Série(3) / Epizody(18)

Dokumentárna séria o industriálnych stavbách Slovenska. (RTVS)

corona

Trocha nešťastne zvolená forma, príliš málo informácií o vzniku, činnosti a ukončení činnosti jednotlivých závodov.. Biednu informačnú hodnotu  zachraňuje pár bývalých zamestnancov. Pri tak krátkej stopáži sa ale, netuším prečo, venuje neprimerane veľa priestoru parkuristom a urbexákom, ktorí naozaj nemajú čo k téme povedať a zvedavý divák si po skončení musí dohľadať informácie na internete. ()

pepo

Budujeme Slovensko je záslužný projekt a je veľmi dobre, že si jeho časť môžeme vychutnať v kinách. Nejde o žiadnu mustru, každá časť má výrazné autorské uchopenie a dĺžka je akurát. Samozrejme sa tu nájde aj množstvo vecí, ktoré sa dajú nemilosrdne vytknúť, no ako exkurzia do sveta, ktorý väčšina z vás nepozná ide o príjemný počin. Kvalitatívne ide o výnimočne jednotný výber, takže každý si určite nájde to svoje. A doma pred telkou všetky tie umierajúce relikty svojej doby nebudú pôsobiť tak honosne. 7/10 ()

PatoP

Ja som z tohto dokumentu dosť sklamaný. Očakával som viac informácií o tom, prečo vznikli tieto stavby, ako počas svojej existencie fungovali, kedy a prečo zanikli. Namiesto toho som sa dozvedel všetky možné omáčky, iba nie to najdôležitejšie. Bohužiaľ, potenciál takýchto dokumentov ostal v tomto prípade nevyužitý. Alebo je to spôsobené novým pohľadom mladých dokumentaristov? Možno áno, no mne tento pohľad veľmi nesedí, nedokáže vo mne vyvolať záujem. ()