Série(3) / Epizody(18)

Dokumentárna séria o industriálnych stavbách Slovenska. (RTVS)

PatoP

Ja som z tohto dokumentu dosť sklamaný. Očakával som viac informácií o tom, prečo vznikli tieto stavby, ako počas svojej existencie fungovali, kedy a prečo zanikli. Namiesto toho som sa dozvedel všetky možné omáčky, iba nie to najdôležitejšie. Bohužiaľ, potenciál takýchto dokumentov ostal v tomto prípade nevyužitý. Alebo je to spôsobené novým pohľadom mladých dokumentaristov? Možno áno, no mne tento pohľad veľmi nesedí, nedokáže vo mne vyvolať záujem. ()

pepo

Budujeme Slovensko je záslužný projekt a je veľmi dobre, že si jeho časť môžeme vychutnať v kinách. Nejde o žiadnu mustru, každá časť má výrazné autorské uchopenie a dĺžka je akurát. Samozrejme sa tu nájde aj množstvo vecí, ktoré sa dajú nemilosrdne vytknúť, no ako exkurzia do sveta, ktorý väčšina z vás nepozná ide o príjemný počin. Kvalitatívne ide o výnimočne jednotný výber, takže každý si určite nájde to svoje. A doma pred telkou všetky tie umierajúce relikty svojej doby nebudú pôsobiť tak honosne. 7/10 ()

corona

Trocha nešťastne zvolená forma, príliš málo informácií o vzniku, činnosti a ukončení činnosti jednotlivých závodov.. Biednu informačnú hodnotu  zachraňuje pár bývalých zamestnancov. Pri tak krátkej stopáži sa ale, netuším prečo, venuje neprimerane veľa priestoru parkuristom a urbexákom, ktorí naozaj nemajú čo k téme povedať a zvedavý divák si po skončení musí dohľadať informácie na internete. ()