Michel (TV seriál)

Animovaný

Francie, 2012, 26x11 min

Dewi Noiry

Dewi Noiry

Viděno v rámci studia Kamarád. Zajímavé je, že tříletému synkovi na pohádce není nic, ale vůbec nic divné. Nadšeně ji přijímá. Sociologicky zajímavé, protože na pohádce, z pohledu dospělého člověka, není normálního absolutně nic. A přitom baví. Každopádně nevěřím, že autoři byli při smyslech, alespoň těch, které považuje společnost za normu.(28.5.2017)

Úplně náhodou jsem zahlédl jeden díl, protože dcera kouká na Studio Kamarád - tohle musel vymyslet nějakej totálně sjetej úchyl nebo naopak totálně geniální učitel filozofie. "Micheli, máš pravdu, neměl bych jíst párek, když je na světě tolik hladovějících Švédů!" - get rekt! 😂(20.5.2017)

Ze začátku jsem nechápal a v hlavě mi naskakovalo slovní spojení Francie-politická korektnost-vymývání mozku dětem, ale pak jsem do toho pronikl a naopak ocenil lehkou antikorektnost. Správně ujeté, jak to mám rád. Co z toho mají děti netuším, koukají, ale nemluví. :-)(16.7.2017)

Absurdně dadaistická deadpan nálož, která ukazuje, že být normální je nesmysl, přičemž ideálním zhmotněním tohoto principu je všemi oblíbený titulní hrdina - kvákající malý zelený chlupáč se čtyřma očima, který tuze rád baští boty a holuby. You know, for kids.(9.2.2016)

"A ten Michel má styl !!" Dá, dá, dá..;)(7.10.2017)