Ramanam

Dle mého nejlepší díl, který se zaměřuje na výslech prominentního vězně a velmi mnoho podivně děsivých věcí, jenž se přitom dějí všem zúčastněným. Zde, jako i jinde platí, že neviděnné, ale velmi citělně vnímané napětí, strach, neznámo, děsy a běsy spojené s nadpřirozenem mají největší sílu, když nad nimi nemáme vůbec žádnou kontrolu, nedokážeme je pojmenovat a zařadit a jsou tak pro nás velkou neznámou. Po zhmotnění jsou rovněž děsivé a zlověstné, ovšem pro naše vnímání lépe uchopitelné, čímž ztrácí sílu. Atmosféra se dala krájet. Já byl plně vnořen do příběhu a nic jiného nevnímal. Přesně takto si představuji výborně odvedenou filmařinu, ať jde o jakýkoliv žánr. Jasná pětihvězda. ()

MickeyStuma

Druhá část přirozeně pokračuje tam, kde předchozí první skončila. Poznáváme onoho vězně a snahu věznitelů pomocí mučenění z něj dostat informace. Temná atmosféra o něco zesílila důraz děsivosti a hnusu. Pomáhá tomu nejen prostředí, ale i kamera využívající i obraz z kamery průmyslové. Že by odkaz na žánr found footage? Nida se zúčastňuje výslechu a začnou se dít věci nedajíc se nějak rozumně vysvětlit. Podivné události kolem vězně a jeho chování se jí dotýkají víc, než si myslí. Závěrečný vězňův úsměv jakoby odkazoval na jinou neodolatelnou postavu a tím je Hannibal Lecter. Ale je to jen domněnka. Druhá část tedy pokračuje ve své koncepci šokovat a nikterak v ničem nezaškobrtává. ()