poster

Ghúl (TV seriál)

 • Indie

  Ghoul

Drama / Fantasy / Horor

Indie, 2018, 2 h 19 min (Minutáž: 44–50 min)

Režie:

Patrick Graham

Scénář:

Patrick Graham

Střih:

Nitin Baid

Scénografie:

Vintee Bansal, Tiya Tejpal, Siddhima Dubey (set dekoratér)

Kostýmy:

Shruti Kapoor
(další profese)
 • Psychor
  ****

  Ghoulové se po několika letech konečně dočkali rehabilitace svého jména, jelikož počínaje rokem 2015, kdy nám kaskadér Jákl představil své památné hororové fiasko, nedokázaly tyto démonické stvůry z arabského folklóru vystrašit ani malé dítě. Indická minisérie, pod kterou je coby producent podepsán i Jason Blum, si zakládá na pozvolném budování napětí a vycizelované klaustrofobické atmosféře. Úvodní epizoda (4*) představuje jakýsi hororový předvoj, ve kterém se divák blíže seznamuje s postavami a poznává zákonitosti dystopického světa blízké budoucnosti. Pomalu začínáme cítit přítomnost zlověstné vibrace, která se naplno rozezvučí v části druhé (5-*), jež považuji za předčasný hororový vrchol série - velmi ponurý a s vítaným nádechem paranoie. Naopak závěrečná epizoda (3+*) je spíše akčně-krvavého rázu a nevyvaruje se drobných scénáristických zakolísání. Mile mě však překvapil výkon Radhiky Apte, která zde doslova exceluje a dává tak zcela zapomenout na své lehce afektované herectví z předloňské Phobie. Jakožto zdejší hororový expert uděluji seriálu Ghoul čtyři hvězdy a doporučuji ho ke zhlédnutí každému opravdovému fanouškovi žánru.(25.8.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Indové když chtějí, tak vskutku umí hezky zabodovat. Jejich tří-dílná mini série bude letos patřit k tomu lepšímu. Děj se odehrává v blízké budoucnosti a je celý situován ve věznici, kde drží 12 muslimských teroristů, kteří jsou zde mučeni a vyslýcháni. Vše se změní po příchodu 13 vězně, toho nejhledanějšího a hlavní otázkou však je, jestli je vůbec člověkem. První dva díly jsou lehce pomalejší a spíše seznamovací, ale ten závěrečný neskutečně vygraduje a tam už není nouze o krev, zvraty, tajuplnou atmosféru, napětí a vynikající finále. Dost dobrý. Finish the Task, Make them realise and accept the Guilt, Eat the flesh. 80%(30.8.2018)

 • JohnCZ
  ***

  Vlastně je docela škoda toho fantasy elementu. Protože zejména první epizoda jako náhled do indické dystopické budoucnosti je super a mnohými vytýkaná zdlouhavost mi vůbec nevadila. Škoda, že je to nakonec tak nekonzistentní. Druhý díl je klasický horor a finále je zase akční thriller. Zajímavě rozjetá atmoférická minisérie se nakonec zvrhává v přímočarou vyvražďovačku, která je sice v rámci žánru slušná, ale imo to klidně mělo na víc.(5.1.2019)

 • ricci.s
  ****

  Zmákol som to na jeden šup. Vynikajúca väzenská hororová záležitosť o vypočúvaní nebezpečného teroristu, ktorý nie je človek, takže sa chudáci vojačikovia majú na čo tešiť. V tomto prípade mi až tak nevadil ani pomalší rozbeh v prvej časti, lebo seriál dal už aj tam pocítiť, že k niečomu poriadnemu príde. V druhej časti nasledujú prvé zjavenia a obete, záverečná je zase viac o akcii. Kto to má rád atmosféricky, démonicky, a obľubuje občasné šoky, sadne mu najskôr najviac prostredný diel, kto to má radšej krvavo... ktorý asi? Moje hodnotenie by bolo 3, 5, 5. Chcem ďalšiu sériu!!!(27.8.2018)

 • dubinak
  ***

  Tak tohle překvapivě nebyl můj cup of tea, protože já a horory z vojenského prostředí, to mě netankuje. První díl byl vyloženě o ničem, sloužil pouze na seznámení se zdejším politickým systémem a hlavní hrdinkou. V druhém díle bych očekávala, že se stane nějaký větší zvrat, ovšem stále se spíš jen tak napíná na díl poslední. Který byl pro mě však nejlepším zážitkem a to jak z akční stránky, tak z gore i hororové. Ovšem to je pro mě prostě málo. Nevidím důvod, proč z tohoto musel být miniseriál. Za mě pěkné tři a ještě chválím hudbu, ale to velké počáteční nadšení ze strany diváků úplně nesdílím.(11.9.2018)