silentname

"Don’t Go" by možno aj fungovalo, no mám trošku pocit, že film podáva mnohé scénky úplne rozhádzané, aby nechával divákov vo viac tajomnej atmosfére. Nechce prezrádzať všetko hneď naraz, no neviem či to bolo úplne najlepšie rozhodnutie. Vieme, že niektoré veci sa nám vo filme odhalia neskôr, no na druhú stranu by sme možno trošku potrebovali, aby sme si to vedeli nejako rozumnejšie prepojiť. Zisťujeme, že keď sa Ben dostáva do momentu budovania hradu z piesku, tak niektoré veci môže meniť. Prípadne niektoré veci odtiaľ môže priniesť. Len nevie prečo nemôže svoju dcéru odtiaľ odniesť a zachrániť ju. Vysvetlenie ku koncu je veľmi poetické a buď to človeku sadne alebo nie. Ja neviem ako sa mám na to dívať, lebo osobne mám pocit, že to nabáda k niečomu o čom čo nechcem moc premýšľať. Ale to nechajme stranou. Osobne najväčší problém s týmto filmom ale mám, že je celkom nudný a nevie veľmi dobre budovať atmosféru. Chce to nechávať tajomnejšie, no reálne nám to nič nehovorí. A reálne ani nemáme moc záujem čakať na to, kedy nám to film vysvetlí. A to je dosť problém. Ku koncu už nevieme čo sa deje a pôsobí to absolútne rozhádzané. Celkovo nechcem hovoriť asi ani viac, lebo by som musel zachádzať do detailov a spoilerov, a to robím nerád. Najmä ak nemám pocit, že to nutne musím povedať. Takže to tu uzavriem a osobne poviem, že je to film, ktorý moc nikomu nedá. Ak ste zvedaví, možno to má pár dobrých momentiek, no ako celok to pre mňa nefunguje. Viac som sa nudil, než bavil. Hodnotenie: C ()