Když zjistí, že z Malivoru možná existuje cesta ven, je Hope víc než kdy dřív odhodlaná najít cestu zpět do Mystic Falls. Alaric, který je stále v šoku ze svého odvolání z funkce ředitele, nadále pátrá po tom, co se oné tajemné noci, kdy byl zničen Malivor, vlastně přihodilo. Zatímco studenti odjíždějí na letní prázdniny, Landon se rozhodne zůstat a dohlédnout na Rafaela. MG míří do Atlanty, aby strávil prázdniny s Kalebovou rodinou. Zatímco si Lizzie užívá léto v Evropě s Caroline, Josie hledá odpovědi na otázky týkající se tajemného ascendentu, který před nimi Alaric ukrýval. (HBO Europe)

Tom10000

1.díl 2.série. Uplynulo pár měsíců. Landon se cítí šťastný, našel si novou holku Josie, s níž se cítí velmi dobře, a jejich vztah pomalu kvete. I Josie se do Landona zamilovala, a pomáhá mu s jeho bratrem, z nějž zůstal natrvalo vlkodlak. Landonovi však stále něco chybí, kus duše, o nějž někdy přišel. Lizzie se střetává s Josie pomocí magického krystalu, sama podstupuje "léčbu" osobnosti. Škola má nového ředitele, postaršího muže, jenž si slibuje disciplínu a řád. Alaric je nyní ředitelem Mystic Fallského gamnázia. Hope s bratrem lanodna bloudí temnotou Malivoru. Ven se dostane až po mnoha měsících, během nichž dosáhl vztah Hope s Landonem vrcholu - prvního polibku. To Hope vidí nerada. Rozhodne se opustit město, předtím si ale promluví s Landonem v podobě hologramu podvědomí. Ten ji přesvědčí, aby zůstala. Josie tajně hledá podrobnosti o Ascendentu, a zjistí pravdu. 85 - 90 procent. ()