Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

(více)

Recenze (44)

honajz 

všechny recenze uživatele

I cesta může být cíl. A někdy se můžeme sebevíc snažit, a stejně musíme počkat, na osvícení, nápad, až si nás najde. A pokud jde o mimozemšťany, až si nás najdou oni. Líbí se mi, že v podstatě levně (nevím, kolik stál honorář agentky Akt X) a bez nějakých bombastických triků lze natočit zajímavý, napínavý film, se zajímavě rozjímavou atmosférou, kde mi sice pár věcí nesedělo (třeba ten kluk s marjánkou že by furt svému autistickému spolužákovi půjčoval auto i po noci v cele?, proč vyšetřovatelé nezhaftli mladého matematika dřív, aby jim vypočítal příští místo srazu?), ale celkově nenudí, herci jsou uvěřitelní a chování postav je většinou logické, střípky se skládají jako v napínavé detektivce, a navíc to nabízí mnohá zamyšlení (dvě mé oblíbené scény - s holkou u hvězdárny a otázky lidstva; když mu profesorka řekne, že tenhle pohled zná). Snad jen Ellu Purnell bych sem necpal, sama s těma očima z ťamanských omalovánek, jak tomu říká verbal, vypadá jak odjinud, a možná by si měla nechat vyšetřit štítnou žlázu, než ty doširoka rozevřená kukadla už budou vypadat strašidelně. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Večná škoda, že nevzniklo pokračovanie, pokojne aj tých avizovaných 500 rokov v budúcnosti. To, že mladý študent získa prístup k informáciám, k akým by nikdy prístup nezískal, môžeme akceptovať ako žmurkanie smerom k War Games a podobným záležitostiam, alebo to akceptovať proste iba ako prostriedok k rozohratiu zápletky. Ono by to asi všetko prebiehalo nejako podobne, kódy, číslice, šifry, len by sme šifrovali informácie z obrovskej diaľky dávno predtým, než by sem niekto zavítal, čo sa asi aj tak nikdy nestane. Príjemná alternatíva k invazívnym dielam, len opakujem, chcelo by to pokračovanie. ()

Reklama

Packal13 

všechny recenze uživatele

Přepracovat celou hlavní postavu z "geniálně nadaný ale nepochopený a lehce podivný student postupně odkrývá pravdu" na cokoliv a tím myslím cokoliv jinýho a obsadit to někým aspoň zdánlivě sympatickým, mohl ten film skončit v solidním nadprůměru, protože on vážně šlape, má to nějakou atmosféru, "matematika" ve filmu funguje až asi na 2 scény skvěle. Ale ten hlavní hrdina je tak strašně otravnej, na druhou stranu, pořád hodně muziky za málo peněz, ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

O zarputilom, mladom “Fox-ovi EM”, ktorý neverí oficiálnej správe, že sa nad letiskom v Cincinnati, objavil dron, ktorý si mnohí svedkovia vysvetlili, ako U.F.O. Následne nato, sa na jednej z pofiderných stránok, dostáva k akému si signálu, ktorý vďaka geniálnym, matematickým schopnostiam, rozlúšti ako súradnice, pre opätovné pristátie mimozemšťanov. V prvom rade, tento snímok pôsobí ako extrémna reklama na “matematiku”. Žiadnych vizuálnych efektov ala pristávanie lode v “Star Wars”, sa divák nedočká. “u.f.o” je o úvahách, ukrytých v príbehu, plnom “pravdepodobnosti”, ktorá je “neurčitá”. Čiže nedáva odpoveď na jasnú otázku: “sme vo vesmíre sami?”, níbrž sa k problematike stavia tak, aby sa človek sám rozhodol, či je toto všetko možné. A viete čo? Podľa mňa JE, lebo to by bolo kurva plytvanie priestorom, keby sme tu naozaj SAMI. Keby ten úplný záver, príchodom “žandárov” a následným pokecom medzi “4 očami” tak “nezvrzali”, dal by som o jednu viac .. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Akční? Thriller? Ale houbeles. Přemýšlivé mysteriozní sci-fi je to. Příběh postavený na známé myšlence, že matematika je univerzální jazyk vesmíru a že pokud by s námi teoretické, zcela odlišné a pravděpodobně neporovnatelně inteligentnější bytosti z dalekých koutů vesmíru chtěly komunikovat, bylo by to právě skrze čísla. V tomto případě skrze Sommerfeldovu konstantu. Nemáte páru o čem je řeč? Já v zásadě taky ne. Ale film i přes viditelnou levnost je to zajímavý, srozumitelný i pro člověka, kterého kvůli matice vykopli z vejšky a až do poslední chvíle napínavý. Nějak si vlastně ani nevzpomínám na realističtěji zpracovaný film o kontaktu s UFO. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama