Fotbalový talent (TV seriál)

All American

Drama / Sportovní

USA, 2018–2020, 33 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

April Blair

Blake Neely

Daniel Ezra, Samantha Logan, Michael Evans Behling, Taye Diggs, Bre-Z, Greta Onieogou, Cody Christian, Karimah Westbrook, Monet Mazur, Jalyn Hall, Hunter Clowdus, Chelsea Tavares, Demetrius Shipp Jr., Da'Vinchi, Spence Moore II, Kareem J. Grimes, Chad L. Coleman, Jordan Belfi, Casper Van Dien, Asjha Cooper, GeffriMaya, Emily Levine, Jay Reeves, Elvis Nolasco, Mitchell Edwards, Brent Jennings, Lahmard J. Tate, Judith Scott, Corey Reynolds, Wolé Parks, Dina Meyer, Michelle Hayden, James Black, Briana Lane, Danielle Campbell, George McDaniel, Cirroc Lofton, Chase Kim, Tony Curtis Blondell, Iman Karram, Judy Kain, Eion Bailey, Annie Thurman, Chris Conner, Bart Johnson, Matt Medrano, Mike Dolphy, Rigo Sanchez, Janeshia Adams-Ginyard, Bayley Corman, Friday Chamberlain, Amelia Morck, Antoine Harris, Paige McGarvin, Kendall Joy Hall, Niatia 'Lil Mama' Kirkland, Kayla Smith, Michael Wayne Williams, Mikelen Walker, Doreen Calderon, Scot Ruggles, Olivia Rose Keegan, Lil' Fizz, Nicole Pulliam, April Parker-Jones, Anna Lore, Kevin Phillips, Sundra Oakley, Kellee Stewart, Anisha Adusumilli, Rob Evors, Jeff Galfer, Thomas Q. Jones, Rachael Markarian, Taja V. Simpson, Darin Toonder, Erica Peeples, Christina Webber, Alexis Fields

Guilty pleasure par excellence, jehoz scenaristi dokazi na plochu par epizod vtesnat temata incestu, gangoveho nasili, drogove zavislosti, coming outu, nevery, dopingu, tridnich rozdilu. a kdovi ceho jeste. Jen s americkym fotbalem a realitou to nema vubec, ale vubec nic spolecneho.(5.6.2019)

na to že to má být o americkym fotbale tak je ho tam zatraceně málo.(21.4.2020)

"I'LL WORRY ABOUT CRENSHAW. YOU WORRY ABOUT YOU, AIGHT?" --------- Beverly Hills 90210 v černošskom prevedení s prímesou amerického futbalu a gangsterčiny ulíc južného LA, Crenshaw reprezent. Hoci ma prvých desať epizód nesmierne bavilo, zvyšných šesť bol celkom problém dopozerať, keďže som si začal uvedomovať, že s drobnými obmenami je to stále o tom istom a až príliš repetetívne. Typické sračkovské sociálne trable à la pohádame sa, udobríme sa, pohádame sa, udobríme sa, 16 ep. v kuse... Atmosféra strednej školy, futbalu či gangsterčiny je prakticky neexistujúca. Postavy sú jednoliate, každý tu má najčistejšie a najlepšie úmysly a aj ten sebemenší "záporák" je tu vlastne dobrák. Sociálna utópia v plnom prúde. Môžem vyzdvihnúť relatívne dobre spracované zápasy, čo býva v týchto seriáloch dosť frekventovaný problém, a preto tam takmer vôbec nebývajú (napr. Blue Mountain State či Ballers). Na druhú sériu zvysoka kašlem, tie ich prihlúple problémy prvého sveta mi už lezú krkom. Obligátne som z nej však musel zhliadnuť prvú epizódu, pretože ten pocit, že si bol s jedným z hercov strieskaný na kašu za jeho domom niekde v South Central je proste na nezaplatenie...(25.5.2020)

Velice působivý seriál,ve kterém,jde hlavně o dobře napsané postavy,je tu krásně odvyprávěn jejich chrakter,který se stále někam posouvá.Fotbalový talent už je pár dní celý zamnou zkouknutý a je jasné že bude další série,konec byl hodně otevřený 8/10(24.3.2019)

Bože, to jsou puobémy Uďo. Beverly Hills v novém kabátě, kde každý spí s každým, všichni si lžou, neustále brečí a všichni vypadají jak s časopisu. A do toho sem tam fotbal, pouliční gangy, chlast, přřestřelky,rap a nějaká ta lesba. Jako dobrý no. Zas tak úplně se nenudím. 65%(20.11.2019)

• - Příběh je založen na skutečném příběhu Spencera Paysingera, bývalého hráče NFL, který hrál v New York Giants, Miami Dolphins, New York Jets a Carolina Panthers. (Jamal)

• - Paradoxne skladby, podľa ktorých sú epizódy pomenované, v príslušných epizódach nezaznejú ani v jednom prípade. (Real Tom Hardy)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Los Angeles. Scény zo školy South Crenshaw High boli natáčané na škole Thomas Jefferson High School, ktorá sa, podobne ako v seriáli, nachádza v South Central. (Real Tom Hardy)