Hope se ocitne ve hře na kočku a na myš, zatímco Lizzie se snaží vše napravit. Josie si s Finchem otevřeně promluví. Pátrání Alarica, Landona a Teda přinese překvapivý výsledek. (HBO Max)

Tom10000

9.díl. Lizzie pátrá po Hope, a nakonec se s ní setká v jedné kavárně. Jak se ale brzy dozví, ve skutečnosti to Tribrydka není. Jedná se o Auroru, která provedla s Hope výměnu těla. Pravé Hope zůstává v jejím skutečném těle, trochu beznadějná, ale schopná využít dobré situace, když se s Lizzie domluví na podmínkách znovuvýměny těl. Lizzie je ochotna spolupracovat s Aurorou, ale nakonec se jí její plán zdá až moc krutý. Využije situace, a uvězní ji v mocné rakvi. V ten okamžik se střetne s pravou Hope, a chce jí zabít. Na to si ale nakonec netroufne. Chvíli máme dojem, že se Hope vrátily emoce. To je ale lež, a naše Tribrydka zcela nečekaně zlomí Lizzie vaz. Tím, jakožto čarodějka, umírá. Ovše, ne tak docela. Opět se probouzí, a to jako upírka. Náš oddíl hledá Kaleba a alfu vlkodlaků. Zdá se, že na obzoru je nový hrdina, jakýsi pokušitel temných stránek. Nakonec se ale všechny podaří zachránit. Josie je ochotna opustit město, jelikož si přeje vyslechnout radu z terapeutické skříňky. A ač se s ní, poté co se to dozví, chce vydat na cestu i Finch, dá přednost smečce. Landon, Alaric a Ted již mají své mince. Převozník jich chce ale víc, tolik, jak velké jsou nádoby. Opilý Ric a Ted porovnávají velikosti svých skleněných nádob, zatímco Landon pilně pracuje. Sice se zdá, že naděje bývalého Necromancera jsou marné, ale kluk Hope je ochoten mu dát své vlastní získané mince. Alaric ale zajde ještě dál. Najde bývalého vševědoucího egypťana. 95 procent. ()