Johnny Párátko

• Itálie Johnny Stecchino

Všechno to začne na večírku, kde se Dante náhodou objeví. Hubený mladý muž, ne právě nejpohlednější, ale se zlatým srdcem, se nesměle přiblíží k několika krásným ženám. Jenže jako vždycky, Dante je odsouzen k neúspěchu. Nešťastník opustí party a při přechodu přes silnici ho srazí nepozorný řidič v drahém automobilu. Z řidiče se vyklube elegantní krásná žena, která mu pomůže na nohy. Dřív, než se na ni Dante stačí lépe podívat, neznámá krasavice mu omdlévá v náručí. A tak začíná úsměvná aféra mezi Marií - bohatou a tajemnou ženou a Dantem - řidičem autobusu pro retardované děti... (Intersonic)

Radyo

Komedie, u níž se člověk nesměje prostě není komedií. A pitvořící se Benigni to ještě spíše shazuje dolů. ()

Renton

Dojemný a ztřeštěný film. Krásně politováni hodný Roberto Benigni ve dvojroli, kde na jednu stranu "klasicky" exceluje (Dante), ovšem na druhou stranu je slabší (Johnny). Snímek určitě pobaví, ale mohl být kratší. Úvod a poté scény s "lékem na cukrovku" jsou ovšem výtečné.. ()

Pohrobek

Vždycky jsem si myslel, že Benigni neví, co je to vkus. A tomuhle filmu asi psal scénář ten retardovaný idiot Lilo. Pokud ale proti sobě postavím scénky, které byly jenom trapné, a ty, jejichž blbosti jsem se zasmál, na silnější dvě hvězdičky to ještě má. ()

Jossie

Docela milá oddechovka ve stylu komedií s Pierrem Richardem. Nesmějete se sice z plných plic, ale rozhodně se usmíváte. ()

Skejpr

1* navíc za scénu popravy na záchodě. Není to nic třeskutého, ale je to příjemná oddechovka a hlavně docela stylově natočené... ()

3DD!3 odpad!

Nedokoukal jsem to. Já vím, ale prostě jsem to nemohl vydržet. Katastrofa. Hrůza. Určitě jsou i horší filmy, ale já si žádný nevybavuju. ()

Anderton

Znova musím zopakovať, že naše televízie sú už natoľko komerčné, že na komédie, akým je napríklad Johny Páratko už v nich nikdy nenarazíme. Na takej JOJ Plus by to mohol byť film dokonca na prime time. Film som videl až po Monštre, takže som nebol až tak nadšený, ale na druhej strane vznikol ešte pred ním a Begnini sa režisérsky iba rozbiehal. Nepotešil ma koniec, veľmi by som mu to šťastie doprial navždy. ()

Martin741

Reziser Roberto Benigni /Mimo Zakon, Noc na Zemi, Asterix a Obelix -Detritus/ natocil celkom sympaticky film o soferovi autobusu. nema stastie v zivote, ale spozna krasnu babu. Film ma dobre tempo, dialogy a talianske realie potesia. Roberto Benigni je pred aj za kamerou a Sal Borgese /Suda a Licha, Kdo Najde pritele, najde poklad/ odviedol dobru pracu. 69 % ()

ic

Dosti rozporuplný film s mnoha velmi dobrými vtipy, ale založený hlavně na dvousmyslech, je tedy jen na vás, jestli se vám líbí tento druh humoru, pokud ano, tak si rozhodně čas udělejte. Hlavním problémem je ale začátek... prvních zhruba 40 minut nestojí za nic, film je zajímavější až od momentu, kdy Dante přijede do Palerma, do té doby jsem se hodně nudil a chápu, že mnohé to musí zákonitě odradit. Pokud se však díváte jen na ten zbytek, tak jsou to 3*, jinak jen 2. ()

Juto

Dante je jednoduchý a dobrosrdečný muž, ktorý rád riadi školský autobus pre skupinu mentálne postihnutých detí. Jeho život však nie je práve veľkolepý, keďže žije sám, nemá priateľku zdá sa, že má len jedného kamaráta, jedno z postihnutých detí, s ktorým si rád občas ukradne banány. Kým sa zoznámi s Máriou krásnou a bohatou dámou. Zdá sa, že sa do neho bezhlavo zaľúbila a čoskoro ho pozve do svojej gigantickej vily v Palerme na Sicílii. Čo však nevie, je súčasťou zlého sprisahania. Vyzerá úplne rovnako ako Mariin gangsterský manžel Johnny Špáradlo, ktorého život je vo veľkom ohrození, pretože zvyšok zločineckých syndikátov chce, aby bol mŕtvy. Aby ste tento film naplno ocenili, myslím, že musíte byť pripravení na tento druh humoru. Všetko mi to pripadá ako groteska a pochybujem, že sa to každému taky humor páči. Mne osobne sa to na tomto filme páčilo. 6/10 ()

dANo

Absolútne trápna komédia s Robertom Benignim... Málo zábavné a miestami je to až dosť nudné. Benigni proste exceloval v Mimo zákon a tu už sa snažil dosť zbytočne. ()

fedoo

Ak máte radi šialený humor, nedajte sa zmiasť nízkim hodnotením. Jednoznačne odporúčam pozrieť a vydržať do konca. ()

Navaran

Tenhle film jsme viděli celá rodina, když mi bylo asi 10 nebo 11 a všichni jej úspěšně zapomněli, jen já si ho pamatovala dokonale..... tři roky jsem to vždy vytasila, a dohledávání názvu bylo ještě složitější, jelikož jsem si sice pamatovala film, ale nevěděla jsem, kdo tam hrál, z jaké země ten film byl. Před týdnem jsem to vyzjistila, proto mi promiňtě mé tři hvězdičky. Ve srovnání s ostatními filmy, které jsem já sama hodnotila na tři hvězdičky, je tento film odpad, jenomže já si je prostě z těhto důvodů nemůžu odpustit ;-) ()