsem dodnes neviděl jeho předposlední film Prázdniny v Provence. Michálkova režie přitom není ve finále u Úhořů úplně špatná, spíše jen nezajímavá... Co se týče scénáře: I když jsou herci sympatičtí a nemění to fakt, že nějak nevědí co mají hrát, hodně těžko se dá fandit postavám, které se chovají jako buranští venkovani. Falešná URNA sice během filmu ubližuje jenom samým z morálního hlediska špatným postavám (homosexuální skinheadi, dealeři drog nebo pytláci), i tak si ale ve finále dělají srandu například z toho, že překazili svatbu nebo, že z nich třeba jedna paní měla smrt. Nemám problém s tím, že se pro ně jedná o smysl života a sběrna testosteronu do krve. Mám problém s tím, že téměř celá parta je plná naprosto idiotských moresů. Úhoři mají nabito jsou navíc natočeni celkem lacině a amatérský. Takový ten amatérský projekt, který točíte s kamarády v 9. třídě když vám do konce roku zbývá měsíc a vy nevíte co s časem. Scény typu jedeme do akce nebo za chvilku jsme tam jsou natočeni minutovým nepřerušeným záběrem na jedoucí auto. Je zajímavé minutu dívat se na jedoucí auto? Není! Dáme to do toho filmu? JASNĚ! Oproti předchozímu Michálkovu filmu Pohádkář mají Úhoři také horší hudbu. A to jí dělal ten samý člověk! Hudba z Pohádkáře od Romana Holého lahodila uším. Hudba z Úhořů pobízí k rituální sebevraždě a výzvě vydržet zbytek filmu dokoukat... Tolik WTF dialogů, odbyté kamery (Martin Štrba je přitom v z českých kameramanů jeden z nejlepších!), nefungujícího scénáře (Věřím, že předchozí scénář Petra Pýchy k filmu Všechno bude funguje!) a zoufalých herců, kteří se ve finále při natáčení bavili pravděpodobně více než jakkýkoliv divák, který film uvidí v kině nebo později na internetu. Jak říká Olda Kaiser v tomhle filmu Čím víc pitomců nasereš, tím líp. Nechci být na ten film přehnaně zlý, pořád jsem se na něj totiž ještě nedávno těšil, bohužel jsou ale Úhoři mají nabito příliš blbý film na to aby byli zábavný a málo zábavný film na to aby byli zábavně blbým filmem. Kaiserovi, oboum Hádkům, Vyorálkovi a Holubářovi ale děkuju.... jejich správná chemie je na tom filmu nejlepší! () (méně) (více)

Big Bear

Pane Bože, jejkote mankote Michálku.... Co jsi to měl za pocit ohrožení, že jsi musel točit tuhle kravinu o paramilitární skupině ? Na jaké rozbité skleničce jsi uklouzl a řachl se do hlavy bez cyklohelmy ? Tohle točil režisér Zapomenutého světla a Sekala??? !!! Co to mělo být? Parta ,,urňáků'' do jednoho hrála skvěle, problém byl ale asi v tom, že tuhle roli zkrátka vůbec neměli brát. Herec by měl mít také nějakou čest... Po tomhle už musí logicky následovat jen reklama na Arginmax nebo inkontinenční pleny... A jestli jsem něco nechtěl opravdu vidět a to nikdy (a to jsem si k filmu zrovna přinesl večeři), je Lábusova holá řiť s vytahanými varlaty u kolen (dámy jistě prominou tento spioler) a Ruppertovy slinty ve stylu Vesničky střediskové a ,,máme tady slintavku''... Už delší dobu si kladu otázku co se to stalo s českou komedií, ale ty mé verdikty z loňska asi ještě přehodnotím, protože ten střemhlavý pád koukám trvá a je to horší a horší.... Hvězda za snahu těch pěti z paramilitární skupiny obyvatelstva... Bože a pak a ještě na konci ten vztyčený ukazovák...tvl... ne to ne... ! * ()

mchnk

Nevtipná komedie, nezáživné drama, zoufalé krimi a parodie na thriller. Naprostý nesoulad žánrů, prapodivný vývoj, slepenec jakýchsi představ o zábavě uměle vymodelované pětice samozvaných ochránců kdo ví čeho, možná svých prázdných životů, jejichž motiv zůstává nevyřčen a spousta, ve finále zbytečných, postav, které sice mohly příběhu dodat něco z předurčených žánrů (Lábus - drama), ale nestalo se. Zbytečný film plný vulgarismů, jehož zápletka se vejde do 30. minut. [Kino Citadela - Litvínov] ()

Filmmaniak

Film s nesmyslným a nesoudržným dějem plným bizarních náhod a chyb v kontinuitě, natolik scenáristicky i dramaturgicky rozpadlý a nekonzistentní, že v něm nejenže nelze obhájit smysl leckterých (mnohdy značně bizarních a nepochopitelných) pasáží, ale ani není možné rozklíčovat motivace a chování naprosté většiny postav, a to nejen v rámci celého filmu, ale často ani v rámci jednotlivých scén. Údajná černá komedie navíc vůbec není vtipná (a dokonce ani úsměvná nebo legrační), neb neobsahuje jediný vtip (slovní ani vizuální) a jejím zdrojem humoru se zdá být pouze mluva hlavních hrdinů (značně omezená slovní zásoba + „ty vole“ za každým druhým slovem) a varlata Jiřího Lábuse v okrajové roli. Hlavní hrdinové jsou nesympatická, hloupá, vulgární a pologramotná buranská hovada, na nichž je zajímavý akorát jejich koníček spočívající v ilegální a tím pádem trestné činnosti, při níž (místy i dost násilně) ubližují náhodným lidem (bez jakékoli komediální stylizace). Přesto se film marně snaží o to, aby jim diváci fandili, vybudovali si k nim pozitivní vztah a později s nimi i soucítili a strachovali se o ně, což se katastrofálně míjí účinkem. Celé se to navíc děje s absencí byť náznaku morálky, postavy se soustavně dopouštějí činů, které nevyvolávají žádnou odpovídající reakci (hrdiny filmu za jejich činnost nikdy nikdo nenahlásí, žádná z postav se v průběhu filmu nepolepší, když někdo poruší slib, tak se to přejde bez odezvy, když někdo někoho podvede a dotyčný mu na to přijde, tak podvodníka namísto trestu přibere do party) a film naopak své ideově pomatené postavy oslavuje a alibisticky ospravedlňuje jejich protizákonné jednání tím, že jim jako cíle vybírá různé pytláky či podlé bohaté podnikatele, které následně prezentuje jako „to větší zlo“, vedle nějž mají být hlavní hrdinové viděni jako ti dobří, co bojují za lepší svět. Závěrečný titulek oznamující, že podle výroční zprávy BIS vznikají na území ČR paramilitární skupiny, má zřejmě vyvolat v divácích dojem, že obsah filmu má cosi společného se skutečnými událostmi a s aktuální situací v Česku, přestože se celý odehrává mimo jakoukoli uvěřitelnou realitu. ()

Slarque

Od včerejška se mi to v hlavě nijak nesrovnalo a stále nevím, co si mám o tomto díle myslet. Sem tam se sice objevil náznak, že je to myšlené jako komedie, ale k smíchu to ani v těchto momentech nebylo. Zbytek bylo jen sledování sestavy výborných herců, kteří se ocitli v něčem, co nemá hlavu ani patu, a s tím nic nenadělali. Při váhání mezi jednou a dvěma hvězdičkami, jsem přihlédl k pěkným obrázkům Martina Štrby, ale jinak to byla fakt bída (30%). ()