• Austrálie

Scénografie:

Debbie DeVilla

Kostýmy:

Cynthia Flynt

Veľmi dobre a zaujímavo rozohraný film, kde alfou a omegou je ten „rozhovor“, v podstate (zdanlivo) rozložený na tri časti. Zaujímavo koncipovaný rozhovor o viere, o spáse a o ďalších veciach. Nejako ma to chytilo a to prepojenie príbehu Paula s daným „rozhovorom“ nebol zlý. Avšak ten záver mi príde trošku nedopracovaným – odpustenie a prepojenie drobných vecí síce nie je zlé, ale čakal som ešte niečo navyše. Ešte raz – podľa mňa základný koncept nie je zlý a k filmu a hlavne k „rozhovoru“ sa ešte vrátim. Osobné hodnotenie: 77% (***) (3.9.2019)

• rigby

Silná konverzačka s bohem. Hlavní hrdina má v očích utrpení snad celého světa. A přitom tu řeší jen ženskou. Nečekal jsem až takovou nudu a ve všech směrech nepovedený film tvářící se jako veledílo.(1.2.2019)

Tak moment, zde se shoduji s první části kritiky Hygyenika ke snímku, ale zcela nesouhlasím s jeho druhou částí. Ano, jsem mimo jiné také historička a filozofka. Svou víru mám v srdci a nehledám ji u církve. Přesto si plně ponechávám pesimisticko-realistický pohled na svět, ale jsem schopna díky sebevzdělávání a touze po vědění se na mnoho věcí podívat z mnoha stran, a to objektivně a konstruktivně... Kde je tedy chyba v hodnocení/kritikách tohoto snímku? U prostého faktu, že nikdo z nich patrně nezná důvod tzv. Války na Nebesích, Svržení Archanděla archandělů Lucifera spolu s třetinou andělů, kteří se postavili Bohu kvůli Nejvyššímu Božímu zákonu, který zní: "Každý živý tvor mající vědomí sebe sama, a jenž proto byl obdařen tím nejcennějším darem - Duchem (duší), bude skrze své životy učit růst, učit se, dokud nedosáhne Nejvyššího vědomí (synonyma: Osvícení, Nanebevstoupení, Spojení s Bohem, vstoupení do Království Boží, atd..), kdy bude schopen osvobodit se od hmoty a hmotného světa. A proto je každému takovému tvoru, jenž je dílem mým, dán dar Svobodné vůle. Činy a skutky jenž vykoná a kterých se dopustí, budou vždy jen a pouze na jeho svobodné vůli. A to je zákon, který ani já, Ten který jsem, nikdy nepřekročím ani svou všemohoucí silou. A proto jej nepřekročí ten Nejnižší a ani ten Nejvyšší z vás, které jsem ze sebe stvořil!"... Lucifer(Světlonoš/ka), neb jak známo, všechny duchovní bytosti byly Bohem stvořené jako bezpohlavní, vyčetl Bohu tento zákon s tím, že takto se všechny Duchem obdařené bytosti v celém vesmíru budou moci obrátit ke Stvořiteli zády a sami sebe začít považovat za bohy.. Odpovědí mu bylo, že z něj a jím stvořeného Ducha, bude úkolem nalézti vlastní cestu skrze životy, učení a růst jeho k tomu, aby tak mohl nakonec nalézt Pravdu a povznésti sebe sama... S tím se Lucifer nespokojil, tak jako mnoho jiných serafínů a cherubínů, jenž se vzepřeli tomuto zákonu a tím i Bohu. Byli sraženi a ztrestání trestem tím, že chtějí-li opět dosáhnout Odpuštění a Povznesení, musí rovněž nalézti vnitřní cestu... Namísto toho se přes veškerou lásku k Bohu Lucifer ještě více zatvrdil a rozhodl se prokázat Boží omyl... Vyslal jemu podřízené do všech koutů, aby Duchem obdařeným bytostem našeptávali slova, kterými mohou zvrátit jejich svobodnou vůli a přimět je tak jednat podle vůle jejich... Bude-li postaveno vedle sebe 1.000 vrahů, z nichž 100 bude tvrdit, že je k tomu činu navedly Temné duchovní síly a hlasy, bude z nich 98 lhát. Jsou však proto ti 2 zbývající nevinnými? Nikoli! I kdyby jim v hlavě na bubny hráli a do uší křičeli našeptávači, měli stále svobodnou vůli a tím i konečnou volbu! Pakliže by ji využili, žádného činu by se nedopustili, neboť by zvítězil jejich Duch spolu s Nejvyšším Božím zákonem, a našeptávači by museli táhnout jinam... Každý z nás, každá bytost vědomá si sebe sama a tím mající duši, má rovněž jedinečné a konečné právo nad každým svým rozhodnutím! Jak s tímto právem naloží, jest již věcí každého jedince samotného... A přesně to nám také do značné míry tento snímek jako připomenutí přináší! 80% a 4 hvězdy.(10.5.2019)

SPOILER! Nie som si istý, či pán Perry Lang točil IwG ako kresťanský film. Mám dojem, že ho tak veľmi chcel urobiť prijateľným aj pre ateistov, až sa stal deistickým. V zmysle, že človeka stvoril Boh a načúva mu, ale prúsery si narobili ľudia sami a oni majú plne v rukách ich aj vyriešiť, čo nie je celkom pravda. Hoci film vyznieva protestantsky, prrekvapivo uprednostní skutky pred samotnou vierou a umenšuje vplyv Boha, ale hlavne diabla, na ľudské životy.(21.1.2019)

Podepisuji se pod to, co napsal hygienik. Lépe se to asi vyjádřit nedá. 70%(22.1.2019)