Zrovna když se Hope rozhodne, že bude nejlepší opustit město, Josiein riskantní plán na uzavření portálu Malivore ji přiměje zůstat. Zatímco Alaric a Dorian odhalí znepokojivé informace o profesoru Vardemusovi, Rafael se dozví zneklidňující novinky z Landonovy budoucnosti. (HBO Europe)

Tom10000

7.díl. Landon stále neví, jestli si má zvolit Hope, či Josie. Aby se dokázali ochránit před novou stvůrou jménem Sfinx, jež jim pokládá nejrůznější hádanky, rozhodnou se josie a Landon požádat o pomoc nového řediteleSalvatorské školy. Ten jim ochotně pomůže, ale varuje před černou magií. Když má Landon nové podvědomé já, Josie potřebuje uvolnit svoji temnou stránku duše. Na radu ředitele ji strčí do trojzubce. Vytvoří tím novou mocnou sílu, jež nám zatím není známá. Nyní víme, že ředitel je ve skutečnosti "bratrem" Landona. Když se Hope dozví, že podvědomí Landona ji velmi miluje, dá si naději a promluví s Josie. Podvědomý Landon se střetne se svým bratrem a pomáhá mu oslabená Hope, jíž se chystal Landonův bratr zabít. Ten se dostává do Landona a předává mu své vědomí. Hope ho následně zabijí. Skutečný Landon se rzhodne s Rafaelem opustit město, což se nemilým způsobem dozvídají Hope a Josie. Obě je to velmi raní, více však Hope. Lizzie však drží optimistickou náladu, ačkoliv má sama problémy se Sebastianem. Alaric se vrací na post ředitele a Josie se zdá až moc klidná. 95 procent. ()