poster

Úhoři mají nabito

Komedie

Česko, 2019, 101 min

Zajímavosti k filmu (7)

  • - Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v extrémně parném létě bylo snesitelnější. I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo. (Zdroj: Falcon)

  • - Během natáčení měli kostyméři k dispozici celkem 11 uniforem URNY, některé části byly od České zbrojovky a některé dodali kaskadéři. Jde o originální uniformy. (Zdroj: Falcon)

  • - Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů. Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký ateliér“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky. Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě. (Zdroj: Falcon)

  • - Matěj Hádek se na svou roli připravoval mj. na střelnici pod vedením zástupce České zbrojovky. (Zdroj: ČSFD.cz)

  • - Film Úhoři mají nabito podpořil Státní fond kinematografie. (Zdroj: ČSFD.cz)

  • - Do malých rolí režisér Vladimír Michálek obsadil místní herce z místních divadel. (Zdroj: ČSFD.cz)

  • - Vladimír Michálek s Petrem Pýchou pracovali na scénáři přes 3 roky. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace