Ghúl (TV seriál)

• Indie

Ghoul

Drama / Fantasy / Horor

Indie, 2018, 2 h 19 min (Minutáž: 44–50 min)

Patrick Graham

Patrick Graham

Nitin Baid

Scénografie:

Vintee Bansal, Tiya Tejpal, Siddhima Dubey (set dekoratér)

Kostýmy:

Shruti Kapoor

Indický 3 dílný kraťas o kletbě, která přivolá Ghúla, aby se pomstil za svého vyvolavatele. Příběh se zaměřuje na věznici pro teroristy, do které přijede nejhledanější vůdce teroristů v Indii, jenže už to dávno není člověk a jatka můžou začít. Výsledný dojem je hlavně díky výbornému 3. dílu skvělý, atmosféra vygradovala a o krev a vraždy nebylo nouze, stejně tak finální zvrat a hrátky s Ghúlovými schopnostmi byly využity naplno, což je velké plus. Do karet hraje i promyšlená interakce jednotlivých postav a solidní, temné a špinavé vězeňské prostředí. Co vidím jako menší mínus, že první 2 díly byly až moc roztahané a myslím, že by se to do jednoho dílu vešlo bohatě, ale poslední epizoda už jede naštěstí naplno a z průměru udělala lehký nadprůměr, který určitě stojí za pozornost. Dusná, krvavá a neustávající akce s výborným zakončením, lepší 3*.(20.5.2020)

Vlastně je docela škoda toho fantasy elementu. Protože zejména první epizoda jako náhled do indické dystopické budoucnosti je super a mnohými vytýkaná zdlouhavost mi vůbec nevadila. Škoda, že je to nakonec tak nekonzistentní. Druhý díl je klasický horor a finále je zase akční thriller. Zajímavě rozjetá atmoférická minisérie se nakonec zvrhává v přímočarou vyvražďovačku, která je sice v rámci žánru slušná, ale imo to klidně mělo na víc.(5.1.2019)

Zmákol som to na jeden šup. Vynikajúca väzenská hororová záležitosť o vypočúvaní nebezpečného teroristu, ktorý nie je človek, takže sa chudáci vojačikovia majú na čo tešiť. V tomto prípade mi až tak nevadil ani pomalší rozbeh v prvej časti, lebo seriál dal už aj tam pocítiť, že k niečomu poriadnemu príde. V druhej časti nasledujú prvé zjavenia a obete, záverečná je zase viac o akcii. Kto to má rád atmosféricky, démonicky, a obľubuje občasné šoky, sadne mu najskôr najviac prostredný diel, kto to má radšej krvavo... ktorý asi? Moje hodnotenie by bolo 3, 5, 5. Chcem ďalšiu sériu!!!(27.8.2018)

Krutodrsná agentka Tancošová, co střelila fotra na orgány, a mimořádně mantákovité speciální komando Chandžaforce potírají v base v dystopickém Mindžapúru arabskou mykologii. A já musím přeqapivě konstatovat, že Khul more! není až takový přiblblý výtěr z bombajské žumpy jako obvykle. Žádná pandžábská diskotéka uprostřed toho džinoběsnění, všichni aktéři se jako totální čuráci chovají jen místy a ten démonický mazlík sice trochu paroduje Krvavou Aranku, nicméně rozhodně nežere jen mrtvé psy. Nebýt toho ukrutně natahovaného, prázdného honění vlastních ocasů bez džinovy pomocné pařáty v oprýskaných holochodbách a pár do očí blijících scénáristických kokotlapsů, asi bych i přihodil nějaký ten měděný okap navíc, protože u několika scének jsem si úplně zapomínal hlídat barevné kovy.(27.1.2021)

Sledování tohoto seriálu se dá přirovnat k jízdě na horské dráze. První díl na vás už od začátku dýchne hodně deep atmosféru, což je podle mého přesně to, proč si většina konzumentů tento seroš pustila. Nicméně to je asi největší pozitivum první části. Ta měla navnadit na následné pokračovaní a leccos nakreslit, což se stalo, ale některé mohla odradit od dalšího sledování malou akčností. Když jste se přelouskali ke druhé části, muselo to být pro vás příjemné překvapení. Druhá část měla přísný ráz a hodně bavila. To je asi hlavní důvod, proč toto dílo vychvaluji. Spolu s temnou atmoškou a celkem i hustými postavami to mělo náběh na zajímavý příběh. Jak už to občas bývá, konečná část zasazena do posledního, třetího dílu zase tolik radosti nepřinesla. Nechci tady úplně spoilerovat, a tak jen upustím hodnocení a rozhodně doporučím dám tomuto výtvoru Indické sekce Netflixu šanci. 75%.(29.8.2018)